LIVE: ΑΙΚ Στοκχόλμης - Παναθηναϊκός 0 - 2

Πέμπτη, 04 Αυγούστου 2016 19:00
Updated:21:53
INTIME SPORTS/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την προσπάθεια του Παναθηναϊκού να προκριθεί στα πλέι οφ του Europa League απέναντι στη σουηδική ΑΙΚ, στη Στοκχόλμη.

21:53Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

Ο Παναθηναϊκός ήταν πολύ καλός στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε μια πανάξια και δίκαιη νίκη και πρόκριση, με συνολικό σκορ 3-0 απέναντι στους φιλότιμους αλλά όχι ανάλογης ισχύος Σουηδούς. Τώρα η αθηναϊκή ομάδα χρειάζεται έναν αντίπαλο στα μέτρα της στην αυριανή κλήρωση της Νιόν για να διεκδικήσει την επιστροφή στους ομίλους των διασυλλογικών διοργανώσεων της UEFA. Οι αγώνες των πλέι οφ θα διεξαχθούν στις 18 και 25 Αυγούστου. Καληνύχτα.

21:50Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

ΛΗΞΗ: ΑΙΚ Στοκχόλμης - Παναθηναϊκός 0-2. Στην κλήρωση για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ αύριο το μεσημέρι (14:00) οι «πράσινοι».

21:48Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:46Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

Το 0 -2 από τον Μπεργκ.

21:41Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

84΄ Κλείνει τις αλλαγές του και ο Παναθηναϊκός, με τον Βιγιαφάνιες στη θέση του Λουντ.

21:37Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

21:36Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

78΄ Έξω ο Ισιζάκι, μέσα ο Σαλέτρος.

21:33Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

76΄ Ευκαιρία για την ΑΙΚ, με την κεφαλιά του Άβντιτς να περνά άουτ.

21:31Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

Άπιαστο σουτ από τον Μπεργκ ψηλά στη δεξιά γωνία του Κάρλγκρεν, μετά την πάσα του Γουακάσο. Το Τ2 Arena ήταν το μοναδικό γήπεδο της Σουηδίας που δεν είχε σκοράρει ο άσος του Παναθηναϊκού, ο οποίος σφραγίζει την πρόκριση της ομάδας του.

21:30Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

73΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 0-2 ο Μπεργκ.

21:27Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

70΄ Βγαίνει ο σκόρερ του μοναδικού τέρματος έως τώρα, ο Ιμπάρμπο, για να μπει ο Αργεντινός.

21:26Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

Ετοιμάζεται και ο Λέτο.

21:25Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

68΄ Ο Λεντέσμα έδωσε τη θέση του στον Νάνο.

21:24Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

67΄ Κίτρινη στον Κουτρουμπή για φάουλ στον Γιασίν.

66΄ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΙΚ: μετά το φάουλ του Ισιζάκι η μπάλα βρήκε στο τείχος και κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Στιλ, στην πρώτη ευκαιρία των Σουηδών στο παιχνίδι.

0-1 με τον Ιμπάρμπο.

INTIME SPORTS/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ BIRNTAC
21:19Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

62΄ Διπλή αλλαγή για την ΑΙΚ. Γιασίν και Άβντιτς πήραν τις θέσεις των Μπλόμπεργκ και Αφάνε αντίστοιχα.

21:17Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

59΄ Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Λεντέσμα να βγάζει τον Μπεργκ απέναντι στον Κάρλγκρεν αλλά σε θέση πλάγια αριστερά και τον τερματοφύλακα της ΑΙΚ να αποκρούει σωτήρια.

21:10Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

52΄ Έξοχη προσπάθεια του Λουντ, που πέρασε τρεις αντιπάλους του αλλά βγαίνοντας απέναντι στον Κάρλγκρεν δεν κατόρθωσε να τον νικήσει χάνοντας σημαντική ευκαιρία.

21:08Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

50΄ Κίτρινη και στον Μάρκανεν, για σπρώξιμο στον Μολέδο.

21:06Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

Ιδανικό ξεκίνημα στην επανάληψη για τους «πράσινους», με τον Μάρκους Μπεργκ να έχει δώσει έξοχη κάθετη την πάσα στον συμπαίκτη του.

21:05Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

47΄ Κίτρινη κάρτα στον Οφόρι για φάουλ στον Ζέκα.

21:04Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

Δεν είχε συμπληρωθεί ούτε καν μισό λεπτό από το σφύριγμα του Σαπρόν και ο Κολομβιανός ανοίγει το σκορ με την πρώτη τελική προσπάθεια στον αγώνα! Τρία γκολ χρειάζεται τώρα η ΑΙΚ για να προκριθεί.

21:03Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

46΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 0-1 με τον Ιμπάρμπο.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

20:48Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

Κακό ποιοτικά το παιχνίδι ως τώρα, καμία μεγάλη ευκαιρία για γκολ από τις ομάδες, με τον Παναθηναϊκό να «βολεύεται» χωρίς διάθεση να ρισκάρει. Ούτε οι Σουηδοί έδειξαν όμως διατεθειμένοι να πιέσουν επιθετικά, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο πρέπει να είναι πιο δραστήριοι μπροστά αν θέλουν να έχουν ελπίδες.

20:46Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: ΑΙΚ Στοκχόλμης - Παναθηναϊκός 0-0.

20:45Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

45΄ Λάθος του Ιβάνοφ που άφησε την μπάλα να περάσει πιστεύοντας ότι θα βγει ο Στιλ, η ΑΙΚ κέρδισε κόρνερ που πέρασε χωρίς συνέπειες.

20:42Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

42΄ Κίτρινη στον αρχηγό της ΑΙΚ, Νιλς-Έρικ Γιόχανσον, για φάουλ στον Ιμπάρμπο.

20:36Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

Εκτός για πρώτες βοήθειες ο Ζέκα.

20:35Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

35΄ Επικίνδυνη σέντρα του Οφόρι, η μπάλα πέρασε απ΄ όλους αλλά ο Μάρκανεν δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή απέναντι στον Στιλ.

20:31Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

Μισή ώρα αγώνα στη Σουηδία χωρίς υποψία ευκαιρίας από οργανωμένο παιχνίδι. Ο Παναθηναϊκός ελέγχει τον αγώνα, που έχει ως τώρα αρκετά λάθη.

20:25Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

20:22Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

23ο λεπτό, χωρίς συγκινήσεις το παιχνίδι ως τώρα.

20:15Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

16΄ Κίτρινη στον Λεντέσμα για διαμαρτυρία.

15΄ Παραλίγο αυτογκόλ από την κεφαλιά του Χάουγκσον προς τα πίσω, στο φάουλ του Λεντέσμα.

20:09Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

Η ΑΙΚ έχει την κατοχή της μπάλας στο πρώτο δεκάλεπτο αλλά χωρίς να προβληματίζει τον Παναθηναϊκό.

20:03Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

Το πρώτο σουτ του αγώνα έγινε από τον Ισιζάκι, χωρίς να ανησυχήσει τον Στιλ.

19:59Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

Ξεκίνησε ο αγώνας.

19:55Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

Περίπου 20.000 θεατές βρίσκονται αυτή τη στιγμή στις εξέδρες του γηπέδου, ενώ υπάρχουν και περί τους 400 «πράσινους» οπαδούς.

Διαιτητή της συνάντησης η UEFA όρισε τον Γάλλο Τόνι Σαπρόν, που έχει βοηθούς τους Χικάμ Ζακρανί, Αλεξάντρε Βιάλα ενώ τέταρτος ρέφερι είναι ο Ολιβιέ Τουάλ.

19:53Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

Να σημειωθεί ότι η ΑΙΚ δεν θα παίξει στη φυσική έδρα της αλλά στο γήπεδο «Tele2 Arena», καθώς στο «σπίτι» της έπαιξαν φιλικό χθες βράδυ η Μπαρτσελόνα με τη Λέστερ, με νικήτρια την Μπάρτσα με 4-2.

19:49Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

Οι Σουηδοί θα παραταχθούν με τους, Κάρλγκρεν, Χάουγκσον, Κάρλσον, Γιόχανσον, Μπλόμπεργκ, Μαρκάνεν, Οφόρι, Σάντγκρεν, Ισιζάκι, Χόιβελντ και Αφάνε. Αναπληρωματικοί είναι οι, Λίνερ, Άβντιτς, Βαϊσάνεν, Γιασίν, Σαλέτρος, Γκράβιους, Εκποζό.

19:47Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

Ο Αντρέα Στραματσόνι θα ξεκινήσει με τους, Στιλ, Κουτρουμπή, Ιμπάρμπο, Μπεργκ, Ζέκα, Λουντ, Γουακάσο, Λεντέσμα, Μολέδο, Μέστο και Ιβανόφ, ενώ διαθέσιμοι στον πάγκο είναι οι Κοτσόλης, Ρέις, Μπουμάλ, Λέτο, Βιγιαφάνιες, Νάνο, Κλωναρίδης.

19:44Πέμπτη 04 Αυγούστου 2016

Καλησπέρα. Με αβαντάζ τη νίκη με 1-0 στην Αθήνα, ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει στις 20:00 την ΑΙΚ Στοκχόλμης προσδοκώντας να βρεθεί στην αυριανή κλήρωση των πλέι οφ στο Γιουρόπα Λιγκ.