LIVE: Ομόνοια Λευκωσίας-Ολυμπιακός

Τρίτη, 29 Σεπτεμβρίου 2020 21:21
Updated:23:51
Eurokinissi Sports/LATO KLODIAN

Θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα ρεβάνς των play off του Champions League ανάμεσα στην Ομόνοια και στον Ολυμπιακό

23:51Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Καλή σας νύχτα

Το ματς τελείωσε. Ομόνοια-Ολυμπιακός 0-0 (πρώτος αγώνας 2-0) με τους Πειραιώτες να πανηγυρίζουν την πρόκρισή τους στους ομίλους του Champions League για 20ή φορά στην ιστορία τους.

23:48Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Φορτούνης και Καφού περνούν στις καθυστερήσεις αντί των Βαλμπουενά και Καμαρά

23:46Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Τελευταίο λεπτό στο ματς

Κίτρινη κάρτα στον Μπουχαλάκη

23:44Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Και πάλι ο Φαμπιάνο λέει «όχι» στο μακρινό σουτ του Εμβιλά στο 87΄.

23:42Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Κίτρινη κάρτα δέχεται ο Ραφίνια στο 85΄.

23:41Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Ο Σενέ αντί του Τζιόνη στο 84΄.

23:40Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Την επέμβαση του αγώνα έκανε ο Φαμπιάνο στο 82΄ σε πλασέ του Μασούρα από το ύψος της μικρής περιοχής

23:37Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Νέα κίτρινη κάρτα σε παίκτη της Ομόνοιας και συγκεκριμένα στον Χουμποτσάν στο 80΄

23:35Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Νέα επέμβαση του Φαμπιάνο στο απευθείας φάουλ του Βαλμπουενά στο 77΄.

23:33Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Κίτρινη κάρτα στον Κούσουλο στο 76΄

23:31Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Στο 74΄ ο Μαρτίνς περνά στο ματς τον Μασούρα και βγάζει τον Ραντζέλοβιτς

23:27Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Ο Κακουλής στην θέση του Ντούρις και ο Ασάντε αντί του Παπουλή στην διπλή αλλαγή των γηπεδούχων στο 70ό λεπτό

23:23Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Κίτρινη κάρτα στον Μποτεάκ

Απίστευτη διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό στο 65΄. Αρχικά ο Ελ Αραμπί απέτυχε να πλασάρει και στη συνέχεια το σουτ του Ραντζέλοβιτς απόκρουσε σωτήρια ο Φαμπιάνο

22:47Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Τέλος στο πρώτο μέρος. Ομόνοια-Ολυμπιακός 0-0. Άλλα 45 λεπτά για την ελληνική ομάδα να «σφραγίσει» το «εισιτήριο» στους ομίλους του Champions League

22:45Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Ωραία ενέργεια του Χολέμπας στο 44΄ με τον αριστερό φουλ μπακ του Ολυμπιακού να πιάνει το σουτ έξω από την περιοχή και τον Φαμπιάνο να μπλοκάρει

22:35Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Πολύ καλή στιγμή για την Ομόνοια στο 33΄. Την τελευταία στιγμή ο Σεμέδο πήρε τη μπάλα από τον Μπουτεάκ ενώ ετοιμαζόταν να πλασάρει τον Σα

22:32Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο στο ΓΣΠ με το 0-0 να «σφραγίζει» έως τώρα τις προσπάθειες των παικτών της Ομόνοιας και του Ολυμπιακού

22:25Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Το σου του Τζιόνη στο 23΄ φεύγει κόρνερ με τον Σα να παρακολουθεί την πορεία της μπάλας που πήρε περίεργη τροχιά

22:23Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Ο Ολυμπιακός μετά τα πρώτα 10 λεπτά που ήταν κάπως υποτονικός ανέβασε στροφές και ήδη έχει πάρει τον έλεγχο στη μεσαία γραμμή κι αναπτύσσεται πιο ορθολογικά από την αντίπαλό του.

22:20Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Στο 20ό λεπτό το ματς πάντα στο 0-0

Τεράστια ευκαιρία χάνει ο Ολυμπιακός για να «κλειδώσει» την πρόκριση. Στο 19΄ ο Ραντζέλοβιτς πλάσαρε τον Φαμπιάνο κι έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ

22:12Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Απειλεί στο 11΄ η Ομόνοια με την κεφαλιά του Λούφτνερ να περνά άουτ

22:08Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Νέα φάση για τον Ολυμπιακό στο 7΄ με τον Ελ Αραμπί και πάλι πρωταγωνιστή. Αυτή την φορά το σουτ που επιχείρησε από πλάγια θέση στην περιοχή δεν ανησύχησε τον Φαμπιάνο.

22:07Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Ο Ελ Αραμπί έπεσε στην περιοχή αλλά ο Λαχόθ έδειξε να συνεχιστεί το ματς. Η φάση αυτή 6ο λεπτό

21:31Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Στο ΓΣΠ της βρίσκεται και ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ Ολυμπιακός, Βαγγέλης Μαρινάκης.

21:17Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Ο Ολυμπιακός έχει ξεκάθαρο προβάδισμα για την είσοδό του στους «χρυσοφόρους» ομίλους της διοργάνωσης μετά το 2-0 του πρώτου αγώνα με τα γκολ των Βαλμπουενά (πέναλτι) και Ελ Αραμπί.

21:16Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Η ενδεκάδα της Ομόνοιας: Φαμπιάνο, Λέγιακς, Λούφτνερ, Λανγκ, Χουμπότσαν, Τζιόνης, Βίτορ Γκόμες, Κούσουλος, Μπουτεάκ, Ντούρις, Παπουλής.

Ο Πέδρο Μαρτίνς άφησε στον πάγκο τους Τζολάκη, Φορτούνη, Καφού, Χασάν, Μπρούνο, Μασούρα και Σισέ, ενώ εκτός 18άδας έμειναν οι Κάιπερς, Παπαδόπουλος και Κρίστινσον.

21:14Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2020

Να δούμε την ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Σα, Ραφίνια, Σεμέδο, Μπα, Χολέμπας, Εμβιλά, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Ραντζέλοβιτς, Βαλμπουενά και Ελ Αραμπί.

Καλησπέρα σας στις 22:00 είναι προγραμματισμένη η σέντρα του δεύτερου αγώνα μεταξύ της Ομόνοιας και του Ολυμπιακού για τα play off του Champions League