LIVE: Ολυμπιακός - Χάποελ Μπερ Σεβά 0-0

Τετάρτη, 27 Ιουλίου 2016 21:00
Updated:23:45
INTIME SPORTS/ΜΠΑΜΠΟΥΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης Ολυμπιακός - Χάποελ Μπερ Σεβά, που διεξάγεται στο «Γ. Καραϊσκάκης» για τον γ΄ προκριματικό γύρο του Champions League.

23:45Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

Η ουσία είναι ότι ακόμη και με το 0-0, που σίγουρα δεν είναι ευνοϊκό για τον Ολυμπιακό, οι «ερυθρόλευκοι» κράτησαν το «μηδέν» στην άμυνα και θα παίξουν για την πρόκριση στο Ισραήλ την επόμενη Τετάρτη. Καληνύχτα.

23:44Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

Έντονες αποδοκιμασίες από τους οπαδούς του Ολυμπιακού προς τους παίκτες της ομάδας τους για την κακή εμφάνιση και το ισόπαλο αποτέλεσμα απέναντι σε μια ομάδα που δεν είναι δα και κανένα μεγαθήριο του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:42Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

ΛΗΞΗ: Ολυμπιακός - Χάποελ Μπερ Σεβά 0-0.

23:41Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

INTIME SPORTS/LATO KLODIAN
23:40Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

90΄+2 Τρίτη αλλαγή και για την Χάποελ, με τον Νουακάμε να αφήνει τη θέση του στον Σαμπτάι.

23:38Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

90΄+1 Η απάντηση της Χάποελ: ο Νουακάμε μπήκε στην περιοχή και σούταρε, για να αποκρούσει ο Καπίνο.

23:37Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

Πέντε λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

23:35Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

89΄ Μεγάλη απόκρουση από τον Γκόρες στη δεξιά γωνία του στο σουτ του Μιλιβόγεβιτς, μετά το 1-2 με τον Σεμπά! Ουσιαστικά, η μεγαλύτερη ευκαιρία του Ολυμπιακού στον αγώνα.

23:32Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

85΄ Παραμένει το 0-0 στο «Γ. Καραϊσκάκης», με τον Ολυμπιακό να παραμένει χωρίς φαντασία παρά την είσοδο του Τσόρι.

23:24Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

Τάιμ άουτ και στο ποδόσφαιρο... Ο διαιτητής διέκοψε το ματς για 2 λεπτά προκειμένου να δροσιστούν οι παίκτες και το παιχνίδι ξανάρχισε.

23:23Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

76΄ Δεύτερη αλλαγή για την Μπερ Σεβά, με τον Ράντι να αντικαθιστά τον Μέλικσον.

23:22Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

Συχνά στο έδαφος οι παίκτες της Χάποελ, έχουν προκαλέσει εκνευρισμό στην εξέδρα για τις διακοπές στο παιχνίδι και το χρόνο που χάνεται.

23:18Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

72΄ Ο Φορτούνης ελευθερώθηκε και σούταρε για να αναγκάσει τον Γκόρες σε απόκρουση. Στην εξέλιξη της φάσης ο Γουίλιαμ δεν έδιωξε, ο Φορτούνης έβαλε κόντρα και η μπάλα κατέληξε άουτ.

23:15Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

69΄ Αλλαγή για τη Χάποελ με τον Σαχάρ στη θέση του Μπαρντά.

23:14Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

68΄ Κάρτα και στον Μπιτόν.

INTIME SPORTS/ΒΟΛΙΤΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
23:13Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

65΄ Καλή εκτέλεση φάουλ του Ντομίνγκες, απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Γκόρες.

23:10Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

63΄ Εκτός και ο Μανιάτης, στη θέση του ο Μπουχαλάκης. Έκλεισε τις αλλαγές του ο Βίκτορ Σάντσεθ.

23:05Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

Λογικά, αριστερό εξτρέμ θα παίξει ο Φορτούνης και πλέι μέικερ ο Τσόρι. Ο Σουηδός φάνηκε να εκνευρίζεται για την αλλαγή του.

23:04Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

58΄ Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, με τον Τσόρι Ντομίνγκες να αντικαθιστά τον Τζίμι Ντουρμάζ.

23:03Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

57΄ Άστοχη εκτέλεση φάουλ από τον Ντουρμάζ.

23:02Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

55΄ Νέα κίτρινη, αυτή τη φορά στον Μιγκέλ Βίτορ. Πέμπτη στο παιχνίδι, τρίτη για τη Χάποελ.

23:01Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

53΄ Κίτρινη και στον Φιγκέιρας, για δυνατό φάουλ στον Μέλκισον.

22:58Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

22:55Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

49΄ Κάρτα και στον Μποτία για φάουλ στον Μπάρντα.

22:53Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

47΄ Κίτρινη κάρτα στον Μπρουν για φάουλ στον Φορτούνη.

22:52Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

22:35Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ολυμπιακός - Χάποελ Μπερ Σεβά 0-0. Ο πρωταθλητής Ελλάδας αντιμετωπίζει εμφανές πρόβλημα σε κυκλοφορία και δημιουργία.

22:32Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:28Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

41΄ Δύσκολη στιγμή για την άμυνα του Ολυμπιακού, με τον Ντε Λα Μπέγια να αποκρούει με το σώμα στη γραμμή την κεφαλιά του Τάχα ύστερα από εκτέλεση κόρνερ.

22:26Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

39΄ Ο Σιόβας δεν μπορεί να συνεχίσει. Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, αναγκαστική, με τον Ντα Κόστα να αντικαθιστά τον διεθνή στόπερ.

22:25Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

38΄ Ευκαιρία για τη Χάποελ, με τον Μποτία να προλαβαίνει τον Μπρουν στο πρώτο δοκάρι.

22:20Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

Ο Σιόβας συνεχίζει, τουλάχιστον προς το παρόν.

34΄ Πρόβλημα και με τον Σιόβα, ο Βίκτορ έκανε νεύμα στον Ντα Κόστα.

22:19Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

32΄ Ο Μανιάτης ξαναμπήκε στο ματς κουτσαίνοντας, ύστερα από μαρκάρισμα που είχε δεχθεί.

22:16Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

22:13Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

26΄ Κίτρινη κάρτα στον Όγκου, η πρώτη στο παιχνίδι, για φάουλ στον Ντουρμάζ.

22:11Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

24΄ Νέα φάση για τον Ολυμπιακό, με τον Σεμπά να φεύγει στην κόντρα που ο ίδιος δημιούργησε, να παίρνει την πάσα από τον Φορτούνη αλλά να σουτάρει άστοχα.

22:10Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

Το πρόβλημα του Ολυμπιακού στη δημιουργία είναι πάντως εμφανές. Δεν πηγαίνει παίκτης στα στόπερ (Μανιάτης ή Μιλιβόγεβιτς) για να πάρει την μπάλα και να βοηθήσει στην ανάπτυξη, με αποτέλεσμα συχνά οι στόπερ ή και τα μπακ να καταφεύγουν σε μακρινές μπαλιές.

22:09Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

22΄ Κεφαλιά του Φορτούνη ύστερα από σέντρα του Ντε Λα Μπέγια, απέκρουσε και πάλι ο Γκόρες στη δεύτερη τελική σε δύο λεπτά για τον διεθνή άσο του Ολυμπιακού.

22:07Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

20΄ Το πρώτο αξιόλογο σουτ για τον Ολυμπιακό έγινε από τον Φορτούνη, ύστερα από προσπάθια του Ντουρμάζ και υποχρέωσε τον Γκόρες να πέσει για να αποκρούσει.

22:03Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

Τίποτα ιδιαίτερο μέχρι τώρα, με τον Ολυμπιακό να βγάζει άγχος στο παιχνίδι του και να υποπίπτει σε αρκετά λάθη στις μεταβιβάσεις και τη Χάποελ να έχει την ευκαιρία στο 2ο λεπτό.

21:57Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

Δέκα λεπτά αγώνα και η Χάποελ παίζει «ταμπουρωμένη» πίσω από τη σέντρα, με διπλή ζώνη άμυνας και αρκετή πίεση για να δυσκολέψει την κυκλοφορία του Ολυμπιακού, ενώ επιθετικά ψάχνει το λάθος του αντίπαλου για να φύγει στην κόντρα.

21:50Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Ιντέγε, που πιάνει τον ώμο του.

Ο Φιγκέιρας έκανε λάθος γύρισμα και ο Καπίνο έσωσε την κατάσταση για τον Ολυμπιακό κλείνοντας σωστά τον Νουακέμε. Ο Πορτογάλος μπακ δεν είχε καλή εικόνα στους φιλικούς αγώνες του πρωταθλητή, όμως ο Ομάρ είναι τραυματίας.

21:47Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

Το ματς ξεκίνησε με το νέο κανονισμό, δηλαδή με έναν παίκτη στη σέντρα και ήταν ο Ιντέγε που γύρισε την μπάλα πίσω.

Ξεκίνησε ο αγώνας, που θα διεξαχθεί στο νέο χλοοτάπητα του φαληρικού γηπέδου. Η αντικατάσταση του προηγούμενου κόστισε περίπου 500.000 ευρώ.

21:43Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

Περιττό βεβαίως να αναφερθεί ότι ο Ολυμπιακός «καίγεται» για να προκριθεί στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ, καθώς σε αντίθετη περίπτωση θα χαθεί μια τεράστια πηγή εσόδων για το ταμείο της πειραϊκής ΠΑΕ.

21:41Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

Στον πάγκο του Ολυμπιακού βρίσκονται οι Λεάλι, Πάρντο, Ντα Κόστα, Μαζουακού, Βούρος, Ντομίνγκες, Μπουχαλάκης και Βούρος, ενώ σε εκείνον της Χάποελ οι Χάιμοβ, Ράντι, Μπουζάγκλο, Σαάρ, Οχαγιόν, Σαμπτάι και Μαρανιάο.

21:39Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

Η ρεβάνς θα διεξαχθεί την επόμενη Τετάρτη (3/8) και θα ξεκινήσει στις 21:00.

21:38Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

Η Χάποελ θα έχει αρχική ενδεκάδα τους Γκόρες, Μπίτον, Μιγκέλ Βίτορ, Μπαρντά, Νουακαέμε, Τάχα, Μέλικσον, Μπρουν, Νταβιτζάντα, Όγκου και Σοάρες. Διαιτητής θα είναι ο Πορτογάλος Μανουέλ Ντε Σόουζα.

21:30Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 21:45 και ο Βίκτορ Σάντσεθ επέλεξε για την αρχική ενδεκάδα τους Καπίνο, Φιγκέιρας, Μποτία, Σιόβα, Ντε λα Μπέγια, Μιλιβόγεβιτς, Μανιάτη, Φορτούνη, Ντουρμάζ, Σεμπά και Ιντέγε.

21:29Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

Οι «ερυθρόλευκοι» έχουν θεωρητικά πιο βατό αντίπαλο, αλλά αν δεν είναι σοβαροί και συγκεντρωμένοι θα μπουν σε μπελάδες απέναντι στη σκληροτράχηλη πρωταθλήτρια του Ισραήλ, Χάποελ Μπερ Σεβά, την οποία φιλοξενούν στο Φάληρο στον πρώτο αγώνα για τον γ΄ προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ.

21:26Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

Η υποχώρηση της Ελλάδας στη βαθμολογία της UEFA έστειλε και τον πρωταθλητή της χώρας στη βάσανο των προκριματικών, όπου τον «χορό» άνοιξε χθες ο ΠΑΟΚ αποσπώντας ισοπαλία (1-1) στο Άμστερνταμ από τον Άγιαξ.

21:25Τετάρτη 27 Ιουλίου 2016

Καλησπέρα. Σε αντίθεση με ό,τι συνέβαινε μέχρι πέρυσι, όταν και συνήθως μετείχε απευθείας στους ομίλους, φέτος ο Ολυμπιακός είναι αναγκασμένος να ξεκινήσει από τον Ιούλιο τις υποχρεώσεις του στο Τσάμπιονς Λιγκ.