LIVE: Γκόριτσα - Πανιώνιος 2-3

Πέμπτη, 20 Ιουλίου 2017 21:00
Updated:23:33
wikimedia/Snowflake91

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα ρεβάνς του Πανιωνίου με την Γκόριτσα, για το β΄ προκριματικό γύρο στο Europa League.

23:33Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

Λήξη αγώνα. Ο Πανιώνιος ήταν εξαιρετικός για μια ώρα, όσο άντεξε δηλαδή, νίκησε εύκολα την Γκόριτσα και στη Σλοβενία, αυτή τη φορά με 3-2 (2-0 το πρώτο ματς) δεχόμενος δύο γκολ από τα 11 μέτρα και προκρίθηκε πανηγυρικά στο γ΄ προκριματικό γύρο του Europa League. Καληνύχτα σας.

23:30Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

Η Μακάμπι άνοιξε το σκορ στην Ισλανδία, οπότε μόνο αν γίνει θαύμα δεν θα είναι αυτή η αντίπαλος του Πανιωνίου.

23:29Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:26Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

Στο παιχνίδι που θα αναδείξει τον αντίπαλο του Πανιωνίου, Ρέικιαβικ και Μακάμπι Τελ Αβίβ είναι στο 0-0 ύστερα από 55  λεπτά αγώνα. Στο πρώτο παιχνίδι είχαν νικήσει οι Ισραηλινοί με 3-1.

23:20Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

81΄ Ο Γκιοατά αντί του Λάμπρου και ο Χούμαρ στη θέση του Κόλενς. Έκλεισαν οι αλλαγές και για τις δύο ομάδες.

23:15Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

76΄ Κίτρινη κάρτα στον Κόλεντς για τράβηγμα στον Μασούντ.

23:13Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

Ο Πανιώνιος ξεμένει σιγά-σιγά από τρεξίματα. Απολύτως λογικό σε αυτό το σημείο της περιόδου, απέναντι σε μια ομάδα που ήδη έχει ξεκινήσει στο πρωτάθλημα της χώρας της.

23:10Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

71΄ Κίτρινη κάρτα στον Γκρούντινα.

23:09Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

Δύο πέναλτι εις βάρος μιας ομάδας που έχει την κατοχή της μπάλας και είναι καλύτερη από τον αντίπαλό της, δεν είναι κάτι συνηθισμένο πάντως.

23:07Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

69΄ Ο Σαραμαντάς στη θέση του Μασούρα, ο Ναγκόντε αντί του Ζιγκόν. Λίγο νωρίτερα, ο Μάρινιτς είχε αντικαταστήσει τον Φιλίποβιτς για την Γκόριτσα.

23:05Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

67΄ 3-2 με τον Κάτιτς και πάλι, που ξεγέλασε και τώρα τον Κότνικ.

66΄ Κι άλλο πέναλτι υπέρ της Γκόριτσα, από τον Μασούρα!!

23:00Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

61΄ Ο Κότνικ απέκρουσε σταθερά το σουτ του Κάπιτς.

22:59Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

61΄ Ο Ταπόκο στη θέση του Μπανανά, στην πρώτη αλλαγή του αγώνα από τον Μιχάλη Γρηγορίου.

22:55Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

55΄ Απίστευτη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μασούντ μπήκε μόνος από αριστερά, μπορούσε να τελειώσει τη φάση αλλά προτίμησε να δώσει τον Γεσίλ, που με την εστία άδεια έχασε την ισορροπία του κι έπεσε.

22:26Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

43΄ Ο Πανιώνιος βγήκε με τέσσερις απέναντι σε τρεις στην αντεπίθεση, αλλά η πάσα του Μασούντ δεν ήταν καλή και χάθηκε μεγάλη ευκαιρία.

22:24Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

Σαράντα λεπτά στο παιχνίδι. Τυπική διαδικασία το υπόλοιπο.

22:18Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

35΄ Ο ρυθμός έχει πέσει απολύτως φυσιολογικά, αφού η Γκόριτσα απογοητεύτηκε ενώ ο Πανιώνιος «πατά» στο 3-1. Όποτε θέλουν όμως οι φιλοξενούμενοι μπορούν να δημιουργήσουν ευκαιρία.

22:12Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

29΄ Κίτρινη κάρτα στον Φιλίποβιτς για φάουλ στον Βλάχο.

22:09Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

Οι μακρινές μπαλιές έχουν αποσυντονίσει πλήρως την άμυνα των γηπεδούχων, τα κενά της οποίας θυμίζουν... αεροδιάδρομο.

22:07Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

25΄ Ο Γεσίλ έχασε το τετ α τετ για το 1-4, απέκρουσε σωτήρια ο Σόρτσαν.

Ο Γεσίλ ήταν δημουργός αυτή τη φορά και ο Λάμπρου «έσκαψε» την μπάλα πάνω από τον Σόρτσαν. Καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο για τους «κυανέρυθρους».

22:05Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

23΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-3 με τον Λάμπρου.

22:04Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

22΄ Πολύ καλό σουτ του Μασούρα από τα 20 μέτρα, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

22:01Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

Τέσσερα γκολ ο Πανιώνιος απέναντι στην Γκόριτσα (συνολικά), τα τρία ο Γεσίλ!

22:00Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

Άμεση η απάντηση του Πανιωνίου, με τον Μασούντ να «τρυπά» την άμυνα με την κάθετη πάσα, τον Λάμπρου να μπαίνει από δεξιά και να βγάζει με παράλληλη μπαλιά τον σκόρερ σε άδεια εστία!

21:59Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

16΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-2 με τον Γεσίλ.

21:58Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

15΄ 1-1 με τον Κάπιτς.

21:57Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

Το μαρκάρισμα ήταν του Σαββίδη.

14΄ Πέναλτι για την Γκόριτσα.

21:56Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

13΄ Χαμένη ευκαιρία για την Γκόριτσα με τον Οσούι, έσωσε ο Κότνικ.

21:55Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

Ο Μασούρας κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας μετά από 40άρα μπαλιά του Μασούντ και πλάσαρε δίνοντας μεγάλο πλεονέκτημα στην ομάδα του.

21:54Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

11΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ 0-1 ο Μασούρας.

21:53Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

Δέκα λεπτά αγώνα. Ο Πανιώνιος αποφασίζει σιγά - σιγά να βγει στην επίθεση.

21:52Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

Στις εξέδρες βρίσκονται αρκετοί φίλοι του Πανιωνίου.

21:50Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

Ο Μπανανά με άτσαλο διώξιμο δημιούργησε ένα μικροπρόβλημα στην περιοχή, αλλά ο Κότνικ βγήκε και μάζεψε σε δύο χρόνους.

21:48Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

Πρώτο πεντάλεπτο στο παιχνίδι, τίποτα αξιόλογο μέχρι στιγμής. Η Γκόριτσα θέλει να δώσει επιθετικό τόνο στο παιχνίδι της αλλά ο Πανιώνιος δεν προβληματίζεται ως τώρα.

21:43Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

Ξεκίνησε ο αγώνας.

21:33Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

Η Γκόριτσα από την πλευρά της θα παρατάξει τους, Σόρτσαν, Τσέλσερ, Σκάραμποτ, Γκρέγκοριτς, Κάπιτς, Φιλίποβιτς, Κόλενς, Γκρούντινα, Οσούι, Ζιγκόν και Τσουρκ.

21:31Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

Οι «κυανέρυθροι» θα ξεκινήσουν με τους Κότνικ, Οικονόμου, Κόρμπο, Λάμπρου, Γεσίλ, Μασούρα, Χατζισαφί, Μπανανά, Βλάχο, Μασούντ και Σαββίδη.

21:30Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

Αν προκριθεί ο Πανιώνιος, θα παίξει απέναντι στο νικητή της σειράς Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ρέικιαβικ διεκδικώντας είσοδο στα πλέι οφ. Στον πρώτο αγώνα οι Ισραηλινοί είχαν νικήσει 3-1.

21:28Πέμπτη 20 Ιουλίου 2017

Καλησπέρα. Στη Σλοβενία αγωνίζεται απόψε ο Πανιώνιος, που με παρακαταθήκη το υπέρ του 2-0 από τον αγώνα της Νέας Σμύρνης, ευελπιστεί να πάρει την πρόκριση για το γ΄ προκριματικό γύρο του Europa League.