LIVE: Γιουβέντους - Ολυμπιακός 2-0

Τετάρτη, 27 Σεπτεμβρίου 2017 23:00
Updated:23:36
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ MATTHAIOS

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα του Ολυμπιακού με τη Γιουβέντους στο Τορίνο, για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

23:36Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

Ο Ολυμπιακός στάθηκε στο ύψος του στο Τορίνο, αλλά έφυγε ηττημένος με 0-2 χάνοντας και το δεύτερο παιχνίδι του στον 4ο όμιλο. Ικανοποίηση για τον Τάκη Λεμονή από την εμφάνιση, όχι όμως και από το αποτέλεσμα. Στόχος η τρίτη θέση και η συνέχεια στο Europa League. Καληνύχτα.

23:34Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

ΛΗΞΗ: Γιουβέντους - Ολυμπιακός 2-0.

23:33Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

23:31Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:30Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

Ο Ένγκελς σηκώθηκε, ο Κιελίνι έδεσε το κεφάλι του.

23:29Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

Στο έδαφος Ένγκελς - Κελίνι, μετά τη σύγκρουση από εκτέλεση κόρνερ.

23:28Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

REUTERS/STRINGER
23:27Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

88΄ Ο Μάριν στη θέση του Εμενίκε.

23:26Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

Στον άλλο αγώνα του 4ου ομίλου, η Μπαρτσελόνα προηγείται 1-0 της Σπόρτινγκ στο «Ζοζέ Αλβαλάδε» της Λισαβόνας με αυτογκόλ του Κοάτες στο 49ο λεπτό.

23:24Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

85΄ Αξιόλογο σουτ του Μπεν, η μπάλα άουτ.

84΄ Κλείνει τις αλλαγές της η Γιουβέντους, με τον Μπερναρντέσκι να αντικαθιστά τον Ντόουγκλας Κόστα.

23:23Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

23:22Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

Στο 81ο λεπτό ο Μπενατιά στη θέση του Στουράρο.

23:21Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

Πολύ τυχερό γκολ. Ο Ντιμπάλα μπήκε στην περιοχή, «τσίμπησε» την μπάλα πάνω από τον Προτό αλλά ο Ένγκελς την πρόλαβε πριν περάσει τη γραμμή. Ατυχώς για τον Ολυμπιακό, όμως, το διώξιμο βρήκε στο σώμα του Μάντζουκιτς κι έτσι έγινε το 2-0.

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Ο Προτό έκανε νέα μεγάλη απόκρουση στο πρώτο σουτ του Ιγκουαΐν, μετά το γύρισμα του Άλεξ Σάντρο, αλλά ο Αργεντινός ευνοήθηκε από την κόντρα της μπάλας στον Νικολάου και με δεύτερη προσπάθεια νίκησε τον Βέλγο τερματοφύλακα.

23:08Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

69΄ ΓΚΟΛ 1-0 η Γιουβέντους με τον Ιγκουαΐν.

23:06Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

66΄ Σουτ του Οτζίτζα, ο Μπουφόν μπλόκαρε σε δύο χρόνους. Κι άλλη τελική για τον Ολυμπιακό.

23:02Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

62΄ Κεφαλιά του Μάντζουκιτς, δεν αιφνιδιάστηκε ο Προτό.

23:00Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

60΄ Ο Ιγκουαΐν στη θέση του Κουαδράδο. Ο κόσμος αποθεώνει τον «Πιπίτα».

22:59Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

Eurokinissi Sports/LATO KLODIAN
22:57Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

57΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Πάρντο έφυγε μπροστά, δεν έδωσε στον Εμενίκε τη στιγμή που έπρεπε αλλά η μπάλα κατέληξε από κόντρα στον Σεμπά, που σούταρε πάνω από το δοκάρι.

22:55Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

55΄ Άουτ το σουτ του Ντόουγκλας Κόστα, το πρώτο στο δεύτερο ημίχρονο. Η μπάλα πέρασε κοντά από το δοκάρι πάντως.

22:49Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

22:47Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

47΄ Σουτ του Εμενίκε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άστοχο.

Ξεκίνησε το β΄ ημίχρονο.

22:31Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

Ημίχρονο στο Τορίνο. Ο Ολυμπιακός κρατά το 0-0, παρά την πίεση που δέχθηκε στα τελευταία λεπτά.

22:29Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

45΄ Ο Προτό απέκρουσε και το τεχνικό πλασέ του Ντιμπάλα, ενώ δευτερόλεπτα αργότερα ο Ένγκελς, μετά τη σέντρα του Ντόουγκλας Κόστα, «σημάδεψε» το δοκάρι του Ολυμπιακού, που γλίτωσε το αυτογκόλ σε αυτή τη φάση.

22:26Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

42΄ Νέα ευκαιρία με τελική προσπάθεια για τον Ολυμπιακό. Ο Οτζίτζα βρήκε έξοχα τον Πάρντο, που έφυγε ταχύτατα από δεξιά, συνέκλινε και σούταρε για να αποκρούσει ο Μπουφόν.

22:24Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

40΄ Ο Προτό έκανε νέα απόκρουση στη γωνία του, στην κεφαλιά του Μάντζουκιτς καθώς ο Νικολάου δεν σηκώθηκε στον αέρα.

22:20Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

36΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Εμενίκε, που έφυγε ταχύτατα στην αντεπίθεση, μπήκε στην περιοχή, αλλά αντί να σουτάρει γύρισε άσχημα για τον Πάρντο και οι αμυντικοί της Γιουβέντους απομάκρυναν δύσκολα.

22:18Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

35΄ Μεγάλη απόκρουση από τον Προτό στην κεφαλιά του Στουράρο. Δευτερόλεπτα νωρίτερα ο Βέλγος είχε αποκρούσει σε κόρνερ και την κεφαλιά του Μάντζουκιτς.

22:17Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

33΄ Νέα καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, με τον Σεμπά να γυρίζει στο δεύτερο δοκάρι, την άμυνα της Γιουβέντους να απομακρύνει και τον Φιγκέιρας να πιάνει άστοχο εν κινήσει σουτ.

22:14Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

30΄ Κεφαλιά του Άλεξ Σάντρο από εκτλελεση κόρνερ, η μπάλα αρκετά άουτ.

22:11Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

22:10Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

Οι παίκτες του Λεμονή δείχνουν μεγάλο πάθος, πηγαίνουν δυνατά στην μπάλα προσπαθώντας να βγουν πρώτοι και δεν δείχνουν επηρρεασμένοι από την ατμόσφαιρα.

22:08Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

Σε δευτερόλεπτα συμπληρώνεται το πρώτο 25λεπτο. Κρατάει καλά ο Ολυμπιακός, δεν έχει απειληθεί ακόμη.

22:07Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

22:06Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

Πέρασε κι αυτό....

22:05Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

Νέο φάουλ, του Πάρντο, ακόμη πιο κοντά στον άξονα κι έξω από την περιοχή.

22:04Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

Φάουλ για τη Γιουβέντους έξω από την περιοχή του Ολυμπιακού, πλάγια αριστερά.

22:02Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

21:58Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

14΄ Η πρώτη καλή ευκαιρία του παιχνιδιού είναι για τον Ολυμπιακό. Ο Οτζίτζα έκλεψε και βρήκε τον Σεμπά, που από πλάγια αριστερά σούταρε άστοχα με το δεξί.

21:54Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

Δεκάλεπτο στην Allianz Arena του Τορίνο, στο 0-0 το σκορ.

21:51Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

Το πρώτο σουτ του αγώνα έγινε από τον Πάρντο, εκτός περιοχής και ήταν άστοχο.

21:50Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

Πρώτο πεντάλεπτο, όλα φυσιολογικά. Ο Ολυμπιακός αμύνεται μαζικά πίσω από την μπάλα, η Γιουβέντους ψάχνει τους διαδρόμους.

21:44Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

Ξεκίνησε ο αγώνας.

21:43Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

Διαιτητής είναι ο Γερμανός Τόμπιας Στίλερ με βοηθούς τους Μάικ Πίκελ, Γιαν Σεϊντέλ, επιπρόσθετους τους Μάρκο Φριτς, Χαρμ Όσμερς και 4ο τον Κρίστιαν Γκίτελμαν.

21:42Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

Αντίστοιχα, ο Τάκης Λεμονής έχει διαθέσιμους τους Χουτεσιώτη, Μποτία, Ομάρ, Ταχτσίδη, Φορτούνη, Μάριν και Μπεν.

21:41Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

Οι υπόλοιπο είναι οι, Στσέσνι, Μπενατιά, Ρουγκάνι, Ασαμόα και Μπερναρντέσκι

Να σημειωθεί ότι ένας τραυματισμός της τελευταίας στιγμής αφήνει εκτός τον Πιάνιτς. Στη θέση του ο Μπεντανκούρ, στον πάγκο ο Ιγκουαΐν.

21:39Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

Και οι δύο αντίπαλοι προέρχονται από ήττα στην πρεμιέρα του 4ου ομίλου, ο Ολυμπιακός από τη Σπόρτινγκ στο «Γ. Καραϊσκάκης» (2-3) και η Γιουβέντους από την Μπαρτσελόνα στο «Καμπ Νου» (0-3).

21:37Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

Η Γιουβέντους του Μαξ Αλέγκρι θα παραταχθεί με τους, Μπουφόν, Στουράρο, Μπαρτζάλι, Κιελίνι, Άλεξ Σάντρο, Πιάνιτς, Ματουιντί, Κουαδράδο, Ντόουγκλας Κόστα, Ντιμπάλα και Μάντζουκιτς.

21:36Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

Εκτός της τελικής 18άδας έμειναν οι Ζιλέ, Τζούρτζεβιτς, Καρσελά κι αυτό αποτελεί ένα μήνυμα προς την υπόλοιπη ομάδα.