LIVE: Ολυμπιακός - Σπόρτινγκ Λισσαβόνας 2 - 3

Τρίτη, 12 Σεπτεμβρίου 2017 22:00
Updated:23:37
INTIME SPORTS/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την πρεμιέρα του Ολυμπιακού στο Champions League απέναντι στη Σπόρτινγκ Λισσαβόνας, για τον Δ΄ όμιλο.

23:37Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

Το γκολ στο πρώτο (ουσιαστικά) λεπτό σκότωσε την ψυχολογία των γηπεδούχων, που κινδύνεψαν με βαρύτερο σκορ στο πρώτο ημίχρονο και όταν συνήλθαν δεν είχαν χρόνο. Ξεκίνημα με εντός έδρας ήττα λοιπόν για τον Ολυμπιακό, που με το «καλημέρα» έχει ντεζαβαντάζ έναντι των Πορτογάλων για την τρίτη θέση. Η σοβαρή Μπαρτσελόνα του Βαλβέρδε πήρε ρεβάνς από τη Γιουβέντους, νίκησε το 3-0 κι έγινε αμέσως αφεντικό στον 4ο όμιλο. Καληνύχτα.

INTIME SPORTS/ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ
23:34Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

Λήξη. Ο Ολυμπιακός έχασε 2-3 από τη Σπόρτινγκ Λισσαβόνας πληρώνοντας το πρώτο ημίχρονο που δεν υπήρχε στο γήπεδο. Ο Ζντιέλαρ βελτίωσε πολύ την αμυντική λειτουργία, ο Πάρντο μπήκε αλλαγή και σκόραρε δύο γκολ, αλλά η πειραϊκή ομάδα θα μπορούσε να έχει πάθει και χειρότερα, αφού οι Πορτογάλοι είχαν τρία δοκάρια.

23:32Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

90΄+3 ΓΚΟΛ 2-3 ο Πάρντο.

23:31Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

90΄+1 Κάρτα στον Σέζαρ.

Ο Κολομβιανός μπήκε στην περιοχή, απέφυγε τον αντίπαλό του και με αριστερό σουτ μείωσε.

23:30Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

23:28Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

89΄ ΓΚΟΛ 1-3 με τον Πάρντο. Το γκολ της τιμής, αλλά ήρθε αργά...

87΄ Ο Καπίνο αποσοβεί το 0-4 αποκρούοντας σε κόρνερ το εξ επαφής σουτ του Ντοστ. Μετά την εκτέλεσή του ο ίδιος παίκτης ο Ντοστ σημάδεψε το δοκάρι!!!!

23:27Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

87΄ Ο Ριστόβσκι στη θέση του Μπρούνο Φερνάντες.

23:26Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκανε το 3-0 απέναντι στη Βασιλεία με τον Ράσφορντ, 0-4 στη Γλασκώβη η Παρί με αυτογκόλ του Λούστιγκ στο 83΄.

23:24Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

INTIME SPORTS/ΜΠΑΜΠΟΥΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Τσέλσι - Καραμπάγκ 6-0 με γκολ του Μπατσουαγί στο 82΄. Εφιαλτική πρεμιέρα στο Champions League για τους Αζέρους.

23:23Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

84΄ Κίτρινη κάρτα στον Ομάρ.

23:20Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

Τελευταίο δεκάλεπτο στο «Γ. Καραϊσκάκης».

23:18Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

78΄ Ο Πάρντο αντί του Καρσελά.

23:17Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

77΄ Κίτρινη κάρτα στον Μπατάλια.

23:16Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

75΄ Γύρισμα του Οφόε στον Εμενίκε, όμως ο Κόατες πρόλαβε το Νιγηριανό και απομάκρυνε.

Eurokinissi Sports/LATO KLODIAN
23:15Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας προηγείται της Μπενφίκα (2-1) με γκολ του Ζαμαλεντίνοφ. Η Μάντσεστερ είναι στο 2-0 με τη Βασιλεία από το 53΄ (Λουκάκου) και η Τσέλσι ανέβηκε στο 5-0 (71΄ Μπακαγιόκο, 76΄ Μπατσουαγί).

23:11Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

72΄ Ο Μπρούνο Σέζαρ στη θέση του Ζέλσον Μάρτινς.

23:10Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

Πάρτι της Μπαρτσελόνα στο «Καμπ Νου», 3-0 τη Γιουβέντους με το δεύτερο αποψινό γκολ του Μέσι.

23:08Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

2-0 η Μπάγερν την Άντερλεχτ με τον Τιάγκο Αλκάνταρα στο 65΄.

23:06Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

23:05Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας ισοφάρισε την Μπενφίκα με πέναλτι του Βιτίνιο στο 63΄.

23:04Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

63΄ Λάθος του Ρούι Πατρίσιο, έδωσε την μπάλα στον Εμενίκε αλλά εκείνος άργησε και κόπηκε σε κόρνερ από τον Ματιέ τη στιγμή του σουτ.

23:02Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

62΄ Ο Εμενίκε στη θέση του Τζούρτζεβιτς, ο Ντοστ αντί του Ντουμπιά.

23:01Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

62΄ Νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Τζούρτζεβιτς, ο Ρούι Πατρίσιο απέκρουσε σε κόρνερ.

23:00Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

60΄ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Τζούρτζεβιτς: σέντρα του Μάριν από δεξιά, κεφαλιά του Ζιλέ αλλά ο Σέρβος δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

22:59Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

Η Μπαρτσελόνα διπλασιάζει με τον Ράκιτιτς στο 56΄. Ο Ερνέστο Βαλβέρδε φαίνεται ότι κάνει ιδανικό ντεμπούτο με την Μπάρτσα στην Ευρώπη.

22:58Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

Ο αγώνας στο Φάληρο έχει συμπληρώσει 58 λεπτά από την έναρξή του. Ο ρυθμός έχει πέσει, με τη Σπόρτινγκ να κάνει διαχείριση και τον Ολυμπιακό να μην απειλεί, έχοντας χάσει πάθος και δύναμη.

22:56Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

Η Μπενφίκα άνοιξε το σκορ απέναντι στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας στη Λισσαβόνα στο 50΄ με τον Σεφέροβιτς, ενώ η Τσέλσι φτάνει στο 3-0 επί της Καραμπάγκ με σκόρερ τον Αθπιλικουέτα στο 55΄.

22:54Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

22:51Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

Για την ιστορία, το ντεμπούτο του Χάσι πέρυσι στους ομίλους του Champions League ήταν επίσης εφιαλτικό, καθώς η τότε ομάδα του, η Λέγκια, είχε συντριβεί στη Βαρσοβία από την Ντόρτμουντ χάνοντας 0-6. Ο Κοσοβάρος τεχνικός είχε απολυθεί ύστερα από εκείνο το παιχνίδι. Μάλιστα, στον όμιλο μετείχε και τότε η Σπόρτινγκ, την οποία στον τελευταίο αγώνα νίκησαν οι Πολωνοί (1-0) και «έκλεψαν» την τρίτη θέση!

22:47Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

47΄ Κίτρινη κάρτα στον Φιγκέιρας.

22:46Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

Εν τω μεταξύ, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Μέσι έδωσε προβάισμα στην Μπαρτσελόνα απέναντι στη Γιουβέντους στο «Καμπ Νου».

22:45Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

Ξεκίνησε το ματς, με τον Φορτούνη εκτός ενδεκάδας και τον Ζντιέλαρ στη θέση του.

22:35Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

INTIME SPORTS/ΒΟΛΙΤΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
22:29Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

Έληξε το πρώτο ημίχρονο. Ολυμπιακός - Σπόρτινγκ 0-3 και ο κόσμος αποδοκιμάζει έντονα.

22:28Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

Κάθετη πάσα από τον Κόατες στο σκόρερ, που βγήκε για άλλη μια φορά ανενόχλητος απέναντι στον Καπίνο και τον πλάσαρε ωραία. Εφιάλτης χωρίς τέλος...

22:25Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

43΄ ΓΚΟΛ 0-3 από τον Μπρούνο Φερνάντες.

22:24Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

Η Παρί διαλύει τη Σέλτικ στη Σκωτία. 0-3 με πέναλτι του Καβάνι στο 30΄.

22:22Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

40΄ ΔΟΚΑΡΙ για τη Σπόρτινγκ με τον Ζέλσον Μάρτινς!!

Η Μάντσεστερ άνοιξε το σκορ στο «Όλντ Τράφορντ» απέναντι στη Βασιλεία με τον Φελαϊνί στο 35΄, ενώ η Παρί έφτασε στο 0-2 επί της Σέλτικ με γκολ του Μπαπέ στο 34΄. Οι δύο ακριβότερες μεταγραφές στην ιστορία του ποδοσφαίρου (Νεϊμάρ, Μπαπέ) άρχισαν την απόσβεση...

22:16Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

Η Τσέλσι στο 2-0 με τον Τζαπακόστα στο 30΄.

Eurokinissi Sports/ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ

33΄ Ο Μάριν έστρωσε την μπάλα για τον επερχόμενο Φορτούνη, αλλά εκείνος δεν τη βρήκε «γεμάτα», έκανε πλασέ και ο Ρουί Πατρίσιο μπλόκαρε εύκολα.

22:10Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

27΄ Δύο φάσεις για τον Ολυμπιακό σε ένα λεπτό, με τα σουτ των Οφόε και Καρσελά να φεύγουν άουτ.

22:09Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

Γκολ μέχρι τώρα στα υπόλοιπα παιχνίδια έχουν σημειωθεί σε Λονδίνο, Γλασκόβη και Μόναχο. Η Τσέλσι είναι στο 1-0 με την Καραμπάγκ (5΄ Πέδρο), η Μπάγερν το ίδιο με την Άντερλεχτ (12΄ Λεβαντόφσκι) και η Παρί προηγείται στη Γλασκώβη με τον Νεϊμάρ, στο 19΄.

22:06Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

24΄ Πρώτη προσπάθεια του Ολυμπιακού προς την εστία του Ρούι Πατρίσιο, με το φάουλ του Φορτούνη να φεύγει άουτ.

22:05Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

Αν ο Ολυμπιακός δεν συνέλθει, κινδυνεύει με πολύ βαριά ήττα.

Με 2-3 μπαλιές οι παίκτες τοο Ζεσούς απογυμνώνουν την άμυνα του Ολυμπιακού, αλλά το κακό ξεκινά από τους επιθετικούς που μαρκάρουν με τα... μάτια. Ειδικά η ταυτόχρονη χρησιμοποίηση Μάριν και Φορτούνη αποδυναμώνει πολύ τους Πειραιώτες στον ανασταλτικό τομέα,

22:03Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

Οι Πορτογάλοι «γλέντησαν» άλλη μια φορά την άμυνα του Ολυμπιακό, βγήκαν στην κόντρα αλλά ο Μπρούνο Φερνάντες έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Καπίνο.

22:00Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

18΄ ΔΟΚΑΡΙ η Σπόρτινγκ.

21:58Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

Καταστροφή για τον Ολυμπιακό, που δέχεται δύο γκολ στα πρώτα 13 λεπτά. Αυτή τη φορά ο Ζέλσον Μάρτινς έφυγε ανενόχλητος (!) μετά από κόρνερ του Ολυμπιακού (!!) και πλάσαρε τον Καπίνο. Πολύ εύκολα και απλά, απέναντι σε μια άμυνα που πάσχει και το είχε δείξει εδώ και καιρό. Αμυντική λειτουργία «παιδική χαρά» για τους «ερυθρόλευκους», που έχουν πια να ανεβούν βουνό.

21:55Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

13΄ ΓΚΟΛ 0-2 με τον Ζέλσον Μάρτινς.

21:48Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου 2017

Ψυχρολουσία για τον Ολυμπιακό. Επαναλαμβάνουμε, ο Μάριν δεν είχε απολύτως κανένα λόγο να κάνει φάουλ πάνω στη γραμμή του άουτ.