LIVE: Ολυμπιακός - Μπάγερν Μονάχου 2-3

Τρίτη, 22 Οκτωβρίου 2019 21:00
Updated:23:52
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα του Ολυμπιακού με την Μπάγερν Μονάχου για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:52Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

Μεγάλη προσπάθεια από τους «ερυθρόλευκους», που έκαναν κατάθεση ψυχής απέναντι στο γερμανικό μεγαθήριο και στο τελευταίο δεκάλεπτο πίεσαν πολύ, αλλά στο τέλος μίλησε η ποιότητα και η κλάση της Μπάγερν. Καληνύχτα σας...

23:51Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

ΛΗΞΗ: Ολυμπιακός - Μπάγερν Μονάχου 2-3.

23:48Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

90΄+2 Σουτ του Λοβέρα, κόρνερ από την κόντρα.

23:46Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

Κάρτα στον Ελ Αραμπί.

23:45Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

88΄ Ο Ραντζέλοβιτς στη θέση του Καμαρά.

23:43Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

87΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ποντένσε έκανε έξοχο σόλο που ολοκληρώθηκε με σουτ, ο Νόιερ απέκρουσε ασταθώς και στη συνέχεια μπλόκαρε, με τον Ελ Εραμπί να μην προλαβαίνει.

23:37Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

INTIME SPORTS/ΒΟΛΙΤΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
23:36Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

Ο Βραζιλιάνος έκανε το σουτ, η μπάλα στο χέρι του Τιάγκο Αλκάνταρα κι από εκεί στα δίχτυα του Νόιερ.

23:35Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

79΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 2-3 με τον Γκιγιέρμε.

78΄ Ο Γκερέρο στη θέση του Μασούρα. Αλλάζει σχηματισμό σε 4-4-2 ο Μαρτίνς.

23:32Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

Τα λάθη δεν συγχωρούνται σε αυτό το επίπεδο. Ο Μασούρας έχασε την μπάλα σε προσπάθεια αντεπίθεσης, οι Γερμανοί έφτασαν σε θέση βολής και με απίθανο σουτ του Τολισό έξω από την περιοχή μάλλον «κλείδωσαν» τη νίκη.

23:31Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

75΄ ΓΚΟΛ 1-3 ο Τολισό.

23:29Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

73΄ Κάρτα και στον Σεμέδο.

23:27Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

70΄ Κίτρινη κάρτα στον Νόιερ για διαμαρτυρία.

23:25Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

69΄ Ο Λοβέρα στη θέση του Μπουχαλάκη.

23:24Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

68΄ Μακρινό σουτ του Γκιγιέρμε, ο Ελ Αραμπί πήγε να βάλει το πόδι αλλά δεν πρόλαβε και η μπάλα κατέληξε άουτ.

23:20Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

INTIME SPORTS/ΧΡΥΣΟΧΟΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

Ο Μακέλι περίμενε το VAR για ενδεχόμενο οφσάιντ του Πολωνού.

23:19Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

Σε κόρνερ που παραχώρησε ο Σεμέδο, που πάλι υπερεκτίμησε τις δυνατότητες του, η μπάλα έμεινε στην περιοχή και ο Λεβαντόφσκι με προβολή διπλασίασε για την Μπάγερν.

62΄ ΓΚΟΛ 1-2 ο Λεβαντόφσκι.

23:14Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

59΄ Ο Μπόατενγκ στη θέση του Ερναντές, που δεν μπορεί να συνεχίσει.

23:11Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

Στο χορτάρι ο Ερναντές, προσωρική διακοπή στο ματς.

23:07Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

51΄ Σουτ του Μπουχαλάκη έξω από την περιοχή, άουτ.

23:06Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

50΄ Πρώτη κάρτα στο ματς, είναι για τον Τιάγκο Αλκάνταρα. Για φάουλ στον Καμαρά.

23:05Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

47΄ Νέα φάση για τον Ολυμπιακό. Γέμισμα από φάουλ στην περιοχή της Μπάγερν, ο Μεριά την προβολή, αλλά αστόχησε.

23:03Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

INTIME SPORTS/ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ

Η Μπάγερν έχει κάνει αλλαγή, με τον Τολισό να παίρνει τη θέση του Μαρτίνεθ.

23:02Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

46΄ Μεγάλη ευκαιρία ο Ολυμπιακός, με τον Ποντένσε να ελίσσεται και να σεντράρει από δεξιά, τον Μασούρα να πιάνει την κεφαλιά και να αστοχεί.

23:01Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

Ξεκίνησε το β΄ ημίχρονο.

22:45Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ολυμπιακός - Μπάγερν Μονάχου 1-1.

22:44Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

22:43Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

45΄ Σουτ του Μίλερ εκτός περιοχής, άστοχο.

22:39Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

REUTERS/COSTAS BALTAS
22:36Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

Αυτό ήταν το 17ο φετινό γκολ του Λεβαντόφσκι, σε όλες τις διοργανώσεις.

22:34Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

Ο Μίλερ σούταρε από το ύψος του πέναλτι, ο Σα έκανε μια μεγάλη απόκρουση αλλά ο Πολωνός στράικερ πήρε το ριμπάουντ και ισοφάρισε.

22:33Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

34΄ ΓΚΟΛ 1-1 η Μπάγερν με τον Λεβαντόφσκι.

22:31Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

Μεγάλη δουλειά κάνει ο Τσιμίκας από αριστερά, στην επιθετική ανάπτυξη της ομάδας του.

31΄ Απίστευτη χαμένη ευκαιρία του Ολυμπιακού. Σε νέα κόντρα ο Τσιμίκας μπήκε στην περιοχή, γύρισε την μπάλα και ο Ερνάντες από τα δύο μέτρα πήγε να σημειώσει αυτογκόλ, αλλά η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Νόιερ!!!

22:27Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

22:23Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

Ο Ποντένσε άλλαξε εκπληκτικά το παιχνίδι από τη δεξιά στην αριστερή πλευρά, ο Μασούρας έδωσε στον Τσιμίκα που σέντρρε για τον Ελ Αραμπί, εκείνος πήρε την κεφαλιά και άνοιξε το σκορ, καθώς η απόκρουση του Νόιερ έγινε αλλά η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή.

22:22Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

23΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-0 με τον Ελ Αραμπί.

22:18Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

22:17Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

18΄ Το πρώτο σουτ για τον Ολυμπιακό. Το έκανε ο Γκιγιέρμε εκτός περιοχής αλλά ήταν άστοχο.

22:15Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

16΄ Σουτ του Λεβαντόφσκι από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα άουτ.

22:13Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

13΄ Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι, ο Κουτίνιο ελίχθηκε στην περιοχή κι έκανε το σουτ, στην αγκαλιά του Σα.

22:09Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

Δέκα λεπτά αγώνα, τίποτα ιδιαίτερο ως τώρα. Η πίεση πάντως και από τις δύο πλευρές είναι σε υψηλό επίπεδο.

22:05Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

Πρώτο κόρνερ στον αγώνα, είναι για την Μπάγερν.

22:04Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

22:03Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

Ο Πορτογάλος δεν πρέπει να πηγαίνει με τόση άνεση στις φάσεις του, καθώς η Μπάγερν τιμωρεί ανά πάσα στιγμή κι αυτό το κατάλαβε με πικρό τρόπο η Τότεναμ.

22:01Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

Δύο λάθη του Σεμέδο στην ίδια φάση, διόρθωσε με έγκαιρη έξοδο ο Σα προ του Αλκάνταρα.

21:59Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

Ξεκίνησε ο αγώνας.

21:57Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

Διαιτητής της συνάντησης είναι ο Ολλανδός Ντάνι Μακέλι, που θα διευθύνει για τέταρτη φορά ευρωπαϊκό αγώνα των «ερυθρολεύκων».

21:56Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

Ο Νίκο Κόβατς επέλεξε για την Μπάγερν τους Νόιερ, Παβάρ, Αλκάνταρα, Χάβι Μαρτίνεθ, Λεβαντόφσκι, Κουτίνιο, Ερνάντες, Γκνάμπρι, Μίλερ, Αλάμπα, Κίμιχ.

21:55Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

Η αρχική ενδεκάδα του Ολυμπιακού αποτελείται από τους, Σα, Ελαμπντελαουί, Σεμέδο, Μεριά, Τσιμίκα, Γκιγιέρμε, Μπουχαλάκη, Καμαρά, Μασούρα, Ποντένσε και Ελ Αραμπί.

Κατάμεστο για άλλη μια φορά το φαληρικό γήπεδο, καθώς το sold out είχε γίνει σχεδόν αμέσως με την κυκλοφορία των εισιτηρίων.

21:53Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

Μια αποστολή οπωσδήποτε δύσκολη για τους «ερυθρόλευκους», αφού παρά τις απώλειες που είχε εσχάτως στην Μπουντεσλίγκα πρόκειται για ένα συγκρότημα κορυφαίου επιπέδου, που παίζει 90 λεπτά με το «πόδι στο γκάζι» κι αυτό το κατάλαβε με πικρό τρόπο η Τότεναμ, που διασύρθηκε (2-7) από τους Βαυαρούς στην έδρα της, την προηγούμενη αγωνιστική.

21:52Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

Καλησπέρα. Την πανίσχυρη πρωταθλήτρια Γερμανίας Μπάγερν Μονάχου αντιμετωπίζει απόψε (22:00) στο Καραϊσκάκης ο Ολυμπιακός, για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων στο Champions League.