LIVE: Ολυμπιακός - Λουκέρνη 4-0

Πέμπτη, 09 Αυγούστου 2018 22:00
Updated:22:52
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ MATTHAIOS

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα του Ολυμπιακού με τη Λουκέρνη, για το γ΄ προκριματικό γύρο του Europa :League.

22:52Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

Επιβλητικός ο Ολυμπιακός, συνέτριψε 4-0 τη Λουκέρνη στο πρώτο επίσημο παιχνίδι του για τη νέα περίοδο και μάλιστα ευρωπαϊκό, κατακτώντας ουσιαστικά από σήμερα την πρόκριση για τα πλέι οφ του Europa League, με τη ρεβάνς να διεξάγεται την επόμενη Πέμπτη. Από δύο γκολ Χριστοδουλόπουλος και Γκερέρο, άρεσαν οι «ερυθρόλευκοι» του Πέδρο Μαρτίνς. Καληνύχτα σας.

22:50Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

ΛΗΞΗ: Ολυμπιακός - Λουκέρνη 4-0.

22:48Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:47Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

90΄ Και ο Τοροσίδης στο παιχνίδι. Παίρνει τη θέση του Καμαρά.

22:43Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

86΄ Ο Φετφατζίδης αντί του Φορτούνη.

Ο Μιράντα πάλεψε με πείσμα στην περιοχή της Λουκέρνης, η μπάλα έφτασε στον Γκερέρο που ήταν σε θέση βολής, κι εκείνος με ωραίο πλασέ έγραψε το 4-0.

22:42Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

Άργησε πολύ να έρθει το τέταρτο γκολ του Ολυμπιακού, με βάση την εικόνα του αγώνα και τις χαμένες ευκαιρίες. Δύο και τα γκολ του Ισπανού στο αποψινό παιχνίδι.

22:41Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

84΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 4-0 ο Γκερέρο.

22:37Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

80΄ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, αλλά το σουτ του Γκερέρο απέκρουσε ο Σάλβι.

22:34Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

77΄ Τώρα ξεκινά τις αλλαγές του ο Πέδρο Μαρτίνς. Ο Βρουσάι στη θέση του Χριστοδουλόπουλου.

22:32Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

74΄ Τελευταία αλλαγή για τη Λουκέρνη. Στη θέση του Ελενί ο Ντεμχασάι.

22:30Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

Το παιχνίδι είναι επιθετικός μονόλογος του Ολυμπιακού. Το σκορ κολακεύει αφάνταστα την ελβετική ομάδα.

22:27Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

70΄ ΔΟΚΑΡΙ και πάλι από τον Φορτούνη. Ο διεθνής άσος έκανε κίνηση από τα δεξιά και σούταρε συρτά, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Σάλβι.

22:18Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

62΄ Κίτρινη κάρτα στον Μπουχαλάκη.

22:17Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

60΄ Μεγάλη ευκαιρία με τον Φορτούνη, που αστόχησε για λίγο στο συρτό αριστερό σουτ που επιχείρησε.

58΄ Δύο αλλαγές για τη Λουκέρνη. Βγαίνουν οι Σέβλι και Σβέγκλερ, στη θέση τους οι Σουλτς και Βάργκας.

22:14Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

57΄ Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Η κεφαλιά του Βούκοβιτς ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι της Λουκέρνης. Παραμένει άκρως επιθετικός ο Ολυμπιακός.

22:12Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

55΄ ΔΟΚΑΡΙ ο Φορτούνης σε απευθείας εκτέλεση φάουλ.

22:07Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

48΄ Ένα σουτ του Σουρπφ, από ατομική προσπάθεια, μπλόκαρε ο Γιαννιώτης

22:05Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

INTIME SPORTS/ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΣΤΕΛΙΟΣ
22:04Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

Να σημειωθεί από το 39ο λεπτό ο Ίντριζ Βόκα της Λουκέρνης παίζει με κίτρινη κάρτα.

22:03Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

Ξεκίνησε το β΄ ημίχρονο.

21:57Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

Ο Ολυμπιακός έχει κάνει επίδειξη αποτελεσματικότητας στο πρώτο ημίχρονο, παίρνοντας σκορ πρόκρισης από τα πρώτα 45 λεπτά. Οι Ελβετοί δείχνουν αδύναμοι να αντιδράσουν και οι παίκτες του Μαρτίνς έχουν την ευκαιρία να διευρύνουν το σκορ χωρίς να ρισκάρουν.

21:47Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ολυμπιακός - Λουκέρνη 3-0.

21:41Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

42΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Σάλβι να κλείνει το πεδίο του Τσιμίκα και να τον αναγκάζει να αστοχήσει.

21:37Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

Γκολ και ο Ισπανός στην πρώτη επίσημη εμφάνισή του. Η φάση ξεκίνησε από τον Καμαρά, αλλά το μισό γκολ ανήκει στον Φορτούνη, ο οποίος μπορούσε να τελειώσει τη φάση αλλά προτίμησε το ποδοσφαιρικώς ορθό, δηλαδή να σιγουρέψει το γκολ.

21:36Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

INTIME SPORTS/ΤΖΑΜΑΡΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
21:35Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

36΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 3-0 ο Γκερέρο.

Ονειρεμένο ντεμπούτο Χριστοδουλόπουλου και 2-0 στο 32΄.

21:33Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

33΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 2-0 πάλι με τον Λάζαρο.

21:23Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

23΄ Σουτ των Ποντένσε και Χριστοδουλόπουλου, η μπάλα κόρνερ.

21:22Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

22΄ Κεφαλιά του Μιράντα από εκτέλεση κόρνερ του Τσιμίκα, η μπάλα άουτ.

21:20Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

Δείχνει να υποφέρει ο Φορτούνης, που δέχθηκε «σκαριά» στο δεξιό μηρό.

21:19Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

20΄ Κίτρινη κάρτα στον Σμιντ για σκληρό φάουλ στον Φορτούνη.

21:18Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

Eurokinissi Sports/LATO KLODIAN
21:17Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

17΄ Διαμαρτυρίες των παικτών της Λουκέρνης για πέναλτι (χέρι), σε προσπάθεια του Βούκοβιτς να απομακρύνει την μπάλα.

21:16Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

16΄ Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά.

21:11Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

Πρώτο «επίσημο» γκολ του διεθνή επιθετικού με την ερυθρόλευκη φανέλα. Από εκτέλεση κόρνερ του Τσιμίκα.

21:09Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

10΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-0 ο Χριστοδουλόπουλος με κεφαλιά «ψαράκι».

21:07Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

21:06Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

Ένα σουτ του Σουρφ έξω από την περιοχή δεν ανησύχησε τον Γιαννιώτη.

21:03Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

Στον πάγκο του Ολυμπιακού ο Πέδρο Μαρτίνς έχει τους Χουτεσιώτη, Φετφατζίδη, Ανσαριφάρντ, Βρουσάι, Χατζισαφί, Τοροσίδη και Σισέ.

21:00Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

Σουτ του Ποντένσε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

Ξεκίνησε ο αγώνας.

Οι ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο, ενώ στο «Γ. Καραϊσκάκης» έχει μεταβεί και ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ Ολυμπιακός, Βαγγέλης Μαρινάκης.

20:59Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

Ο νικητής που θα προκύψει από αυτό το ζευγάρι θα αντιμετωπίσει στα πλέι οφ το νικητή από το ζεύγος Μπασακσεχίρ-Μπέρνλι.

20:57Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

Διαιτητής της συνάντησης είναι ο Γάλλος Φρανσουά Λετεξιέ, με βοηθούς τους Σιρίλ Μουνιέ, Μεντί Ραμουνί και 4ος διαιτητής ο Τομάς Λεονάρ.

20:56Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

Η Λουκέρνη θα παρατάξει την ακόλουθη ενδεκάδα: Σάλβι, Άλβες, Ελέκε, Σουρπφ, Γκρέθερ, Σνέουλι, Σμιντ, Σβέγκλερ, Σίντλερ, Βόκα, Γκβίλια.

20:55Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

Ο Ολυμπιακός θα ξεκινήσει με τους: Γιαννιώτη, Ομάρ, Τσιμίκα, Βούκοβιτς, Μιράντα, Καμαρά, Μπουχαλάκη, Χριστοδουλόπουλο, Φορτούνη, Ποντένσε, Γκερέρο.

20:54Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

Οι «ερυθρόλευκοι» θα αντιμετωπίσουν στο Φάληρο, στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα, την ελβετική Λουκέρνη για το γ΄ προκριματικό γύρο στο Europa League.

20:53Πέμπτη 09 Αυγούστου 2018

Καλησπέρα. Μετά την ΑΕΚ και τον ΠΑΟΚ, απόψε είναι η σειρά του Ολυμπιακού για το πρώτο επίσημο παιχνίδι της νέας περιόδου.