LIVE: Μπάγερν Μονάχου - Ολυμπιακός 2-0 (τελικό)

Τετάρτη, 06 Νοεμβρίου 2019 19:00
Updated:21:45
REUTERS/MICHAEL DALDER

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι της Μπάγερν με τον Ολυμπιακό στο Μόναχο, για την 4η αγωνιστική του Champions League.

21:45Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Ο Ολυμπιακός δεν άντεξε στο Μόναχο, ηττήθηκε από την Μπάγερν με 0-2 και θα πρέπει να διεκδικήσει βαθμούς στο Λονδίνο με την Τότεναμ και στο Φάληρο με τον Ερυθρό Αστέρα. Οι Βαυαροί, αντίθετα, έκαναν το «4Χ4» και προκρίθηκαν στους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ. Καληνύχτα σας...

21:44Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

ΛΗΞΗ: Μπάγερν - Ολυμπιακός 2-0.

21:43Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Ο Ολυμπιακός θα μείνει στον ένα βαθμό και στην τελευταία θέση του Β΄ ομίλου.

21:42Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:41Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

90΄ Κουτίνιο αντί Κομάν.

Αντεπίθεση της Μπάγερν βρήκε ανοργάνωτη την άμυνα, η σέντρα βγήκε χαμηλά και ο Κροάτης διπλασίασε. Χαριστική βολή στον Ολυμπιακό.

21:40Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

89΄ ΓΚΟΛ 2-0 ο Πέρισιτς στην πρώτη επαφή του με την μπάλα.

21:39Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

88΄ Ο Πέρισιτς αντί του Γκνάμπρι.

21:37Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Τη διαφορά απόψε έκανε η ατομική ποιότητα των παικτών της Μπάγερν. Αρκούσε μια ενέργεια του Κομάν και το ξεπέταγμα του Λεβαντόφσκι στο πρώτο δοκάρι για να γραφεί η Ιστορία αυτού του αγώνα.

21:36Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

85΄ Σουτ του Κομάν από σοβαρό λάθος του Γκιγιέρμε, η μπάλα άουτ. Ευκαιρία για την Μπάγερν.

21:33Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

82΄ Τολισό στη θέση του Γκορέτσκα.

21:30Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

80΄ Ο Ελ Αραμπί αντί του Ποντένσε.

21:26Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Παθητικό παιχνίδι έκανε σήμερα ο Ολυμπιακός. Οι παίκτες του φοβήθηκαν την Μπάγερν, που έδειξε ότι έχει προβλήματα. Σε όλο το παιχνίδι η Μπάγερν έχει την μπάλα στα πόδια της.

21:25Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

74΄ Σουτ του Ντέιβις, η μπάλα πάνω από το δοκάρι του Σα.

21:22Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

71΄ Έξω ο Μπουχαλάκης, στη θέση του ο πολύπειρος Γάλλος.

21:21Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Ετοιμάζεται και ο Βαλμπουενά.

21:20Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Ο Κομάν έκανε και πάλι ό,τι ήθελε από την πλευρά του Τσιμίκα, σέντραρε χαμηλά και ο Πολωνός στράικερ βρήκε δίχτυα για 21η φορά σε 17 αγώνες φέτος!

21:19Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

69΄ ΓΚΟΛ 1-0 ο Λεβαντόφσκι.

Ξαναμπήκε στο παιχνίδι ο Σεμέδο.

21:18Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Βγαίνει προσωρινά εκτός ο Πορτογάλος στόπερ.

21:17Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Στο έδαφος ο Σεμέδο, ο Σα πέταξε την μπάλα άουτ.

21:15Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

64΄ Ο Ολυμπιακός βγήκε γρήγορα μπροστά, η μπάλα έφτασε στον Καμαρά που σούταρε αλλά αρκετά άστοχα.

21:12Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Αρχικά ήταν να βγει ο Ποντένσε, αλλά ο νεαρός Σέρβος φάνηκε να έχει ξεμείνει από δυνάμεις.

61΄ Πρώτη αλλαγή στο παιχνίδι, με τον Μασούρα στη θέση του Ραντζέλοβιτς.

21:11Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

60΄ Νέα σούπερ απόκρουση του Σα στο σουτ του Κομάν, που «άδειασε» τον Τσιμίκα σαν να μην υπήρχε.

60΄ Σουτ του Γκνάμπρι από πλάγια αριστερά, σταθερά ο Σα.

21:06Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
21:05Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Ο Μασούρας ετοιμάζεται για τον Ολυμπιακό.

21:02Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Ίδιο το μοτίβο και στην επανάληψη. Ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να κρατήσει την μπάλα και κατά συνέπεια αμύνεται.

21:01Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

50΄ Νέα μεγάλη απόκρουση του Σα. Φάουλ του Κίμιχ, κεφαλιά του Γκορέτσκα και πάλι ο Πορτογάλος, που κάνει μεγάλο παιχνίδι.

20:59Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Χωρίς αλλαγές οι ομάδες.

20:56Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Ξεκίνησε και το δεύτερο μέρος.

20:41Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Ημίχρονο στο Μόναχο. Μπάγερν - Ολυμπιακός 0-0.

20:40Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

44΄ Δοκάρι η Μπάγερν σε κεφαλιά του Λεβαντόφσκι, που βρήκε στο σώμα του Παβάρ!

20:38Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

20:36Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

40΄ Έπεσε ο Κομάν για να εκβιάσει το πέναλτι, «παίζετε» έδειξε ο Πολωνός ρέφερι.

20:33Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Μόλις 77 πάσες έχουν αλλάξει ως το 37ο λεπτό οι παίκτες του Ολυμπιακού, στοιχείο που δείχνει την πίεση που ασκεί η Μπάγερν.

20:31Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

35΄ Νέα απόκρουση του Σα, σε σουτ του Μίλερ αυτή τη φορά και σε φάση διαρκείας στην περιοχή του Ολυμπιακού. Μεγάλη πίεση της Μπάγερν στο τελευταίο τρίλεπτο.

20:30Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

34΄ Μεγάλη απόκρουση του Σα στο σουτ του Κομάν, που εξέθεσε την άμυνα του Ολυμπιακού.

20:28Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

33΄ Δυνατό φάουλ του Γκορέτσκα στον Ραντζέλοβιτς.

20:26Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Μισή ώρα αγώνα στο Μόναχο.

20:21Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

20:20Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

25΄ Βαθιά σέντρα στην καρδιά της άμυνας, ο Λεβαντόφσκι πήρε την κεφαλιά ανάμεσα σε δύο αντιπάλους και μπλόκαρε ο Σα.

20:12Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

16΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ο Γκερέρο γύρισε την μπάλα με το τακουνάκι από λάθος του Αλάμπα και ο Ραντζέλοβιτς σούταρε άουτ.

16΄ Σουτ του Γκνάμπρι, στην αγκαλιά του Σα η μπάλα.

20:10Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

15΄ Επικίνδυνα έβαλε το πόδι ο Μπουχαλάκης. κόρνερ. Ρίσκαρε το αυτογκόλ.

20:07Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

11΄ Ένα σουτ του Γκορέτσκα έφυγε ψηλά άουτ.

Πρώτο δεκάλεπτο. Η Μπάγερν έχει την κατοχή αλλά εκτός από το σουτ του Γκορέτσκα δεν έχει άλλη φάση.

20:03Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Eurokinissi Sports/LATO KLODIAN
20:01Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Σουτ του Γκορέτσκα και ο Σα απέκρουσε, δύσκολα, με διπλή προσπάθεια.

19:56Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Ξεκίνησε ο αγώνας.

19:48Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Στο επιβλητικό γήπεδο της Μπάγερν βρίσκεται και ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ Ολυμπιακός, Βαγγέλης Μαρινάκης, που ταξίδεψε στη Βαυαρία για τον αγώνα.

19:47Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Από την πλευρά του, ο Πέδρο Μαρτίνς έχει επιλέξει τους Σα, Ομάρ, Σεμέδο, Μεριά, Τσιμίκα, Γκιγιέρμε, Καμαρά, Μπουχαλάκη, Ραντζέλοβιτς, Ποντένσε και Γκερέρο. Έκπληξη αποτελεί η επιλογή του Ραντζέλοβιτς αντί του Μασούρα, που θα είναι στον πάγκο.

19:46Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Οι γηπεδούχοι θα ξεκινήσουν με ενδεκάδα τους Νόιερ, Παβάρ, Ντέιβις, Αλάμπα, Μαρτίνες, Γκορέτσκα, Κίμιχ, Γκνάμπρι, Κομάν, Μίλερ και Λεβαντόφσκι.

19:44Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Ο Ολυμπιακός θα έχει τη συμπαράσταση 3.500 φίλων του στην Allianz Arena του Μονάχου.

19:43Τετάρτη 06 Νοεμβρίου 2019

Στο άλλο παιχνίδι του 2ου ομίλου, ο Ερυθρός Αστέρας ευελπιστεί να εκμεταλλευτεί για μια ακόμη φορά την έδρα του με αντίπαλο την Τότεναμ (22:00), που φαίνεται πως βρίσκει και πάλι ρυθμό.

Διαιτητής είναι ο Πολωνός Πάβελ Ρατσκόφσκι, βοηθοί οι συμπατριώτες του Ομπούκοβιτς και Σιέκα, τέταρτος ο Γιάκουμπικ, ενώ στο VAR θα είναι ο Ισπανός Ερνάντεθ και ο Πολωνός Κβιατκόφσκι.