Πέμπτη, 13 Απριλίου 2017 19:00
Updated:21:22
INTIME SPORTS/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Στιγμιότυπο του αγώνα

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον δεύτερο μεγάλο ημιτελικό του Κυπέλλου, ανάμεσα στον Ολυμπιακό και στην ΑΕΚ.

21:22Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Τέλος στο ματς. Η ΑΕΚ είναι η μεγάλη νικήτρια στον δεύτερο χρονικά ημιτελικό του Κυπέλλου επί του Ολυμπιακού με 2-1 στο Καραϊσκάκη. Αραούχο και Πατίτο οι σκόρερ της Ένωσης (6΄, 64΄), ενώ είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Φιγκέιρας στο 13΄. Στις 26 Απριλίου η ρεβάνς στο Ολυμπιακό Στάδιο με την Ένωση να είναι, πλέον, το απόλυτο φαβορί για την πρόκριση στον τελικό.

21:20Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Ο Αραούχο απειλεί στις καθυστερήσεις

21:19Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος

21:16Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Στο 89΄ η τελευταία αλλαγή της ΑΕΚ, με τον Μπακασέτα να μπαίνει στο ματς αντί του Χριστοδουλόπουλου.

21:14Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό στο 86΄ με την κεφαλιά του Ρομαό μετά το φάουλ του Φορτούνη να περνάει άουτ

21:08Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Στο 81΄ ο Αραβίδης παίρνει την θέση του Μάνταλου

21:07Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Eurokinissi Sports/ΣΑΓΙΑΣ ΤΑΚΗΣ
21:06Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Ολυμπιακό στο 79΄. Ο Μάριν παραχωρεί την θέση του στον Μάρτινς

21:05Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Ο Αραούχο πιάνει το σουτ έξω από την περιοχή και μπλοκάρει εύκολα ο Καπίνο στο 77΄.

21:03Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Άλλα 15 λεπτά απομένουν χωρίς τις καθυστερήσεις

21:01Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γαλανόπουλος παίρνει την θέση του Πατίτο συο 76΄.

Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό στο 72΄ με τον Ντα Κόστα να μην μπορεί να πιάσει το σουτ μετά την κεφαλιά του Αραούχο

20:57Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Στο 69΄ ο Καπίνο διώχνει σωτήρια το σουτ του Μάνταλου

20:54Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Ολυμπιακός στο 66΄ με τον Σεμπά να πλασάρει άουτ απέναντι από τον Ανέστη.

20:53Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Ο Πατίτο είναι ο σκόρερ μετά το κόρνερ που εκτέλεσε οι Γκάλο και την κεφαλιά πάσα που πήρε από τον Ντίντακ. 2-1 μπροστά η ΑΕΚ

20:52Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

ΓΚΟΛ η ΑΕΚ στο 64΄

20:49Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Η δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό στο 62΄. Ο Ανσαριφάρντ παίρνει την θέση του Καρντόσο

20:48Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Στο 60΄ το ματς, δεν έχει αλλάξει κάτι και το 1-1 παραμένει

20:47Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Ετοιμάζει τον Ανσαριφάρντ ο Λεμονής

20:37Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Έχει μπει καλύτερα η ΑΕΚ, που απειλεί στο 50΄ με τον Μάνταλο, τον οποίο πρόλαβε ο Καπίνο

20:36Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Πρώτο σουτ στο δεύτερο μέρος ο Γιόχανσον η μπάλα άουτ. Στο 48΄.

20:33Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Το παιχνίδι ξεκίνησε, άλλα 45 λεπτά

20:32Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Ο Τάκης Λεμονής θα βάλει στο ματς τον Καμπιάσο αντί του Ανδρούτσου. Η πρώτη αλλαγή του Ολυμπιακού με την έναρξη του β΄ μέρους

20:31Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Βγαίνουν οι παίκτες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο

20:21Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Eurokinissi Sports/ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ ΚΩΣΤΑΣ
20:17Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Ημίχρονο στυο Καραϊσκάκη: Ολυμπιακός-ΑΕΚ 1-1. Προηγήθηκε η Ένωση με τον Αραούχο στο 6΄ και στο 13΄ ο Φιγκέιρας έφερε το το ματς στα ίσια.

20:16Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Ο Ανέστης απόκρουσε το πλασέ του Ρομαό και στο «ριμπάουντ» ο Φορτούνης αστόχδησε απελπιστικά

20:15Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Μεγάλη διπλή ευκαιρία χάνει ο Ολυμπιακός στο 42΄

20:07Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Πολλά νεύρα έχουν οι παίκτες των δύο ομάδων, από μία κίτρινη κάρτα σε Ρομαό και Μάνταλο έδειξε ο Παπαπέτρου

20:05Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Κίτρινη κάρτα στον Σιμόες στο 34΄ για φάουλ στον Ρομαό

20:04Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Πέναλτι ζητά ο Ολυμπιακός σε προσπάθεια του Μάριν η μπάλα βρήκε στο σώμα του Σιμόες και σωστά ο Παπαπέτρου έδειξε να συνεχιστεί το ματς

20:01Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Ημίωρο στο Καραϊσκάκη το 1-1 ανάμεσα σε Ολυμπιακό και ΑΕΚ παραμένει.

20:00Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς τη βλέπει ο Μάριν για μαρκάρισμα στον Ντίντακ. Στο 28΄ η φάση αυτή

19:53Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Ο Μάριν με σουτ σημάδεψε το αριστερό δοκάρι του Ανέστη

19:52Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Δοκάρι ο Ολυμπιακός στο 22΄.

19:51Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Συμπληρώθηκαν 20 λεπτά στο παιχνίδι, το 1-1 σφραγίζει μέχρι τώρα τις προσπάθειες των παικτών του Ολυμπιακού και της ΑΕΚ.

19:48Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Eurokinissi Sports/ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ
19:45Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Ισοφαρίζει ο Φιγκέιρας με σουτ μέσα από την περιοχή μετά από κεφαλιά-πάσα του Σεμπά. 1-1 το ματς που έχει εξαιρετικό ρυθμό και δύο γκολ στα πρώτα 13 λεπτά.

19:43Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός στο 13΄.

19:42Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Από το τραγικό λάθος της άμυνας του Ολυμπιακού, ο Αραούχο μπήκε στην περιοχή, έβγαλε την κάθετη πάσα αλλά ο Μάνταλος δεν πρόλαβε με προβολή να κάνει το 2-0

19:41Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Τεράστια ευκαιρία χάνει η ΑΕΚ στο 11΄

19:38Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Μεγάλη ευθύνη για το γκολ φέρει η άμυνα του Ολυμπιακού που «κοιμήθηκε» κυριολεκτικά μετά το έξυπνο φάουλ που εκτέλεσε ο Μάνταλος. Ο Αργεντινός επιθετικός έδειξε την κλάση του πλασάροντας υποδειγματικά τον Καπίνο.

19:37Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Ο Αραούχο πήρε την ασίστ από το φάουλ του Μάνταλου και με άψογο πλασέ έβαλε μπροστά στο σκορ την Ένωση.

19:36Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

ΓΚΟΛ η ΑΕΚ στο 6΄

19:35Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Σκληρό φάουλ του Μποτία στον Μάνταλο στο 5΄.

19:32Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Από τη σέντρα του Ρέτσου η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Ανέστη

Σε 10 λεπτά η σέντρα στο φαληρικό γήπεδο

Με δύο σημαντικές απουσίες η ΑΕΚ, καθώς απουσιάζουν οι τραυματίες Λαμπρόπουλος και Αϊντάρεβιτς. Επιστρέφει στην ενδεκάδα ο Τσιγκρίνσκι μετά από τραυματισμό.

19:18Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Επαναφέρει στην αρχική ενδεκάδα του Ολυμπιακού τους νεαρούς, Ρέτσο και Ανδρούτσο ο Τάκης Λεμονής

18:57Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Αναστάσιος Παπαπέτρου (Αθήνας), με άμεσους συνεργάτες τους, Λάζαρο Δημητριάδη (Μακεδονίας), Κούλα Χασάν (Ξάνθης), ενώ χρέη τέταρτου θα εκτελέσει ο Δημήτρης Καραντώνης (Ημαθίας).

18:55Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Ο Μανόλο Χιμένεθ θα παρατάξει για την ΑΕΚ τους: Ανέστη, Γκάλο, Ντίντακ, Βράνιες, Τσιγκρίνσκι, Σιμόες, Γιόχανσον, Μάνταλο, Πατίτο, Χριστοδουλόπουλο, Αραούχο

18:54Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Καπίνο, Ρέτσος, Ντα Κόστα, Μποτία, Φιγκέιρας, Ανδρούτσος, Ρομαό, Μάριν, Σεμπά, Φορτούνης, Καρντόσο

18:53Πέμπτη 13 Απριλίου 2017

Στις 19:30 είναι προγραμματισμένη η σέντρα στον δεύτερο χρονικά ημιτελικό του Κυπέλλου, Ολυμπιακός-ΑΕΚ, στο γήπεδο Καραϊσκάκη