LIVE: Ολυμπιακός - Άρσεναλ

Πέμπτη, 20 Φεβρουαρίου 2020 21:12
Updated:23:53
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ MATTHAIOS

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την πρώτη από τις δύο μάχες του Ολυμπιακού με την Άρσεναλ, για τη φάση των «32» στο Europa League.

23:53Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Καλή σας νύχτα

Το ματς τελείωσε στο Καραϊσκάκη. Η Άρσεναλ με το γκολ του Λακαζέτ στο 81΄ παίρνει τη μεγάλη νίκη με 1-0 επί του Ολυμπιακού στον πρώτο αγώνα των «32» του Europa League. Η ρεβάνς στο Λονδίνο την ερχόμενη Πέμπτη.

23:49Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Ο Μέιτλαντ-Νάιλς παίρνει την θέση του Παπασταθόπουλου στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων

23:48Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Κίτρινη κάρτα στον Μπα στις καθυστερήσεις

23:43Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Δοκάρι η Άρσεναλ στο 86΄. Από την κεφαλιά του Παπασταθόπουλου η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Σα. Γλιτώνει το 0-2 ο Ολυμπιακός

23:42Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Άρσεναλ. Ο Σα στο 85΄ κρατά τον Ολυμπιακό καθώς έκανε σπουδαία επέμβαση στο σουτ του Λακαζέτ

23:40Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Κίτρινη κάρτα ο Τσάκα στο 83΄

23:39Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Ολυμπιακός-Άρσεναλ 0-1

Στην πρώτη της καλή επιθετική προσπάθεια στο β΄ μέρος η Άρσεναλ ανοίγει το σκορ με τον Λακαζέτ να εκτελεί τον Σα από πολύ κοντά

23:38Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

ΓΚΟΛ η Άρσεναλ στο 81΄

23:32Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, με τον Λοβέρα να παίρνει την θέση του Μασούρα

23:31Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Ο Λένο με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε το απευθείας φάουλ του Βαλμπουενά, στο 74ο λεπτό

23:30Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Πέρασε ανεκμετάλλευτο

23:28Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Φάουλ σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό

Κίτρινη κάρτα στον Μουστάφι στο 70΄

23:26Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Ο Λακαζέτ ήταν έτοιμος να σκοράρει, αλλά ο Σενεγαλέζος του «πήρε τη μπουκιά από το στόμα»

23:25Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Ο Μπα στο 69΄ γλιτώνει τον Ολυμπιακό

23:24Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Τίποτα το ιδιαίτερο από τις δύο ομάδες ενώ πλησιάζουμε στο 70ό λεπτό. Το 0-0 παραμένει

23:08Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Το απευθείας φάουλ του Νταβίντ Λουίζ δεν ανησυχεί τον Σα. Η φάση αυτή στο 51΄.

22:41Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Ο Ολυμπιακός, πάντως, δεν κινδυνεύει μέχρι τώρα, εάν εξαιρέσει κανείς την κλασική ευκαιρία με τον Λακαζέτ στο 20΄

22:40Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Πέντε λεπτά για το φινάλε του πρώτου μέρους, έχει πέσει κάπως ο ρυθμός μετά το 25΄

22:31Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Μισή ώρα στο Καραϊσκάκη, το 0-0 παραμένει ανάμεσα στην Ολυμπιακό και στην Άρσεναλ

22:27Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Στο 28΄ η μπάλα κοντράρει μετά το φάουλ του Τσάκα, αλλά ο Σα δεν αιφνιδιάζεται

22:26Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Κίτρινη κάρτα δέχτηκε ο Σεμέδο και χάνει τη ρεβάνς με την Άρσεναλ την επόμενη Πέμπτη

Στο 26΄ ο Ολυμπιακός απειλεί μετά την κάθετη πάσα του Μασούρα. Ο Μουστάφι στην προσπάθεια του να απομακρύνει λίγο έλλειψε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του

22:20Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Τεράστια ευκαιρία για την Άρσεναλ στο 20΄ να ανοίξει το σκορ. Ο Λακαζέτ από πολύ κοντά αστοχεί

22:17Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Ο Ολυμπιακός πιέζει πάρα πολύ και έχει καταφέρει μέχρι τώα να μην επιτρέψει στους Λονδρέζους να οργανωθούν στη μεσαία γραμμή

22:10Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

στο 10΄ το παιχνίδι πάντα στο 0-0

Διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Σεμέδο

22:04Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό στο 4΄ με την κεφαλιά του Μασούρα από πλεονεκτική θέση να στέλνει τη μπάλα άουτ

22:02Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: σουτ στην κίνηση από τον Βαλμπουενά ύστερα από σέντρα του Ελ Αραμπί, δύσκολη απόκρουση ο Λένο.

22:00Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Σφύριξε ο Τσβάιερ, ξεκίνησε ο αγώνας.

21:59Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Με σχηματισμό 4-3-3 ο Ολυμπιακός, σε 4-2-3-1 η Άρσεναλ.

21:56Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Οι δύο ομάδες βγαίνουν στο γήπεδο. Πανζουρλισμός...

Ο εκφωνητής ενημέρωσε ότι αν διαπιστωθεί χρήση λέιζερ δεν θα ξεκινήσει ο αγώνας.

21:55Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Το φαληρικό γήπεδο είναι πια γεμάτο. Μοναδική ατμόσφαιρα, για άλλη μια φορά...

21:51Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Οι ομάδες έχουν εγκαταλείψει τον αγωνιστικό χώρο και βρίσκονται στα αποδυτήρια.

21:49Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Γερμανός Φέλιξ Τσβάιερ, όπως επίσης Γερμανός θα είναι και ο διαιτητής του ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα (Στίλερ), την Κυριακή.

21:42Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Η ρεβάνς θα διεξαχθεί σε μία εβδομάδα (27/2, 22:00) στο Λονδίνο, στο επιβλητικό «Εμιρέιτς».

21:40Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Ο Αρτέτα θα καταγράψει απόψε το πρώτο ευρωπαϊκό παιχνίδι του ως τεχνικός της Άρσεναλ.

21:36Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Οι ομάδες κάνουν προθέρμανση στον αγωνιστικό χώρο, ενώ οι εξέδρες σχεδόν έχουν γεμίσει, σε άλλη μια μεγάλη ευρωπαϊκή βραδιά της πειραϊκής ομάδας.

21:34Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Στον πάγκο των γηπεδούχων «ερυθρόλευκων» βρίσκονται οι Αλέν, Φορτούνης, Λοβέρα, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Σισέ, Γκασπάρ, Ραντζέλοβιτς. Σε εκείνον της Άρσεναλ οι Μαρτίνες, Θεμπάγιος, Μέιτλαντ-Νάιλς, Χόλντινγκ, Πεπέ, Ενκετιά και Κολάσινατς

21:32Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Από την πλευρά του, ο Μίκελ Αρτέτα θα εμπιστευτεί τις 11 θέσεις στους Λένο, Γουίλοκ, Παπασταθόπουλο, Μουστάφι, Νταβίντ Λουίζ, Σάκα, Τζάκα, Γκεντουζί, Μαρτινέλι, Λακαζέτ και Ομπαμεγιάνγκ

21:31Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Να δούμε την ενδεκάδα του Ολυμπιακού. Ο Πέδρο Μαρτίνς επέλεξε να ξεκινήσει με τους Σα, Ομάρ, Σεμέδο, Μπα, Τσιμίκα, Καμαρά, Μπουχαλάκη, Γκιγιέρμε, Μασούρα, Βαλμπουενά και Ελ Αραμπί.

21:29Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

Καλησπέρα σας. Μια γνώριμη μονομαχία σε επίπεδο διασυλλογικών διοργανώσεων της UEFA αναβιώνει απόψε η σειρά Ολυμπιακός-Άρσεναλ, μόνο που αυτή τη φορά δεν είναι για το Champions αλλά για το Europa League.