LIVE: Μάντσεστερ Σίτι - Ολυμπιακός 3-0

Τρίτη, 03 Νοεμβρίου 2020 21:00
Updated:23:52
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ MATTHAIOS

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα του Ολυμπιακού με τη Μάντσεστερ Σίτι στο «Έτιχαντ», για την 3η αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:52Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε στο Μάντσεστερ με 3-0 από την ανώτερη Σίτι, αλλά η ήττα ήταν «εντός προγράμματος». Ο τρόπος που ήρθε το τελικό σκορ όμως χάλασε την εικόνα του πρωταθλητή, που προσπάθησε αρκετά στο β΄ ημίχρονο και έως το 2-0, στο 81ο λεπτό. Καληνύχτα σας...

23:50Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

ΛΗΞΗ: Μάντσεστερ Σίτι - Ολυμπιακός 3-0.

23:49Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Άδοξο φινάλε για τον Ολυμπιακό, που ήταν μέσα στο παιχνίδι για 80 λεπτά.

23:48Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Ο Πορτογάλος άσος της Σίτι σούταρε με το αριστερό εκτός πειοχής κι έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Σα.

23:41Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

82΄ Μπερνάρντο Σίλβα για Στέρλινγκ και Κανσέλο για Γουόκερ.

23:39Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Η αλλαγή του Πεπ Γκουαρντιόλα έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή και διπλασίασε για τη Σίτι.

23:38Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

81΄ ΓΚΟΛ 2-0 η Σίτι με τον Ζεσούς.

23:36Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

79΄ Σουτ του Μπρούμα από την περιοχή κατέληξε σε κόρνερ, μετά από κόντρα.

23:33Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

76΄ Ο Χασάν στη θέση του κουρασμένου Ελ Αραμπί.

23:32Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Με την είσοδο του Μασούρα άλλαξε και ο σχηματισμός του Ολυμπιακού, που από 4-3-3 έγινε πια 4-2-3-1.

23:31Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

73΄ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, καθώς ο Χολέμπας μπήκε στην περιοχή, ξεπέρασε τον Γουόκερ και σούταρε άστοχα.

23:30Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

73΄ Ο Μασούρας μπήκε στη θέση του Καμαρά. Αρχίζει το ρίσκο ο Μαρτίνς καθώς ο αγώνας οδεύει προς τη λήξη του και η ομάδα του εξακολουθεί να είναι πίσω στο σκορ.

23:28Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

71΄ Ο Καμαρά σούταρε από μακριά, η μπάλα κάπου βρήκε και ο Έντερσον μπλόκαρε.

23:26Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

69΄ Ζεσούς και Ρόντρι για Μαχρέζ και Φόντεν, στις πρώτες αλλαγές της Σίτι.

23:25Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Εν τω μεταξύ, το... πάρτι στο «Ντραγκάο» συνεχίζεται και η Πόρτο έκανε το 3-0 απέναντι στη Μαρσέιγ, με σκόρερ τον Λουίς Ντίας στο 69΄.

23:24Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Ζεσούς και Ρόντρι θα είναι οι πρώτες αλλαγές του Γκουαρντιόλα.

23:22Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

64΄ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, με το σουτ του Μπρούμα έξω από την περιοχή να στέλνει την μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Έντερσον.

23:19Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

61΄ Τελική για τον Ολυμπιακό, με το σουτ του Ελ Αραμπί από την περιοχή να μπλοκάρει ο Έντερσον.

23:17Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

60΄ Καλή στιγμή για τη Σίτι, με το πλασέ του Γκιντογκάν μέσα από την περιοχή να φεύγει πάνω από το δοκάρι.

23:16Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

58΄ Ο Καμαρά γύρισε προς τον Ελ Αραμπί αλλά εκείνος μόλις και δεν πρόλαβε.

23:12Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

55΄ Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά, η πρώτη στο παιχνίδι.

23:08Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

51΄ Ένα σουτ του Φόντεν εκτός περιοχής, δεν ανησύχησε τον Σα.

23:06Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

48΄ Εκτέλεσε ο Βαλμπουενά, αλλά η κεφαλιά του Σεμέδο έφυγε προς τα πίσω.

23:04Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

47΄ Πρώτο κόρνερ στον αγώνα για τον Ολυμπιακό.

23:03Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Έναρξη με δύο αλλαγές στο β΄ ημίχρονο για τον Ολυμπιακό: Μπρούμα αντί Ραντζέλοβιτς και Πέπε αντί Μπουχαλάκη.

22:50Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

22:46Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Μάντσεστερ Σίτι - Ολυμπιακός 1-0.

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

22:42Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

42΄ Νέα επέμβαση του Σα, αυτή τη φορά σε γύρισμα του Γουόκερ.

22:41Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

40΄ Σωτήρια επέμβαση του Σα σε πολύ επικίνδυνο γύρισμα του Φόντεν.

22:38Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

38΄ Ένα σουτ του Γκιντογκάν εκτός περιοχής βρήκε στον Σισέ. Κόρνερ.

22:33Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

32΄ Γκολ του Στέρλινγκ, από πάσα του Μαχρέζ, ακυρώθηκε για οφσάιντ του σκόρερ.

22:28Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

27΄ Ο Σα απέκρουσε ένα σουτ του Στέρλινγκ εκτός περιοχής.

22:27Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Η Πόρτο φαίνεται να «καθαρίζει» νωρίς στον αγώνα με τη Μαρσέιγ. Μετά τον Ολυμπιακό, ο Σέρτζιο Ολιβέιρα σκόραρε και εναντίον των Γάλλων, κάνοντας το 2-0 στο 27΄.

22:26Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Στο γκολ της Σίτι μεγάλη ευθύνη φέρει ο Σισέ, που «έχασε» μια όχι και τόσο δύσκολη φάση. Το κενό του Μπα φάνηκε σε αυτή την περίπτωση.

22:24Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

22΄ Μια φιλόδοξη πάσα του Βαλμπουενά προς τον Ραντζέλοβιτς δεν την πρόλαβε ο Σέρβος, καθώς ο Έντερσον βγήκε και μάζεψε.

22:22Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Εδώ και 2-3 λεπτά ο Ολυμπιακός προσπαθεί να κρατήσει την μπάλα.

22:18Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Eurokinissi Sports/LATO KLODIAN
22:16Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Με τη συμπλήρωση των πρώτων 15 λεπτών, η κατοχή είναι στο 76% για την ομάδα του Γκουαρντιόλα.

22:15Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Φυσιολογική εξέλιξη. Η Σίτι έχει την μπάλα συνεχώς στα πόδια, ο Ολυμπιακός προς το παρόν μόνο αμύνεται.

22:14Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Οι γηπεδούχοι παίρνουν προβάδισμα με τον Φεράν Τόρες, ύστερα από εφαρμογή του «1-2» με τον Ντε Μπράιν, στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού.

22:13Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

ΓΚΟΛ 1-0 η Σίτι.

22:11Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Εν τω μεταξύ, η Πόρτο προηγείται της Μαρσέιγ στο «Ντραγκάο» 1-0 με γκολ του Μαρεγκά στο 4ο λεπτό, με τον Παγέ στη συνέχεια να χάνει πέναλτι για τους Γάλλους!

22:10Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

«Ταραχή» στη συνεννόηση Ραφίνια και Μπα, μετά από άγαρμπη απόκροσυη του Σισέ, ο Πορτογάλος μάζεψε τελικά την μπάλα.

22:08Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Κεφαλιά του Φεράν Τόρες μετά το τρίτο κόρνερ της Σίτι, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σα.

22:06Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Το πρώτο πεντάλεπτο πέρασε με τους γηπεδούχους να έχουν συνεχώς την κατοχή.

22:02Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Σέντρα - σουτ του Φόντεν, η μπάλα πάνω από το δοκάρι του Σα.

22:00Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Ξεκίνησε ο αγώνας.

21:59Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Οι δύο προπονητές είχαν χειραψία.

21:58Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Οι ομάδες έχουν εισέλθει στον αγωνιστικό χώρο, ανακρούεται ο ύμνος της διοργάνωσης.

21:53Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Ισπανός Κάρλος ντελ Θέρο Γκράντε.

21:52Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Ο Πεπ Γκουαρντιόλα θα παρατάξει τους, Έντερσον, Ζιντσένκο, Ακέ, Στόουνς, Γουόκερ, Γκιντογκάν, Φόντεν, Ντε Μπρόιν, Μαχρέζ, Στέρλινγκ, Τόρες.

Ο Πέδρο Μαρτίνς θα ξεκινήσει με τους Σα, Χολέμπα, Σεμέδο, Σισέ, Ραφίνια, Εμβιλά, Μπουχαλάκη, Καμαρά, Βαλμπουενά, Ραντζέλοβιτς, Ελ Αραμπί.

21:50Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Με μία νίκη (επί της Μαρσέιγ στην πρεμιέρα), ο Ολυμπιακός ισοβαθμεί στη δεύτερη θέση με την Πόρτο, από την οποία ηττήθηκαν (0-2) την περασμένη εβδομάδα στο «Ντραγκάο».

21:49Τρίτη 03 Νοεμβρίου 2020

Καλησπέρα σας. Την πιο δυνατή ομάδα του 3ου ομίλου αντιμετωπίζει απόψε ο Ολυμπιακός, τη Μάντσεστερ Σίτι και μάλιστα στην έδρα της.