Updated:23:49
REUTERS/MAXIM SHEMETOV

Θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό τον τελικό του Europa League

23:49Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Τέλος στο ματς. Η Τσέλσι συντρίβει με 4-1 την Άρσεναλ στο Μπακού και κατακτά το τρόπαιο του Europa League.

Καλή σας νύχτα

23:47Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

Η Άρσεναλ θα υποστεί την 5η της ήττα σε ευρωπαϊκό τελικό. Κατέκτησε το τρόπαιο του Κυπέλλου Κυπελλούχων πριν από 25 χρόνια

23:28Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Στο 72΄ ο Ζιρού συνεργάζεται άψογα με τον Αζάρ και ο Βέλγος πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και γράφει το 4-1.

23:27Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

ΓΚΟΛ η Τσέλσι και όλα τελειώνουν

23:26Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Φεύγει ο Πέδρο από το ματς και μπαίνει ο Γουίλιαν στο 71΄.

23:25Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Ούτε δύο λεπτά δεν βρίσκεται στον αγωνιστικό χώρο ο Ιβόμπι και μειώνει σε 3-1 στο 69΄. Για να δούμε τι μπορεί να κάνει η Άρσεναλ στη συνέχεια

23:21Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

ΓΚΟΛ για την Τσέλσι. Ο Αζάρ εκτελεί άψογα και κάνει το 3-0. Θρίαμβος της Τσέλσι μέσα σε 20 λεπτά στο δεύτερο μέρος έχει πετύχει τρία τέρματα

23:20Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Η ομάδα του Σάρι κάνει ό,τι θέλει στο γήπεδο

Πέναλτι για την Τσέλσι στο 65΄. Το κερδίζει ο Αζάρ

23:16Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Κόβατσιτς, Αζάρ συνδυάστηκαν άψογα στο 60΄ και μετά την ασίστ του Βέλγου ο Πέδρο με ψύχραιμο σουτ δίνει ξεκάθαρο προβάσδισμα στην Τσέλσι για την κατάκτηση του τροπαίου. Τσέλσι-Αρσεναλ 2-0

23:15Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

ΓΚΟΛ η Τσέλσι 2-0 με τον Πέδρο

23:11Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Έχει ανοίξει για τα καλά ο τελικός μετά το γκολ του Ζιρού και η μπάλα παίζεται πάνω κάτω

Πρώτη κίτρινη στο ματς την βλέπει ο Πέδρο της Τσέλσι για διαμαρτυρία στο 56΄

23:10Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

23:06Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

11 γκολ για τον Ζιρού στη διοργάνωση, ξεπέρασε τον Γιόβιτς

Ο πρώτος σκόρερ του εφετινού Europa League, Ολιβιέ Ζιρού, πιάνει εξαιρετική κεφαλιά μετά από την χαμηλή σέντρα του Έμερσον κ\αι στέλνει τη μπάλα στη γωνία του Τσεχ. 1-0 η Τσέλσι στο 49'.

23:04Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

ΓΚΟΛ η Τσέλσι με τον Ζιρού

Άσχημα εκτελεσμένο από τον Αζάρ

Η μπάλα είναι κόρνερ

23:03Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Μπαίνει δυνατά η Τσέλσι και στο 48΄ απειλεί με τον Ζιρού, που πήρε την ασίστ από τον Αζάρ, αλλά το σουτ του Γάλλου δεν ήταν καλό

23:01Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

23:00Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Δεν υπάρχουν αλλαγές στις δύο ομάδες

Ο Τσεχ γίνεται ο πρώτος παίκτης που παίζει σε τελικό της UEFA  με μία ομάδα και κόντρα σε αυτή την ομάδα (2013 με την Τσέλσι στον τελικό του Europa League και σήμερα απέναντι στην πρώην ομάδα του)

22:59Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά-σιγά για να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο.

22:49Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

REUTERS/ANTON VAGANOV
22:45Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Χωρίς καθυστερήσεις τελειώνει το πρώτο ημίχρονο. Τσέλσι-Άρσεναλ 0-0 στον τελικό του Europa League.

22:43Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Πλησιάζουμε προς το τέλος του πρώτου μέρους

22:40Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Η Τσέλσι έχει ανεβάσει την απόδοσή της μετά το 30΄ και βγαίνει πιο οργανωμένα στην επίθεση

22:39Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Τεράστια ευκαιρία για την Τσέλσι στο 40΄. Ο Τσεχ κάνει πολύ μεγάλη επέμβαση στο πλασέ του Ζιρού. Ο Τσέχος κρατά όρθια την Άρσεναλ στον τελικό

22:37Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Το 0-0 παραμένει μετά από 37 λεπτά. Τέσσερις οι τελικές με 3 για την Άρσεναλ

22:36Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Ο Κέπα διώχνει με γροθιές τη σέντρα σουτ του Κολάσινατς στο 39΄.

22:34Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

22:33Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Μεγάλη ευκαιρία χάνει η Τσέλσι στο 34΄, με τον Τσεχ να απομακρύνει σωτήρια το αριστερό σουτ του Εμερσον.

22:32Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Από κόρνερ που εκτελεί ο Τσάκα στο 32΄ ο Παπασταθόπουλος πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

22:29Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Ο Παπασταθόπουλος διώνει σε κόρνερ το σουτ του Εμερσον στο 29΄. Πρώτη επίσκεψη των «μπλε» στα καρέ του Τσεχ

22:27Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Το σουτ του Τσάκα στο 28΄ περνά λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Πολύ καλή στιγμή για την Άρσεναλ

22:25Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Φτάσαμε στο 25ο λεπτό και το 0-0 παραμένει πάντα στον τελικό του Europa League. Μία μόλις τελική στο ματς, αυτή του Ομπαμεγιάνγκ στο 8΄ .

22:21Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Μετά από 21 λεπτά στον αγώνα η Τσέλσι δεν έχει «πατήσει» ακόμη στην περιοχή της Άρσεναλ.

22:16Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Καθυστερεί ο Κολάσινατς να βγάλει τη σέντρα στο 16΄ μετά την καταπληκτική μπαλιά του Τσάκα. Καλή στιγμή για την Άρσεναλ, δεύτερη στο ματς

22:12Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

56-44 η κατοχή της μπάλας υπέρ της Τσέλσι μέχρι τώρα κι ενώ έχουμε διανύσει 13 λεπτά. Το 0-0 παραμένει

22:08Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

Πρώτη ευκαιρία στον τελικό για την Άρσεναλ στο 9΄. Από σέντρα του Νάιλς, η μπάλα έφτασε στον Ομπαμεγιάνγκ, το σουτ του οποίου έφυγε άουτ. Ο Γκαμπονέζος ήταν μόνος του

22:05Τετάρτη 29 Μαΐου 2019

REUTERS/LEE SMITH

Συμπληρώθηκαν τα πρώτα 5 λεπτά του τελικού και καμία από τις δύο φιναλίστ δεν έχει καταφέρει κάποια αξιόλογη προσπάθεια

22:02Τετάρτη 29 Μαΐου 2019