LIVE: Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Μαδρίτης 1-1

Σάββατο, 03 Δεκεμβρίου 2016 16:00
Updated:19:07
REUTERS/SERGIO PEREZ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το «αιώνιο» ντέρμπι του ισπανικού πρωταθλήματος Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Μαδρίτης, για τη 14η αγωνιστική στην Primera Division.

19:07Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

Η Μπαρτσελόνα προηγήθηκε, είχε την ευκαιρία να τελειώσει το παιχνίδι μετά το 1-0 αλλά δεν το έκανε και το πλήρωσε με δύο χαμένους βαθμούς, που διατήρησαν τη διαφορά από την πρωτοπόρο Ρεάλ στους έξι πόντους. Τίποτα ο Μέσι, λίγο πιο «ζωντανός» ο Ρονάλντο. Καληνύχτα.

19:05Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

ΛΗΞΗ: Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Μαδρίτης 1-1.

Το clasico κρίνεται μέχρι στιγμής από δύο στατικές μπάλες και ισάριθμες κεφαλιές. Η ισοφάριση της Ρεάλ, πάντως, ήρθε κόντρα στη ροή του αγώνα, κατά το κοινώς λεγόμενο.

19:03Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

Φάουλ από αριστερά με πολύ «βάθος» στην μπάλα από τον Μόντριτς, ο Σέρχιο Ράμος πιο ψηλά απ΄ όλους και με καρφωτή κεφαλιά πέτυχε το τρίτο φετινό γκολ του νικώντας τον Τερ Στέγκεν, που βρήκε την μπάλα αλλά όχι τόσο ώστε να την αποκρούσει.

19:02Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

90΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-1 με τον Σέρχιο Ράμος.

19:01Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

89΄ Κίτρινη και στον Μασεράνο.

89΄ Κεφαλιά του Ρονάλντο, ο Ζόρντι Άλμπα έδιωξε σε κόρνερ.

18:59Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

88΄ Ο Ντένις Σουάρεθ στη θέση του Νεϊμάρ.

87΄ Ευκαιρία για τη Ρεάλ, με την κεφαλιά του Ράμος να περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

18:58Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

Ρισκάρει ο «Ζιζού» βγάζοντας ένα μέσο για να περάσει έναν επιθετικό, αλλά δεν έχει άλλη επιλογή αν θέλει να σώσει κάτι.

86΄ Τρίτη αλλαγή με τον Ζιντάν, με τον Κόβατσιτς να δίνει τη θέση του στον Ντίαθ.

18:55Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

83΄ Κίτρινη και στον Μπουσκέτς, για φάουλ στον Μάρκο Ασένσιο.

18:54Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

82΄ Μεγάλη ευκαιρία από τον Λιονέλ Μέσι, από εκπληκτική πάσα του Ινέστα. Ο «ψύλλος» πλάσαρε από πλάγια αριστερή θέση αλλά η μπάλα έφυγε περίπου 1,5 μέτρο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κέιλορ Νάβας.

18:52Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

80΄ Κάρτα στον Καρβαχάλ για δυνατό φάουλ στον Νεϊμάρ.

18:50Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

Μέσι και Ρονάλντο είναι «αόρατοι» ως τώρα. Είναι όμως τέτοια η κλάση τους που μπορούν να κάνουν τη ζημιά ακόμη και στην τελευταία φάση.

18:49Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

77΄ Αλλαγές: Ασένσιο αντί Μπενζεμά και Αρντά Τουράν στη θέση του Αντρέ Γκόμες.

18:47Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

75΄ Κάρτα στον Σουάρες για διαμαρτυρία.

18:43Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

71΄ Ο Βαράν σταματά τον Νεϊμάρ με προβολή πάνω στο σουτ. Άλλη ομάδα η Μπαρτσελόνα μετά το γκολ.

18:42Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

REUTERS/ALBERT GEA

69΄ Νέα φάση για τους γηπεδούχους. Ο Ινιέστα μπήκε ωραία στην περιοχή, αλλά το σουτ κόντραρε σωτήρια ο Καρβαχάλ.

18:40Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

68΄ Απίστευτη ευκαιρία με τον Νεϊμάρ. Ο Ινιέστα τον βρήκε, εκείνος απέφυγε τον Καρβαχάλ στο ένας εναντίον ενός αλλά πολύ κοντά στην εστία πλάσαρε ψηλά.

18:38Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

18:37Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

66΄ Πρώτη αλλαγή και για τη Ρεάλ, με τον Κασεμίρο αντί του Ίσκο. Δεν άρεσε στον Ίσκο η απόφαση του Ζιντάν.

18:32Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

60΄ Πρώτη αλλαγή στο ντέρμπι, με τον Ινιέστα να περνά στο παιχνίδι αντί του Ράκιτις και να αποθεώνεται, στην πρώτη συμμετοχή του αρχηγού μετά τον Οκτώβριο και την 9η αγωνιστική, όταν και είχε τραυματιστεί στο ματς με τη Βαλένθια.

18:30Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

58΄ Ωραία πάσα του Κόβατσιτς στον Μπενεζμά, καθυστέρησε ο Γάλλος, έχασε το κοντρόλ και στη συνέχεια ανακόπηκε στην περιοχή της Μπαρτσελόνα.

18:29Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

57΄ «Διαστημική» κάθετη του Μέσι στον Σουάρες, ο σκόρερ του 1-0 μόλις και δεν πρόλαβε να φτάσει στην μπάλα.

18:26Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

Καρφωτή κεφαλιά του Ουρουγουανού σε στατική φάση, με τον Νεϊμάρ να εκτελεί το φάουλ και τον Σουάρες να σκοράρει το 9ο γκολ στη φετινή Λίγκα.

18:24Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

53΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 1-0 η Μπαρτσελόνα με τον Λουίς Σουάρες.

18:23Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

Είναι κλισέ, αλλά δεν μπορεί να διατυπωθεί διαφορετικά: αν ο Μέσι δεν αποφασίσει να μπει στο παιχνίδι, να συμμετέχει περισσότερο και να πάρει πρωτοβουλίες, η Μπαρτσελόνα δύσκολα μπορεί να γίνει απειλητική.

18:20Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

Ο Ινιέστα κάνει προθέρμανση. Η απουσία του είναι αισθητή στον τομέα της δημιουργίας, αλλά προέρχεται από τραυματισμό γι΄ αυτό δεν ξεκίνησε.

18:19Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

18:17Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι ομάδες.

18:04Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

EPA/ALEJANDRO GARCIA
18:01Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Μαδρίτης 0-0.

18:00Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

45΄ Ο Τερ Στέγκεν μπλόκαρε την κεφαλιά του Βαράν μετά την εκτέλεση του κόρνερ.

44΄ Παραλίγο αυτογκόλ από τον Πικέ, στο γύρισμα του Μπενζεμά. Κόρνερ.

17:56Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

Στο 40΄ οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Καρβαχάλ στην περιοχή. Είχαν δίκιο, γιατί ήταν απλωμένο, αλλά ο Κλος Γκόμεθ δεν το έδωσε.

17:55Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

Η Ρεάλ στέκεται καλύτερα από την «άχρωμη» Μπαρτσελόνα, που δεν έχει δημιουργικό παιχνίδι. Μέσι και Νεϊμάρ είναι αποκομμένοι και δεν έχουν μεγάλη συμμετοχή στον αγώνα ως τώρα.

17:54Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

38΄ Εντυπωσιακή προσπέθεια του Ρονάλντο, κατέληξε σε αδύναμο σουτ που δεν ανησύχησε τον Γερμανό τερματοφύλακα της Μπαρτσελόνα.

17:52Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

37΄ Πρώτη τελική για τον Ρονάλντο στο ματς, απέκρουσε σε κόρνερ το αριστερό σουτ του Πορτογάλου ο Τερ Στέγκεν.

17:51Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

Τελευταίο δεκάλεπτο για το πρώτο ημίχρονο στο «Καμπ Νου», τίποτα το ιδιαίτερο ως τώρα.

17:47Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

32΄ Άστοχο σουτ του Μαρσέλο ύστερα από φάση διαρκείας στην περιοχή της Ρεάλ Μαδρίτης.

17:45Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

17:44Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

28΄ Κίτρινη κάρτα και στον Νεϊμάρ για σκληρό φάουλ στον Βάσκεθ.

17:37Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

22΄ Αυτή τη φορά ήταν ο Μασεράνο που κόντραρε το σουτ του Μπενζεμά στο γύρισμα του Βάσκεθ.

17:36Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

21΄ Ο Νεϊμάρ γύρισε την μπάλα από τη γραμμή του άουτ και αριστερά, ο Σουάρες σούταρε απευθείας αλλά η μπάλα κόντραρε στον Βαράν.

17:35Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

17:34Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

18΄ Απευθείας εκτελεσμένο φάουλ του Λιονέλ Μέσι, μπλόκαρε ο Νάβας.

17:33Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

Δύο φάουλ του Μόντριτς σε δύο λεπτά ήταν για κάρτα, δεν έδωσε καμία ο διαιτητής.

17:32Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

16΄ Ο Ρονάλντο κατόρθωσε να φτάσει την μπάλα στη σέντρα του Βάσκεθ, αλλά η μπάλα μετά την κεφαλιά του κατέληξε αδύναμα στα χέρια του Τερ Στέγκεν.

17:29Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

13΄ Πρώτη κίντρινη στο ντέρμπι. Είναι για τον Ίσκο που τράβηξε τον Νεϊμάρ.

17:26Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

Το ίδιο είχε κάνει και πριν έξι λεπτά, όταν ο Βάσκεθ άρχισε να πέφτει στην περιοχή της Μπαρτσελόνα πριν το μαρκάρισμα του Μασεράνο.

17:25Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

Πέναλτι για χέρι του Ράμος σε γύρισμα του Σέρχι Ρομπέρτο ζήτησαν οι γηπεδούχοι. Ο Κλος Γκόμεθ έδειξε κόρνερ και σωστά.

17:24Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

17:20Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

Συμπληρώθηκε το πρώτο πεντάλεπτο στο «Καμπ Νου». Αναγνωριστικό παιχνίδι ως τώρα, εμφανής η διάθεση των δύο ομάδων να πιέσουν ψηλά και να καλύψουν χώρους.

17:16Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

Ξεκίνησε το ντέρμπι.

17:15Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

232ο Clasico στην ποδοσφαιρική ιστορία της Ισπανίας. 91 νίκες η Μπαρτσελόνα, 93 η Ρεάλ και 48 ισοπαλίες.

17:14Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016

Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της αεροπορικής τραγωδίας, στην οποία αφανίστηκε η βραζιλιάνικη ομάδα Σαπεκοένσε.