LIVE: Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Μαδρίτης

Τετάρτη, 18 Δεκεμβρίου 2019 20:22
Updated:22:59

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το Clasico του ισπανικού πρωταθλήματος, ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Ρεάλ Μαδρίτης.

22:59Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

REUTERS/ALBERT GEA
22:56Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

Το Clacico ήταν κατώτερο του αναμενόμενου, με βάση τα όσα είχαν προηγηθεί. Οι δύο «αιώνιοι» του ισπανικού πρωταθλήματος συνεχίζουν πάντως χέρι-χέρι στην κορυφή με 36 βαθμούς, στο +5 από τη Σεβίλη. Καληνύχτα σας.

22:38Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

79΄ Αλλαγές για τη Ρεάλ. Έξω Ίσκο και Βαλβέρδε, στις θέσεις τους Μόντριτς και Ροντρίγκο.

22:31Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

Το οφσάιντ ήταν στον Μεντί, που έκανε το γύρισμα στον Ουαλό.

22:30Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

72΄ Ακυρώνεται γκολ του Μπέιλ για οφσάιντ.

72΄ Καλός συνδυασμός της Μπαρτσελόνα κατέληξε στην πρώτη τελική με το σουτ του Ντε Γιονγκ, που μπλόκαρε ο Κουρτουά.

22:27Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

70΄ Κίτρινη και στον Μπέιλ.

22:26Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

68΄ Νέα απειλή από τη Ρεάλ, με το σουτ του Μπέιλ να φεύγει λίγο άουτ.

22:23Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

66΄ Κίτρινη και στον Κασεμίρο.

22:17Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

Στο 56΄ ο Βιδάλ πήρε τη θέση του Σεμέδο.

22:16Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

22:11Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

Τον Βιδάλ ετοιμάζει ο Βαλβέρδε, βλέποντας το πρόβλημα στη μεσαία γραμμή.

Η μπάλα δεν φτάνει στον Μέσι κι έτσι είναι σχεδόν αδύνατο να γίνουν απειλητικοί Γκριζμάν και Σουάρες. Πολύ επιφυλακτική η Μπαρτσελόνα.

22:10Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

Ίδιο το σκηνικό και σε αυτά τα πρώτα λεπτά της επανάληψης, με τη Ρεάλ να επικρατεί στη μεσαία γραμμή και να έχει κατοχή και κυκλοφορία.

22:08Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι ομάδες.

22:03Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

Ξεκίνησε το β΄ ημίχρονο.

21:56Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

21:46Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Μαδρίτης 0-0.

21:45Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

45΄ Κίτρινη και στον Λανγκλέ. Τρίτη κάρτα σε παίκτη της Μπαρτσελόνα.

21:41Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

41΄ Τεράστια ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα. Μαγική μπαλιά του Μέσι στην πλάτη της άμυνας, ο Ζόρντι Άλμπα κινήθηκε και πλάσαρε εν κινήσει αλλά αστόχησε.

21:39Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

40΄ Κίτρινη στον Σουάρες για φάουλ στον Κασεμίρο. Εκνευρισμένος ο Ουρουγουανός, δεν είχε λόγο να σπρώξει τον αντίπαλό του.

21:32Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

21:31Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

31΄ Πολύ επικίνδυνο σουτ του Βαλβέρδε, η μπάλα μόλις άουτ.

21:30Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

31΄ Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα. Ο Μέσι σούταρε και ο Κουρτουά με πολύ δύσκολη επέμβαση κράτησε το 0-0.

21:25Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

26΄ Μακρινό σουτ του Κασεμίρο, σε κόρνερ στην αριστερή γωνία του ο Τερ Στέγκεν.

21:24Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

Η πίεση της Ρεάλ έχει αποτέλεσμα να «κόψει» την Μπαρτσελόνα στα δύο. Επιπλέον, η ομάδα του Βαλβέρδε υστερεί στο ψηλό παιχνίδι.

21:21Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

21΄ Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι, την είδε ο Ράκιτιτς. Για φάουλ στον Ίσκο.

21:20Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

21:17Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

17΄ Μεγάλη φάση για τη Ρεάλ, με κεφαλιά του Κασεμίρο να αποκρούει στη γραμμή ο Πικέ σωτήρια!

21:10Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

10΄ Οι παίκτες της Ρεάλ «έκρυψαν» την μπάλα, για να σουτάρει ο Μπενζεμά από τακουνάκι του Ίσκο και να μπλοκάρει ο Τερ Στέγκεν.

21:09Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

Τίποτα σπουδαίο μέχρι τώρα.

21:04Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

Πρώτο πεντέλεπτο. Η Ρεάλ προσπαθεί να πιέσει ψηλά, η Μπαρτσελόνα κυκλοφορεί καλά την μπάλα.

21:00Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

Ξεκίνησε το ματς με σέντρα για τη Ρεάλ.

20:59Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

Το «Καμπ Νου» είναι κατάμεστο από 100.000 θεατές!

Η Ρεάλ του Ζινεντίν Ζιντάν με Κουρτουά, Καρβαχάλ, Βαράν, Σέρχιο Ράμος, Μεντί, Καζεμίρο, Βαλβέρδε, Κρόος, Μπέιλ, Μπενζεμά, Ίσκο.

20:58Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

Οι γηπεδούχοι του Ερνέστο Βαλβέρδε θα ξεκινήσουν με Τερ Στέγκεν, Σεμέδο, Πικέ, Λανγκλέ, Άλμπα, Σέρτζι Ρομπέρτο, Ράκιτιτς, Ντε Γιονγκ, Μέσι, Σουάρες, Γκριεζμάν.

Καλησπέρα. Σε λίγο θα γίνει η σέντρα στο Clasico, με την Μπαρτσελόνα να υποδέχεται στο Καμπ Νόου τη Ρεάλ Μαδρίτης, στο εξ αναβολής ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής.