LIVE: Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 3-1

Τετάρτη, 18 Οκτωβρίου 2017 21:00
Updated:23:34
REUTERS/IVAN ALVARADO

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League, ανάμεσα στη Μπαρτσελόνα και τον Ολυμπιακό.

23:34Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Καλό σας βράδυ

Τέλος στο ματς: Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός 3-1. Τρίτη σερί νίκη για τους Καταλανούς, ενώ για τους «ερυθρόλευκους» ήταν η τρίτη συνεχόμενη ήττα.

23:30Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Με κεφαλιά του Νικολάου οι Πειραιώτες μειώνουν σε 1-3.

23:29Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός στο 89΄

23:20Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Εκτός αγώνα ο Μπουσκέτς και στην θέση του Αντρέ Γκόμες στο 80΄.

23:17Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Ο Ντινιέ πανηγυρίζει το 3-0

REUTERS/ALBERT GEA
23:12Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Ολυμπιακό στο 72΄. Ο Φορτούνης παίρνει την θέση του Οφόε.

23:10Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Διπλή μεγάλη επέμβαση του Προτό σε σουτ του Μέσι και Παουλίνιο στη συνέχεια. Η φάση αυτή στο 69΄.

23:07Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Μέσα σε αποθέωση ο Ινιέστα παραχωρεί την θέση του στον Ράκιτιτς στο 67ο λεπτό.

23:05Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Ο Πάρντο παίρνει την θέση του Καρσελά στο 65΄.

Ο Ντινιέ με ευθύβολο σουτ μέσα από την περιοχή γράφει το 3-0.

23:04Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

ΓΚΟΛ η Μπαρτσελόνα στο 64΄.

23:02Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Με απευθείας φάουλ του Μέσι οι «μπλαουγκράνα» προηγούνται με 2-0 του Ολυμπιακού.

23:01Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

ΓΚΟΛ η Μπαρτσελόνα στο 61΄.

23:00Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Κίτρινη ο Νικολάου και φάουλ σε πολύ επικίνδυνη θέση για την Μπαρτσελόνα στο 60΄.

22:55Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ζιλέ παραχωρεί την θέση του στον Τζούρτζεβιτς στο 55΄. Θα περάσει στη μεσαία γραμμή ο Οφόε και θα παίξει μπροστά ο Σέρβος

22:50Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Χάνει ευκαιρία ο Σουάρες στο 50΄. Από κοντά δεν πιάνει το σουτ όπως θα ήθελε και ο Προτό βγαίνει έγκαιρα και κερδίζει και το επιθετικό φάουλ από τον Ουρουγουανό.

22:46Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Η Μπαρτσελόνα έκανε αλλαγή με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, την θέση του Ντεουλοφέου πήρε ο Μαστσεράνο

22:45Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

22:31Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Τέλος πρώτου μέρους. Η Μπαρτσελόνα με το αυτογκόλ του Νικολάου στο 18΄ προηγείται του Ολυμπιακού με 1-0. Οι Καταλανοί, όμως, έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 41΄ λόγω της αποβολής του Πικέ με δεύτερη κίτρινη. Θα δούμε εάν θα μπορέσει η ελληνική ομάδα να το εκμεταλλευτεί αυτό στην επανάληψη.

22:27Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Ο Ισπανός κεντρικός αμυντικός σκοράρει, αλλά με το χέρι, κι έτσι ο Κόλουμ του δείχνει την 2η κίτρινη κάρτα λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου.

22:26Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Κόκκινη στον Πικέ στο 41΄.

22:21Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Πρώτη τελική για τον Ολυμπιακό στο 36΄. Το σουτ του Οφόε από πλάγια θέση στην περιοχή έφυγε άουτ.

22:17Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Μεγάλη επέμβαση του Προτό σε τετ-α-τετ με τον Σουάρες στο 33΄.

22:04Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Μεγάλη επέμβαση του Προτό σε σουτ του Ντεουλοφέου στο 20΄.

22:03Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Από την παράλληλ μπαλιά του Ντεουλοφέου, ο Νικολάου στην προσπάθειά του να απομακρύνει τη μπάλα την έστειλε αθελά του στα δίχτυα του Ολυμπιακού. Με το αυτογκόλ του κεντρικού αμυντικού των Πειραιωτών η Μπαρτσελόνα προηγείται 1-0.

21:54Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Στο 10ο λεπτό το ματς, παραμένει το 0-0 με τη Μπαρτσελόνα να έχει τον έλεγχο του ματς, αλλά πέραν της φάσης με τον Σουάρες δεν έχει απειλήσει τον Ολυμπιακό σε άλλη περίπτωση.

21:49Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα στο 5΄. Ο Σουάρες σχεδόν σε άδεια εστία αστοχεί.

21:26Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Κάτω από βροχή αναμένεται να ξεκινήσει ο αγώνας, καθώς εδώ κι αρκετή ώρα έχουν «ανοίξει οι ουρανοί» στην Βαρκελόνη.

21:10Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Με όλα τα «αστέρια» της κατεβαίνει και η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε: Τερ Στέγκεν, Πικέ, Ουμτιτί, Σέρτζι Ρομπέρτο, Ντινιέ, Μπουσκέτς, Ινιέστα, Παουλίνιο, Ντεουλοφέου, Σουάρες, Μέσι

21:09Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Με σαφείς αμυντικούς προσανατολισμούς η ενδεκάδα που παρατάσσει στο «Καμπ Νόου» ο Τάκης Λεμονής. Θα ξεκινήσουν το ματς οι; Προτό, Μποτία, Ρομαό, Νικολάου, Ελαμπντελαουί, Κούτρης, Ζιλέ, Ζντιέλαρ, Καρσελά, Ανδρούτσος, Οφόε.

21:08Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

Πολύ δύσκολη αποστολή θα έχει απόψε (21:45) ο Ολυμπιακός απέναντι στην Μπαρτσελόνα, η οποία μετά από 2 αγωνιστικές μετρά το απόλυτο (2 νίκες), σε αντίθεση με τους Πειραιώτες που έχουν ισάριθμες ήττες.

21:07Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017