LIVE: Ολυμπιακός - ΑΕΚ 2-0

Κυριακή, 27 Οκτωβρίου 2019 19:00
Updated:21:35
Eurokinissi Sports/ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ ΜΑΡΚΟΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το ντέρμπι Ολυμπιακός - ΑΕΚ, για την 8η αγωνιστική.

21:35Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Ολυμπακός νίκησε την ΑΕΚ και επέστρεψε στην κορυφή, μόνος. Καληνύχτα σας.

21:34Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

ΛΗΞΗ: Ολυμπιακός - ΑΕΚ 2-0.

21:30Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

90΄ Μεγάλη ευκαιρία με τον Γκερέρο, που τελείωσε τη φάση μόνος σουτάροντας άστοχα.

21:29Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

89΄ Λοβέρα αντί Μπουχαλάκη.

21:27Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

86΄ Κίτρινες σε Μασούρα και Ολιβέιρα.

21:19Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

79΄ Κίτρινη στον Λόπες για σκληρό φάουλ στον Ποντένσε.

21:18Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

Τρίτη και... φαρμακερή για τον Αφρικανό μέσο, που σκοράρει για δεύτερη φορά απέναντι στην ΑΕΚ. Έξοχο σουτ εκτός, ο Τσιντώτας πετάχτηκε, βρήκε λίγο την μπάλα αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει το 2-0 για τον Ολυμπιακό.

21:16Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

77΄ ΓΚΟΛ 2-0 ο Καμαρά με υπέροχο σουτ.

21:12Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

72΄ Ο Γκερέρο στη θέση του Ελ Αραμπί και ο Γιακουμάκης αντί του Αλμπάνη.

21:11Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

Η ΑΕΚ έχει πάρει μέτρα και πιέζει.

Ο Ολυμπιακός δείχνει κουρασμένος, οι παίκτες του χάνουν πολλές προσωπικές μονομαχίες.

21:09Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

69΄ Μαγική μπαλιά του Καμαρά στον Ποντένσε, εκείνος γύρισε στον Καμαρά που ακολούθησε τη φάση και ο Τσιντώτας απέκρουσε δύσκολα στην αριστερή γωνία του.

21:07Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

67΄ Ο Βέρντε, που πήρε τη θέση του Ντέλετιτς, σούταρε από την περιοχή αλλά πάνω από το δοκάρι.

21:05Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

65΄ Μεγάλη φάση, με τον Καμαρά να σουτάρει εκτός περιοχής και τον Τσιντώτα να πετάει την μπάλα κόρνερ.

21:01Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

62΄ Δυνατό σουτ του Σιμάο, πάνω από το δοκάρι του Σα.

20:59Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

60΄ Ο Μασούρας αντί του Σουντανί.

20:58Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

58΄ Ο Σιμάο αντί του Γαλανόπουλου στην πρώτη αλλαγή του αγώνα.

20:49Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

49΄ Μεγάλη ευκαιρία με τον Ομάρ, που τον έβγαλε απέναντι στον Τσιντώτα ο Καμαρά αλλά ο πορτιέρε της ΑΕΚ απέκρουσε σε κόρνερ.

20:48Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

Κίτρινη κάρτα στον Γαλανόπουλος για διαμαρτυρία.

20:46Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

Στο έδαφος ο Σιμόες, πιάνει το αριστερό πόδι του.

20:45Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

Ξεκίνησε το β΄ ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι ομάδες.

20:28Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ολυμπιακός - ΑΕΚ 1-0.

20:27Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

45΄+3 Ατομική προσπάθεια του Ολιβέιρα κατέληξε σε άστοχο σουτ.

20:25Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

20:13Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

34΄ Σέντρα του Ποντένσε από δεξιά, κεφαλιά του Ελ Αραμπί και η μπάλα άουτ.

20:09Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

Κατά συνέπεια μένει το 1-0.

Για χέρι του Γκιγιέρμε σε μονομαχία με παίκτη της ΑΕΚ!

20:08Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

Το ακύρωσε!!!!!

Ο Σόουζα στο VAR για να ελέγξει αν υπάρχει χέρι στην αρχή της φάσης.

20:06Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

Μεγάλο λάθος από Βράνιες και Τσιντώτα που δεν συνεννοήθηκαν, ο Μαροκινός τρύπωσε μεταξύ τους, πήρε την μπάλα και πλάσαρε εύκολα για το 2-0 και το πέμπτο γκολ του στο πρωτάθλημα.

20:05Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

26΄ ΓΚΟΛ 2-0 ο Ελ Αραμπί.

20:01Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

Μέχρι τώρα, Παπαδόπουλος και Σεμέντο αντιμετωπίζουν δυσκολίες με Λιβάια και Ολιβέιρα.

20:00Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

21΄ Νέο κόρνερ από τον Σα πάλι σε προσπάθεια του Ολιβέιρα!

19:56Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

16΄ Ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Σα έβγαλε το σουτ του Ολιβέιρα από δύσκολη γωνία παραχωρώντας κόρνερ.

19:50Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

Ήρθε και η επιβεβαίωση από το VAR.

19:49Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

Σε εκτέλεση κόρνερ που είχε παραχωρήσει ο Τσιντώτας σε προσπάθεια του Καμαρά, η μπάλα έμεινε στην περιοχή, ο Σουντανί την «τσίμπησε» και ο Σεμέντο την έστειλε με προβολή στα δίχτυα.

19:48Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

9΄ ΓΚΟΛ 1-0 ο Ολυμπιακός με τον Σεμέδο.

19:41Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

Κάρτα στον Σεμέδο για φάουλ στον Αλμπάνη.

19:39Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

Ξεκίνησε ο αγώνας.

19:37Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

Η ΠΑΕ Ολυμπιακός τίμησε τη νεαρή φίλαθλο της ΑΕΚ, Μυρτώ, καθώς και μία φίλαθλο της πειραϊκής ομάδας που αντιμετωπίζει κινητικά προβλήματα.

19:36Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

Το παιχνίδι θα ξεκινήσει με καθυστέρηση, γιατί πρέπει να καθαρίσει η ατμόσφαιρα από τα καπνογόνα.

19:23Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

Διαιτητής είναι ο Πορτογάλος Ζόρζε Σόουζα.

19:22Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

Η ΑΕΚ, αντίστοιχα, με τους  Τσιντώτα, Λόπες, Τσιγκρίνσκι, Βράνιες, Μπακάκη, Σιμόες, Γαλανόπουλο, Ντέλετιτς, Αλμπάνη, Λιβάια και Ολιβέιρα.

Ο Ολυμπιακός θα ξεκινήσει με τους Σα, Τσιμίκα, Σεμέδο, Αβραάμ, Ελαμπντελαουί, Γκιγέρμε, Μπουχαλάκη, Καμαρά, Σουντανί, Ποντένσε και Ελ Αραμπί.

19:21Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019

Καλησπέρα. Ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός αντιμετωπίζει απόψε την ΑΕΚ στο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής, προερχόμενος από 13 σερί νίκες στο πρωτάθλημα εντός έδρας και παραμένοντας αήττητος φέτος στη διοργάνωση.