LIVE: Ολυμπιακός - Γιουβέντους 0-2

Τρίτη, 05 Δεκεμβρίου 2017 21:00
Updated:23:36
Eurokinissi Sports/ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα του Ολυμπιακού με τη Γιουβέντους στο «Γ. Καραϊσκάκης», για την 6η και τελευταία ημέρα των ομίλων (4ος) στο Τσάμπιονς Λιγκ.

23:36Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Με το ίδιο σκορ νίκησε και η Μπαρτσελόνα τη Σπόρτινγκ Λισσαβόνας στη Βαρκελώνη. Πρώτοι οι «μπλαουκράνα» του Βαλβέρδε, δεύτεροι οι «μπιανκονέρι» του Αλέγκρι, τρίτοι και συνέχεια στο Europa League τα «λιοντάρια» του Ζεσούς. Καληνύχτα σας.

23:34Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Ο Ολυμπιακός προσπάθησε για ένα θετικό αποτέλεσμα, όμως δεν το πέτυχε γιατί η Γιουβέντους είχε την κλάση και την εμπειρία να ανταπεξέλθει. Ευρώπη τέλος για τους «ερυθρόλευκους», όμως ο κόσμος αποθεώνει τους παίκτες του πρωταθλητή Ελλάδας.

23:33Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

ΛΗΞΗ: Ολυμπιακός - Γιουβέντους 0-2.

23:30Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Ο νεαρός άσος της Γιουβέντους δεν τα κατάφερε πριν από τρία λεπτά, όμως αυτή τη φορά νίκησε τον Προτό με σουτ στη δεξιά γωνία του Βέλγου και «κλείδωσε» την πρόκριση της Γιουβέντους στους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ, για τέταρτη συνεχή περίοδο.

23:29Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Eurokinissi Sports/ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ ΜΑΡΚΟΣ

90΄ ΓΚΟΛ 0-2 από τον Μπερναρντέσκι.

23:27Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

87΄ Φοβερό σουτ του Μπερναρντέσκι, ωραία απόκρουση του Προτό.

23:23Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

84΄ Ο Μπερναρντέσκι στη θέση του Κουαδράδο. Κλείνει τις αλλαγές του και ο Αλέγκρι.

23:21Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

82΄ ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό. Στη σέντρα του Κούτρη ο Μπεν πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα χτύπησε στη συμβολή των δοκών. Άτυχος ο Ολυμπιακός, που είναι καλός στο β΄ ημίχρονο.

81΄ Σουτ του Κουαδράδο, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στον Προτό.

23:17Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Η Μπάγερν 3-1 την Παρί με το δεύτερο γκολ του Τολισό, στο 69΄.

23:12Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Πριν από δευτερόλεπτα ο Μπεν πήρε τη θέση του Τζούρτζεβιτς, στην τελευταία αλλαγή του Λεμονή.

INTIME SPORTS/ΧΡΥΣΟΧΟΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ
23:11Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Η Γιουνάιτεντ με γκολ των Λουκάκου (64΄) και Ράσφορντ (66΄) έχει κάνει την ανατροπή απέναντι στην  ΤΣΣΚΑ Μόσχας.

23:10Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

70΄ Τώρα η αλλαγή για τη Γιούβε, το περιβραχιόνιο του αρχηγού στον Σάμι Κεντίρα.

23:09Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Ο Μπαρτσάλι δεν θα μπορέσει να συνεχίσει γι΄ αυτό θα αντικατασταθεί από τον Ρουγκάνι.

23:03Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Η Παρί μείωσε σε 2-1 στο Μόναχο με τον Μπαπέ στο 50΄.

23:02Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

62΄ Ο Πιάνιτς αντί του Ντιμπάλα.

Η Μπαρτσελόνα άνοιξε το σκορ απέναντι στη Σπόρτινγκ με γκολ του Αλκάθερ στο 59΄.

23:01Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

61΄ Ο Φορτούνης πήρε τη θέση του Οτζίτζα.

23:00Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Η είσοδος του Μάρκο Μάριν έχει δώσει ποιότητα στην επιθετική λειτουργία του Ολυμπιακού.

22:58Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

58΄ Ασίστ Ταχτσίδη στον Μάριν, εκείνος δεν πρόλαβε να πλασάρει τον Σέζνι που είχε βρει έγκαιρα και στη συνέχεια της προσπάθειας του Γερμανού ο τερματοφύλακας της Γιουβέντους μπλόκαρε με άλμα.

22:55Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

55΄ Κίτρινη κάρτα και στον Νικολάου.

22:53Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Επίσης στο 50ό λεπτό, η Μπάγερν νικά 2-0 (από το πρώτο ημίχρονο) την Παρί Σεν Ζερμέν στο Μόναχο κι από ότι φαίνεται θα την υποχρεώσει στην πρώτη φετινή ευρωπαϊκή ήττα.

22:52Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Την ίδια ώρα, «χαμός» στον Α΄ όμιλο: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 0-1, Μπενφίκα-Βασιλεία 0-1 και τριπλή ισοβαθμία στους 12 πόντους για Άγγλους, Ρώσους, Ελβετούς, ενώ στο «0» παραμένουν οι Πορτογάλοι!!!!

22:50Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Εν τω μεταξύ, Μπαρτσελόνα και Σπόρτινγκ παραμένουν στο 0-0 στο «Καμπ Νου».

22:49Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

50΄ Κίτρινη στον Μπενατιά για φάουλ σε Τζούρτζεβιτς και Ρομαό!

22:44Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Έναρξη στο δεύτερο μισό του αγώνα.

Ο Ολυμπιακός θα ξεκινήσει με μια αλλαγή στο β΄ ημίχρονο, καθώς ο Μάριν έχει πάρει τη θέση του Σεμπά.

22:30Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

REUTERS/COSTAS BALTAS
22:28Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Ημίχρονο στο Φάληρο. Ολυμπιακός-Γιουβέντους 0-1.

22:26Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

43΄ Κίτρινη και στον Τζούρτζεβιτς, για διαμαρτυρία.

22:24Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

41΄ Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Σέζνι να κρατά το 0-1. Σε εκτέλεση κόρνερ ο Νικολάου πήρε την πρώτη κεφαλιά, ο Τζούρτζεβιτς τη δεύτερη και ο Σέζνι απέκρουσε με το πόδι.

22:23Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Αυτό που βλέπουμε εδώ και αρκετά λεπτά θυμίζει φιλικό αγώνα σε καλοκαιρινή προετοιμασία.

22:16Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Σε αντίθεση με ό,τι συμβαίνει στον αγωνιστικό χώρο, πάντως, ο κόσμος του Ολυμπιακού έχει παλμό και διάθεση να σπρώξει την ομάδα του.

22:15Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

INTIME SPORTS/ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ

32΄ Κίτρινη κάρτα στον Κούτρη για φάουλ στον Κουαδράδο.

22:12Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Υποτονικός ο ρυθμός του αγώνα μετά το ιταλικό γκολ.

22:10Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Πολύ ζωηρός ο Κούτρης έως τώρα, είναι ο καλύτερος του Ολυμπιακού.

22:08Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

26΄ Τελευταία στιγμή ο Ντε Σίλιο πέταξε την μπάλα κόρνερ, προ του Σεμπά.

25΄ Ο Προτό σταματά αυτή τη φορά τον Κουαδράδο, που είχε βγει απέναντί του.

22:04Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Στη φάση του γκολ, η ζημιά έγινε επειδή ο Ταχτσίδης δεν φρόντισε να καλύψει το κενό του προωθημένου Ομάρ.

22:03Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Σε ένα πολύ χαλαρό παιχνίδι ως τώρα, ο Ολυμπιακός δέχθηκε γκολ νωρίς. Να δούμε αν έχουν όρεξη να αντιδράσουν οι «ερυθρόλευκοι».

21:59Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Η άμυνα του Ολυμπιακού εν υπνώσει, για μυριοστή φορά φέτος. Ο Ματουιντί βρήκε τον Σάντρο, εκείνος έκανε το μπάσιμο από αριστερά και δύρισε στον Κολομβιανό, που νίκησε τον Προτό από κοντά.

21:58Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

15΄ ΓΚΟΛ η Γιουβέντους, 0-1 ο Κουαδράδο.

21:54Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

11΄ Μακρινό σουτ του Ομάρ, η μπάλα αναπήδησε και έφυγε από τον Σέζνι, που τη μάζεψε με δεύτερη προσπάθεια.

21:49Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Ο Προτό κάνει εντυπωσιακή απόκρουση στο σουτ του Ντιμπάλα. Προηγουμένως, ο άσος της Γιουβέντους είχε «χορέψει» τον Νικολάου.

21:46Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Το πρώτο κόρνερ είναι για τον Ολυμπιακό.

21:43Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

21:42Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Διαιτητής ο Ισπανός Φερνάντο Μπορμπαλάν.

21:41Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Η vecchia signora του ιταλικού κι ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου βρίσκεται μεν στη δεύτερη θέση του ομίλου, αλλά με μόλις ένα βαθμό διαφορά από την τρίτη Σπόρτινγκ, που την ίδια ώρα θα παίζει στο «Ζοζέ Αλβαλάδε» της Λισσαβόνας με την «αδιάφορη» Μπαρτσελόνα!

Η Γιουβέντους με Σέζνι, Ντε Σίλιο, Μπενατιά, Μπαρτσάλι, Σάντρο, Κεντίρα, Ματουϊντί, Κουαδράδο, Ντιμπάλα, Ντάγκλας Κόστα, Ιγκουαΐν.

Ο Ολυμπιακός θα ξεκινήσει με Προτό, Ελαμπντελαουί, Ένχελς, Νικολάου, Κούτρης, Ρομαό, Ταχτσίδης, Οτζίτζα, Πάρντο, Σεμπά, Τζούρτζεβιτς.

21:40Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Από την άλλη, η πρωταθλήτρια Ιταλίας δεν έχει εξασφαλίσει σε καμία περίπτωση την πρόκριση στους «16» της διοργάνωσης, οπότε το ενδιαφέρον της για τον αγώνα είναι δεδομένο.

21:31Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Ένα παιχνίδι βαθμολογικά αδιάφορο μεν για την ελληνική ομάδα, αλλά υψηλού πρεστίζ και βαθμολογικού κινήτρου, αφού οι βαθμοί είναι πολύτιμοι για την κατάταξη στη βαθμολογία της Ευρωπαϊκής Συνομοσπονδίας.

21:26Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2017

Καλησπέρα. Ο Ολυμπιακός περατώνει τις φετινές ευρωπαϊκές υποχρεώσεις του αντιμετωπίζοντας τη Γιουβέντους στην έδρα του.