LIVE: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 1 -1 (τελικό)

Κυριακή, 11 Νοεμβρίου 2018 21:00
Updated:21:49
Eurokinissi Sports/LATO KLODIAN

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το απόλυτο ντέρμπι του ελληνικού πρωταθλήματος, Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός, για τη 10η αγωνιστική της Super League.

21:49Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Ο Ολυμπιακός ήταν ανώτερος, είχε ευκαιρίες αλλά στο ποδόσφαιρο δεν νικά πάντα ο καλύτερος. Ο Παναθηναϊκός ήταν ρεαλιστής κι έφυγε από το Φάληρο με βαθμό. Καληνύχτα σας.

21:37Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

ΛΗΞΗ: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 1-1.

21:34Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Μακρινή μπαλιά του Καμαρά, ο Ομάρ γύρισε την μπάλα με το κεφάλι και ο Σισέ από κοντά έγραψε το 1-1.

21:23Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

86΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Δοκάρι από σουτ του Ομάρ.

84΄ Διαμαρτυρίες των παικτών του Ολυμπιακού για χέρι του Μακέντα στην περιοχή του Παναθηναϊκού.

21:22Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

83΄ Ωραία απόκρουση του Κότσαρη σε φάουλ του Χριστοδουλόπουλου. Κόρνερ.

21:15Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

76΄ Καμαρά αντί Νάτχο.

76΄ Άστοχη κεφαλιά του Γκιγιέρμε, στη σημαντικότερη στιγμή του β΄ ημιχρόνου για τους «ερυθρόλευκους». 11-3 οι τελικές για τον Ολυμπιακό.

21:13Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

INTIME SPORTS/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

73΄ Ο Πούγγουρας στη θέση του Μαυρομμάτη. Έκλεισε τις αλλαγές του ο Δώνης.

21:09Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

70΄ Ο Μουνιέ στη θέση του Μπουζούκη.

21:08Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Στο μισό γήπεδο το παιχνίδι εδώ και μερικά λεπτά, αλλά οι σέντρες των γηπεδούχων δεν είναι και ο πλέον ορθόδοξος τρόπος επίθεσης.

21:02Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

21:00Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

63΄ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Χατζηγιοβάνης σέντραρε από αριστερά, ο Σα απομάκρυνε αλλά όχι μακριά και ο Ινσούα σούταρε άστοχα.

Ενάντια στη ροή του αγώνα αυτή η εξέλιξη.

20:58Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

61΄ ΓΚΟΛ 0-1 ο Παναθηναϊκός. Φοβερό γκολ του Κάτσε με ασύλληπτο σουτ έξω από την περιοχή.

20:57Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Εν τω μεταξύ, ο Νάτχο δέχθηκε κίτρινη κάρτα στη φάση που προηγήθηκε.

Με το περιστατικό «πάγωσε» λίγο και ο ρυθμός του παιχνιδιού.

20:51Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Αναγκαστικές και οι δύο αλλαγές έως τώρα.

20:50Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

53΄ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Κότσαρης αντί Διούδη στο ντέρμπι. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού. Ντεμπούτο σε ντέρμπι για Κότσαρη.

20:49Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Eurokinissi Sports/ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
20:47Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Στο έδαφος ο Διούδης. Ο Νάτχο τον βρήκε ακούσια στο κεφάλι με το γόνατο, διεκδικώντας την μπάλα κι έτσι σταμάτησε η φάση και το τέρμα του Λάζαρου δεν μέτρησε.

20:46Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

48΄ Η μπάλα στα δίχτυα αλλά δεν υπάρχει γκολ του Ολυμπιακού.

20:43Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Ο Ολυμπιακός θα ξεκινήσει με αλλαγή στο β΄ ημίχρονο. Ο Χριστοδουλόπουλος αντί του Χασάν, που χώλαινε.

20:26Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

INTIME SPORTS/ΧΡΥΣΟΧΟΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ
20:25Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-0.

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:20Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Πολύ καλός παίκτης ο Πορτογάλος, αλλά καθόλου ομαδικός στη συγκεκριμένη φάση.

20:17Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

38΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ποντένσε έπαιξε το 1-2 με τον Φορτούνη, βγήκε απέναντι στον Διούδη αλλά αντί να δώσει στον αμαρκάριστο Χασάν προσπάθησε να τελειώσει τη φάση και νικήθηκε από τον Έλληνα τερματοφύλακα.

20:14Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

35΄ Φάουλ για τον Ολυμπιακό. Εκτέλεσε ο Φορτούνης, ο Βούκοβιτς πήρε την κεφαλιά, η μπάλα έφτασε στον Μπουχαλάκη που σούταρε άτσαλα και άστοχα.

20:12Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Ένταση δημιουργήθηκε ανάμεσα σε Ποντένσε και Κάτσε, από μια πτώση του Πορτογάλου στην περιοχή. Ο Ποντένσε δεν ζήτησε κάτι, όμως ο Κάτσε πήγε από πάνω του και του ζήτησε το λόγο.

20:08Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

29΄ Συνεργασία του Ομάρ - Ποντένσε, η μπάλα στον Χασάν, που και πάλι είχε μια άσχημη εκτέλεση στο σουτ με το αριστερό, από το ύψος της περιοχής.

20:06Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Στα μέτρα του Παναθηναϊκού έχει έρθει πια το παιχνίδι. Οι «πράσινοι» κρατούν άνετα τον Ολυμπιακό μακριά από την περιοχή τους.

20:02Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

INTIME SPORTS/ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ

23΄ Σέντρα του Ινσούα από αριστερά, μάζεψε την μπάλα ο Σα.

19:59Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Ο Αιγύπτιος ήταν σε καλή θέση και θα μπορούσε να είχε κάνει κάτι πιο ουσιαστικό.

19:58Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

19΄ Ο Νάτχο βρήκε τον Ποντένσε, αυτός σέντραρε από δεξιά και ο Χασάν έπιασε άστοχη κεφαλιά.

19:54Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Ισορρόπησε ο Παναθηναϊκός. Οι παίκτες του Δώη κρατούν μπάλα και μετρίασαν την πίεση.

19:52Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

14΄ Ο Κάτσε πήρε την μπάλα στην περιοχή και σούταρε, αλλά ο Σα μπλόκαρε.

19:49Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

19:48Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Πολύ ορμητικός ο Ολυμπιακός σε αυτό το πρώτο δεκάλεπτο.

Πρώτο σουτ στο ντέρμπι. Το έκανε ο Νάτχο έξω από την περιοχή και ήταν άστοχο.

19:44Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Χωρίς φάσεις στο πρώτο πεντάλεπτο, αλλά με ταχύτητα το παιχνίδι.

19:39Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

19:36Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

19:34Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Προθέρμανση για τους παίκτες των δύο ομάδων. Ορατότης... μηδέν στο Φάληρο.

19:29Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Μάλλον θα υπάρξει μικρή καθυστέρηση, λόγω των καπνογόνων.

19:27Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Διαιτητής, κατά τα ήθη στη φετινή Σούπερ Λίγκα, θα είναι ένας αλλοδαπός. Εν προκειμένω, ο Ελβετός Αντριέν Γιάκοτετ.

19:26Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Οι «πράσινοι» τους Κότσαρη, Στάικο, Δώνη, Μουνιέ, Χατζηθεοδωρίδη, Πούγγουρα και Καμπετσή.

19:25Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Στον πάγκο ο Πέδρο Μαρτίνς έχει τους Χριστοδουλόπουλο, Γιαννιώτη, Καμαρά, Ναουέλ, Μιράντα, Μάνο και Τοροσίδη.

Μαυρομμάτης και Γιόχανσον είχαν προβλήματα με τραυματισμούς, αλλά τους ξεπέρασαν.

19:24Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2018

Για τον Παναθηναϊκό, ο Γιώργος Δώνης θα παρατάξει τους Διούδη, Κουλιμπαλί, Κολοβέτσιο, Μαυρομμάτη, Γιόχανσον, Κουρμπέλη, Κάτσε, Ινσούα, Μπουζούκη, Χατζηγιοβάνη και Μακέντα