LIVE: Μπαρτσελόνα-Ατλέτικο Μαδρίτης 2-0

Σάββατο, 06 Απριλίου 2019 21:00
Updated:23:38

Θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό το ντέρμπι της La Liga, Μπαρτσελόνα-Ατλέτικο Μαδρίτης

23:38Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Καλή σας νύχτα

Τέλος στο ματς. Η Μπαρτσελόνα νικά με 2-0 την Ατλέτικο Μαδρίτης με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά, από τον Σουάρες στο 85΄ και τον Λιονέλ Μέσι στο 86΄. Η Μπαρτσελόνα ξέφυγε με +11 από την αποψινή της αντίπαλο και, πλέον, επτά αγωνιστικές πριν το τέλος της La Liga ουσιαστικά «κλείδωσε» τον εφετινό τίτλο.

23:31Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Ο Μέσι είναι ο σκόρερ. Στο 86΄ με το 33ο του γκολ στο πρωτάθλημα «σφραγίζει» τη νίκη της Μπαρτσελόνα (2-0)

23:30Σάββατο 06 Απριλίου 2019

ΓΚΟΛ η Μπαρτσελόνα

Ο Λουίς Σουάρες με πανέμορφο σουτ «γράφει» το 1-0 για τους Καταλανούς στο 85΄ και, πλέον, η Μπαρτσελόνα είναι «αγκαλιά» με τη νίκη και τον τίτλο της La Liga

23:21Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Πάντα στο 0-0 το ματς ενώ απομένουν λιγότερο από 15 λεπτά για το 90΄. Εξακολουθεί να μην ρισκάρει η Μπαρτσελόνα, σα να την... βολεύει το +8 που έχει από την αντίπαλό της ενώ απομένουν επτά αγωνιστικές για το φινάλε

23:19Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Ευκαιρία για την Ατλέτικο στο 75΄. Από το φάουλ του Γκριεζμάν, ο Χιμένες έπιασε την καρφωτή κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε άουτ

23:18Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Ο Πικέ χάνει το ματς με την Ουέσκα που ακολουθεί

Κίτρινη κάρτα στον Πικέ για διαμαρτυρία στο 74΄.

23:15Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Κίτρινη κάρτα στον Σαούλ για σκληρό φάουλ

23:14Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα στο 69΄. Τα διαδοχικά σουτ των Μέσι και Μάλκομ απόκρουσε ο Όμπλακ, που βρίσκεται σε τρομερή βραδιά. Ήδη έχει κάνει 9 επεμβάσεις μέχρι τώρα

23:12Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Το εκτελεί ο Γκριεζμάν και μπλοκάρει ο Τερ Στέγκεν

23:11Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Ατλέτικο στο 67΄. Το έκανε ο Πικέ στον Κορέα

23:10Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Αρχίζει και πιέζει πολύ η Μπαρτσελόνα. Τα τελευταία λεπτά έχει κλείσει τους «ροχιμπλάνκος» στην άμυνά τους

23:08Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Ο Μάλκομ στην θέση του Αρτούρ στο 63΄. Πρώτη κίνηση από τον Βαλβέρδε

23:07Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Απίστευτη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα στο 62΄.  Ο Όμπλακ κρατάει ζωντανή την ομάδα του, καθώς είναι ο νικητής στο τετ-α-τετ με τον Σουάρες. Προηγήθηκε η εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Μέσι, ο οποίος έβγαλε μισό γκολ στον Ουρουγουανό.

23:05Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Πήγε να γίνει απειλητικός ο Μέσι, μπήκε στην περιοχή, αλλά το σουτ που επιχείρησε βρήκε στον Χιμένες και κατέληξε πολύ σιγά στην αγκαλιά του Όμπλακ

23:04Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Το ματς βρίσκεται στο 60΄  και το 0-0 παραμένει

23:03Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Ρισκάρει ακόμη περισσότερο ο Ντιέγκο Σιμεόνε, καθώς η ομάδα του θέλει μόνο νίκη για να ελπίζει στον τίτλο

Δεύτερη αλλαγή για την Ατλέτικο. Ο Μοράτα στην θέση του Φιλίπε Λουίς στο 59΄

23:01Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Η πρώτη προσπάθεια για γκολ στο δεύτερο μέρος σημειώθηκε στο 56΄. Το σουτ του Μέσι από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής μπλόκαρε εύκολα ο Όμπλακ

22:57Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Έτσι όπως είναι τώρα το ματς, η Μπαρτσελόνα έχει 71 βαθμούς και η Ατλέτικο 63.

Στο 53΄ πάντα το 0-0

Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης η εικόνα του ματς δεν έχει αλλάξει. Η Μπαρτσελόνα είναι πολύ επιφυλακτική και παρά το γεγονός ότι παίζει με παίκτη παραπάνω δεν ρισκάρει

22:33Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Τέλος στο πρώτο μέρος στο «Καμπ Νόου». Μπαρτσελόνα-Ατλέτικο Μαδρίτης 0-0.

Ένα δοκάρι για τους γηπεδούχους με τον Ζόρντι Άλμπα στο 14΄, ενώ από το 28΄ η Ατλέτικο παίζει με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ντιέγκο Κόστα.

22:30Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους

22:29Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Το σουτ του Μέσι στο 45΄ μπλοκάρει εύκολα ο Όμπλακ.

22:28Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Παρά την αριθμητική της υπεροχή η Μπαρτσελόνα δεν παίζει καλό ποδόσφαιρο, με τον Βαλβέρδε στον πάγκο να μην είναι καθόλου ικανοποιημένος από την εμφάνιση της ομάδας του

22:25Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Η φάση αυτή στο 39΄.

22:24Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Τραγικό λάθος του Γοδίν, που πήγε να γυρίσει στον Όμπλακ, χωρίς να δει ότι ακολουθούσε ο Σουάρες. Ο Ουρουγουανός προσπάθησε να δώσει στον Μέσι, αλλά παρενεβλήθη ο Γοδίν και διόρθωσε το λάθος του

22:20Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Αλλαγή για την Ατλέτικο στο 35΄ . Ο Κορέα παίρνει την θέση του Αριας

22:16Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Αψυχολόγητη ενέργεια για τον διεθνή με την εθνική Ισπανίας επιθετικό

Στο 30ο΄ λεπτό ο αγώνας, το 0-0 παραμένει, αλλά η Ατλέτικο εδώ και λίγα λεπτά παίζει με παίκτη λιγότερο, μετά την αποβολή του Ντιέγκο Κόστα

22:15Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Στις διαμαρτυρίες που ακολούθησαν είδε κίτρινη κάρτα και ο Χιμένεζ

Πλέον, τα δεδομένα αλλάζουν στον αγώνα, καθώς η Ατλέτικο έχει να ανέβει ένα βουνό

22:14Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Ο επιθετικός της Ατλέτικο Μαδρίτης κάτι είπε στον διαιτητή Μανθάνο σε έντονο ύφος για ένα φάουλ που υπέδειξε ο τελευταίος και αμέσως ο ρέφερι τον απεβαλλε με απευθείας κόκκινη

22:13Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Κόκκινη κάρτα στον Νιέγκο Κόστα στο 28΄

Νέα κλασική ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα στο 28΄ , με τον Σουάρες να μην μπορεί να νικήσει τον Όμπλακ από τη μικρή περιοχή

22:12Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Κίτρινη κάρτα ο Τόμας της Ατλέτικο, που χάνει το επόμενο ματς

Στις εξέδρες βρίσκεται και ο προπονητής της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ, καθώς την ερχόμενη Τετάρτη η αγγλική ομάδα θα αντιμετωπίσει τους «μπαλουγκράνα» στον πρώτο προημιτελικό του Champions League

22:11Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Συμπληρώθηκαν 25 λεπτά στο ντέρμπι, το 0-0 παραμένει ανάμεσα στην Μπαρτσελόνα και στην Ατλέτικο Μαδρίτης

22:08Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Το φάουλ του Μέσι στο 23΄ φεύγει άουτ

22:02Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Έχει «ανοίξει» το ματς στα τελευταία λεπτά

22:01Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Η Ατλέτικο απειλεί στο 16΄ με τον Άριας, το σουτ του οποίου μέσα από την περιοχή βρήκε στο σώμα του Άλμπα

21:59Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Τεράστια ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα στο 14΄. Ο Μέσι με μαγική μπαλιά έβγαλε τον Άλμπα τετ-α-τετ με τον Όμπλακ, αλλά το πλασέ του Ισπανού αριστερού μπακ σταμάτησε στο δεξί δοκάρι

21:58Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Πρώτη... υποψία ευκαιρίας για τους Καταλανούς στο 13΄ , με τον Σουάρες να μην προλαβαίνει τη μπάλα μέσα στην περιοχή

21:57Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Μέχρι τώρα κι ενώ συμπληρώθηκαν 10 λεπτά καμία ομάδα δεν έχει δείξει κάτι το ιδιαίτερο. Παίζουν συντηρητικά και οι δύο, οπότε προς το παρόν δεν υπάρχουν φάσεις μπροστά από τις εστίες.

21:50Σάββατο 06 Απριλίου 2019

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο «Νόου Καμπ»

21:47Σάββατο 06 Απριλίου 2019