LIVE: Γιουβέντους - Ρεάλ Μαδρίτης 1-4

Σάββατο, 03 Ιουνίου 2017 21:00
Updated:23:41
REUTERS/Darren Staples

Το πρώτο σουτ στον τελικό έγινε από τον Ιγκουαΐν, που πήγε στη μέση της εστίας αλλά ο Νάβας δυσκολεύτηκε και μάζεψε την μπάλα σε δύο χρόνους.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον τελικό του Champions League, Γιουβέντους - Ρεάλ Μαδρίτης, στο «Millenium» του Κάρντιφ.

23:41Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

Back to back τίτλος για την πρωταθλήτρια Ισπανίας και τον προπονητή της, Ζινεντίν Ζιντάν, 27 χρόνια μετά το ανάλογο επίτευγμα της μεγάλης Μίλαν του Αρίγκο Σάκι, στο τότε Κύπελλο Πρωταθλητριών. Καληνύχτα σας.

23:39Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

Πρωταθλήτρια Ευρώπης με τον πλέον εμφατικό τρόπο η Ρεάλ Μαδρίτης για 12η φορά στην ιστορία της (σε 15 ματς). Mακράν η πολυνίκης της διοργάνωσης η «βασίλισσα». Ένατος χαμένος τελικός για την Γιουβέντους, που θα μείνει στα δύο τρόπαια (1985, 1996) και κρίμα για τον 39χρονο Τζίτζι Μπουφόν, η συλλογή του οποίου θα μείνει χωρίς το Champions League.

23:38Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

ΛΗΞΗ: Γιουβέντους - Ρεάλ Μαδρίτης 1-4.

23:37Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

Η Ρεάλ κάνει το 1-4 με τον Μάρκο Ασένσιο.

REUTERS/Phil Noble
23:36Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

Το μισό γκολ ανήκει στον Μαρσέλο, που πέρασε σαν να μην υπήρχε έναν αντίπαλό του από αριστερά και από τη γραμμή του άουτ γύρισε στον επερχόμενο Ασένσιο, ο οποίος νίκησε για τέταρτη φορά τον Μπουφόν.

23:34Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

90΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-4 η Ρεάλ με τον Μάρκο Ασένσιο.

23:33Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

Το πάρτι στις εξέδρες του Milleinium έχει ήδη ξεκινήσει εδώ και ώρα για τους φίλους της Ρεάλ.

23:32Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

89΄ Μέσα και ο Άλβαρο Μοράτα, στη θέση του Κρόος. Τέλος οι αλλαγές και για τον Ζιντάν.

23:27Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

83΄ ΚΟΚΚΙΝΗ στον Κουαδράδο. Αποβολή του Κολομβιανού με δεύτερη κίτρινη για σπρώξιμο στον Ράμος. Απαρατήρητη και επιζήμια εν τέλει η αλλαγή του, δεν δικαίωσε τον Αλέγκρι, παρότι η δεύτερη κίτρινη ήταν αυστηρή έως ανύπαρκτη.

23:26Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

Οπαδοί της Ρεάλ Μαδρίτης

82΄ Ο Μάρκο Ασένσιο στη θέση του Ίσκο.

23:25Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

82΄ Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουβέντους, με την κεφαλιά του Άλεξ Σάντρο να «αγγίζει» το δοκάρι του Νάβας, μετά το φάουλ του Ντάνι Άλβες. Χαμένη ευκαιρία για το 2-3.

23:22Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

77΄ Ο Μπέιλ στη θέση του Μπενζεμά, στην πρώτη αλλαγή του Ζιντάν. Ο Ουαλός άσος της Ρεάλ θα παίξει στο «σπίτι» του, αφού το Κάρντιφ είναι η πόλη του. Ο Αλέγκρι κλείνει τις αλλαγές του, με τον Λεμινά να παίρνει τη θέση του «αόρατου» Ντιμπάλα.

23:20Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

Απογοήτευση για τους οπαδούς της Γιουβέντους

REUTERS/GIORGIO PEROTTINO

Το δεύτερο γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο, εκτός από 105ο στο Champions League και 42ο φετινό, ήταν ταυτόχρονα το 600ό στη λαμπρή καριέρα του Πορτογάλου άσου.

23:17Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

Με «χαμένη» τη μεσαία γραμμή από το 50ό λεπτό, η Γιουβέντους δεν έχει απειλήσει στο ελάχιστο τη Ρεάλ στο δεύτερο ημίχρονο. Λογικό, αφού η μπάλα δεν φτάνει ποτέ στους Μάντζουκιτς και Ιγκουαΐν.

23:16Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

23:15Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

72΄ Κίτρινη και στον Κουαδράδο για φάουλ στον Ρονάλντο.

71΄ Δεύτερη αλλαγή για τον Μαξ Αλέγκρι είναι ο Μαρκίζιο στη θέση του Πιάνιτς, ο οποίος στο δεύτερο ημίχρονο «δεν υπήρχε» στο Millenium.

23:14Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

70΄ Κίτρινη κάρτα στον Άλεξ Σάντρο.

23:11Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο κάνει το 1-3

Δευτερόλεπτα πριν την αλλαγή είδε κίτρινη κάρτα και ο Πιάνιτς.

23:10Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

66΄ Πρώτη αλλαγή στον τελικό: στη θέση του Μπαρτσάλι ο Κουαδράδο.

23:09Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

Σε ένα τρίλεπτο η Ρεάλ δείχνει να καθαρίζει το παιχνίδι. Ο Μόντριτς έκλεψε την μπάλα κιαι σέντραρε στο πρώτο δοκάρι, Κιελίνι και Μπονούτσι έχασαν τον Πορτογάλο κι εκείνος με αστραπιαίο ξεπέταγμα νίκησε για δεύτερη φορά απόιψε τον Μπουφόν.

23:08Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

Το γκολ του Κασεμίρο

23:07Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

64΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-3 με τον Ρονάλντο.

23:06Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

Ένα γκολ με αρκετή δόση τύχης, αφού στο σουτ του Κασεμίρο από τα 25 μέτρα η μπάλα βρήκε στο... τακούνι του Κεντίρα, πήρε φάλτσο και κατέληξε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μπουφόν, που εκτινάχθηκε έχοντας πολλά κορμιά μπροστά του, αλλά δεν κατόριθωσε να φτάσει στην μπάλα.

23:04Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

61΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-2 η Ρεάλ με τον Κασεμίρο.

23:03Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

59΄ Άστοχο σουτ του Ίσκο. Εδώ κι ένα πεντάλεπτο η Ρεάλ έχει κυριαρχήσει στη μεσαία γραμμή, με τη Γιουβέντους να δείχνει πως έχει χάσει την ηρεμία του πρώτου ημιχρόνου.

23:02Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

58΄ Μπαλιά του Μαρσέλο στο δεύτερο δοκάρι, ο Ρονάλντο πετάχτηκε αλλά δεν έφτασε στην μπάλα.

23:00Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

Ο Ιγκουαΐν δεν έχει φανεί καθόλου ως τώρα, «εξαφανισμένος» από το μαρκάρισμα του Σέρχιο Ράμος. Μισή ευκαιρία χρειάζεται όμως ο «Πιπίτα».

22:59Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

55΄ Αριστερό βολέ του Μαρσέλο, και πάλι άουτ.

22:58Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

54΄ Μακρινό δυνατό σουτ του Μόντριτς με το αριστερό, μπλόκαρε σταθερά ο Μπουφόν.

Στο έδαφος ο Μπονούτσι. Ο Ιταλός αμυντικός ζαλιζόταν από χτύπημα της μπάλας στο πρόσωπο.

22:56Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

53΄ Κίτρινη στον Τόνι Κρόος, για μαρκάρισμα (πάτημα) στον Σάμι Κεντίρα.

22:55Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

51΄ Τώρα είναι ο Ντάνι Άλβες στο έδαφος, από πάτημα του Μαρσέλο.

22:53Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

Συνέχεια...

22:52Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

49΄ Στο έδαφος ο Μπονούτσι, διακοπή στον αγώνα. Ο Ιταλός αμυντικός ζαλιζόταν από χτύπημα της μπάλας στο πρόσωπο, σε διεκδίκηση με τον Βαράν ύστερα από εκτέλεση κόρνερ.

22:51Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

Με τις ίδιες ενδεκάδες συνεχίζουν οι ομάδες.

22:49Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

22:33Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Γιουβέντους - Ρεάλ Μαδρίτης 1-1.

22:31Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

Κίτρινη κάρτα στον Ντάνι Καρβαχάλ

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45΄ Μακρινό συρτό αλλά άστοχο σουτ του Κασμίρο.

22:30Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

REUTERS/John Sibley
22:28Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

42΄ Κίτρινη κάρτα στον Ντάνι Καρβαχάλ για φάουλ στον Μάντζουκιτς. Δεν την είδε προηγουμένως, την πήρε τώρα ο Ισπανός μπακ.

22:26Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

Το περίεργο είναι ότι στο σκληρό μαρκάρισμα του Καρβαχάλ ο Μπριχ δεν έδωσε ούτε φάουλ.

22:25Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

Το παιχνίδι διακόπηκε προσωρινά γιατί είναι τραυματισμένος ο Μάντζουκιτς.

22:20Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

Κίτρινη κάρτα στον Σέρχιο Ράμος

22:19Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

22:17Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

31΄ Κίτρινη κάρτα στον Σέρχιο Ράμος για φάουλ στον Ντάνι Άλβες.

Ένα γκολ-ποίημα από τον Κροάτη επιθετικό

22:14Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

Ένα γκολ-ποίημα από τον Κροάτη επιθετικό, που στόπαρε την μπάλα με το στήθος στην περιοχή και με γυριστό σουτ, έχοντας την εστία στην πλάτη του, σημείωσε ένα από τα ωραιότερα τέρματα όλων των εποχών στη διοργάνωση.

22:13Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

27΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-1 η Γιουβέντους με τον Μάντζουκιτς.

22:11Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

Το γκολ του Ρονάλντο ήταν το 104ο στο Champions League και 41ο στη φετινή αγωνιστική περίοδο.

22:10Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο σκοράρει το πρώτο γκολ του αγώνα.

22:08Σάββατο 03 Ιουνίου 2017

Οι παίκτες της Ρεάλ άλλαξαν την μπάλα, ο Καρβαχάλ μπήκε από δεξιά και «έκοψε» στον Πορτογάλο, που με συρτό πλασέ νίκησε τον Μπουφόν, κι αφού η μπάλα βρήκε και στο πόδι του Μπαρτσάλι.