Πέμπτη, 07 Ιουλίου 2016 21:00
Updated:08/07/2016 00:02
REUTERS/Darren Staples

Το γκολ του Γκριζμάν.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον δεύτερο ημιτελικό του Euro 2016 ανάμεσα στη Γερμανία και τη Γαλλία.

00:02Παρασκευή 08 Ιουλίου 2016

REUTERS/Kai Pfaffenbach
23:55Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

Οι Γάλλοι θα παίξουν την Κυριακή 10 Ιουλίου στο Παρίσι (Σταντ ντε Φρανς) με την Πορτογαλία του Ρονάλντο για τον τρίτο τίτλο της ιστορίας της και πρώτο στην έδρα της μετά το 1984 που ήταν και πάλι γηπεδούχος, ενώ η επόμενη φορά ήταν το 2000. Καληνύχτα.

23:52Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

ΛΗΞΗ: Γερμανία - Γαλλία 0-2, στον τελικό οι «τρικολόρ».

23:48Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

90΄+ Ο Καμπάιγ αντί του Γκριζμάν, που αποθεώνεται.

23:33Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

76΄ Καλή εκτέλεση φάουλ του Ντράξλερ, η μπάλα μόλις άουτ.

23:32Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

74΄ Μεγάλη ευκαιρία για τη Γερμανία, με το έξοχο σουτ του Κίμιχ να βρίσκει το δεξί δοκάρι του Λορίς και η μπάλα να φεύγει άουτ.

23:31Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

Σέντρα του Πογκμπά, ο Νόιερ έδιωξε άτσαλα με τη γροθιά και ο σπουδαίος φορ της Ατλέτικο Μαδρίτης έγραψε το 2-0 με προβολή σκοράροντας το έκτο γκολ του στο Euro.

23:29Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

72΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 2-0 και πάλι με τον Γκριζμάν.

71΄ Ο Καντέ στη θέση του Παγέ. Πρώτη αλλαγή για τον Ντεσάμπ.

23:24Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

67΄ Ο Γκέτσε στη θέση του Τσαν, για να ενισχύσει την επίθεσή του ο Λεβ.

23:21Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

63΄ Κεφαλιά του Κοσιελνί, λίγο πάνω από το δοκάρι του Νόιερ η μπάλα.

23:19Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

61΄ Αναγκαστική αλλαγή για τη Γερμανία, ο Μπουστάφι στη θέση του Ζερόμ Μπόατενγκ.

23:16Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

Πρόβλημα φαίνεται να αντιμετωπίζει ο Μπόατενγκ, που μεταφέρεται εκτός αγωνιστικού χώρου υποβασταζόμενος.

23:14Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

Χέρι από τον Σβάινσταϊγκερ.

23:09Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

50ό λεπτό, οι Γερμανοί είναι σαφέστατα επηρεασμένοι από την εξέλιξη του αγώνα. Πριν από λίγο πήρε κίτρινη κάρτα ο Ντράξλερ για φάουλ στον Σισοκό.

23:03Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

Ξεκίνησε το δεύτερο μισό της συνάντησης, χωρίς αλλαγές οι ομάδες.

22:52Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

REUTERS/KAI PFAFFENBACH
22:48Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Γερμανία - Γαλλία 0-1.

22:47Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

Από τη μία πλευρά ο Νόιερ, από την άλλη η μπάλα και ο επιθετικός της Ρεάλ Μαδρίτης γίνεται ο πρώτος σκόρερ της διοργάνωσης με 5 γκολ.

22:46Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

45΄+2 ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 1-0 ο Γκριζμάν.

Το έδωσε στις καθυστερήσεις ο Ριτσόλι για χέρι τπου Σβάινσταϊγκερ!!!!

22:45Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

Πέναλτι για τη Γαλλία!!!!!!!

22:43Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

43΄ Κάρτα στον Εβρά για φάουλ στον Κρόος.

22:42Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

42΄ Σωτήριο τάκλιν του Χέβεντες στον Ζιρού, που είχε βγει απέναντι στον Νόιερ και ετοιμαζόταν να σουτάρει.

22:41Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

41΄ Ο Εβρά βρήκε τον Γκριζμάν στην περιοχή των Γερμανών, αυτός σούταρε από θέση πλάγια αριστερά και έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Κίτρινη κάρτα στον Εμρέ Τσαν.

22:38Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

Η κατοχή της μπάλας είναι στο 66% για τη Γερμανία!

22:37Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

37΄ Ο Νόιερ μπλόκαρε το φάουλ του Πογκμπά από τα 28 μέτρα.

22:36Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

36΄ Κίτρινη κάρτα στον Εμρέ Τσαν για μαρκάρισμα στον Γκριζμάν.

22:33Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

34 λεπτά αγώνα και οι Γερμανοί έχουν πια επιβάλει το ρυθμό τους απέναντι στους «τρικολόρ», που δεν μπορούν να κρατήσουν μπάλα και μοιραία βρίσκονται σε φάση άμυνας.

22:26Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

26΄ Νέα μεγάλη απόκρουση του Λορίς σε σουτ του Σβάινσταϊγκερ.

22:24Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

25΄ Μακρινό απευθείας φάουλ του Παγέ, έπεσε και μπλόκαρε στη δεξιά γωνία του ο Νόιερ.

22:22Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

22:21Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

21΄ Διαμαρτυρία του Κρόος για μαρκάρισμα στην περιοχή από τον Πογκμπά, «παίζετε» έδειξε ο Ριτσόλι.

22:16Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

15΄ Δεύτερη ευκαιρία για τη Γερμανία, με τον Τσαν να υποχρεώνει σε εκπληκτική απόκρουση τον Λορίς, που είδε την μπάλα να «σκάει» στο έδαφος κι ενώ είχε κακή ορατότητα.

22:13Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

13΄ Η απάντηση των Γερμανών: ο Τσαν γύρισε την μπάλα από δεξιά, ο Μίλερ έκανε την προβολή και αστόχησε.

22:07Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

Οπαδοί της Γερμανίας.

Οπαδοί της Γαλλίας.

Πολύ μεγάλη φάση για τη Γαλλία, με τον Γκριζμάν να αναστατώνει την άμυνα της Γερμανίας και να πλασάρει στην αριστερή γωνία, υποχρεώνοντας τον Νόιερ σε μεγάλη απόκρουση.

22:05Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

Πέντε λεπτά αγώνα στο «Βελοντρόμ» της Μασσαλίας. Γρήγορος ρυθμός, ανοιχτό παιχνίδι και αρκετή πίεση στην μπάλα από τους Γάλλους για να μην επιτρέψουν στους Γερμανούς να κάνουν το παιχνίδι τους.

21:59Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

Ξεκίνησε ο αγώνας με τη Γαλλία στη σέντρα.

21:52Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

Ο Σβάινσταϊγκερ θα φτάσει τον Κριστιάνο Ρονάλντο παίζοντας σε τρίτο ημιτελικό Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, ενώ με 38 παιχνίδια στα πόδια του είναι ο πρώτος στη σχετική κατηγορία των Euro.

21:48Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

Διαιτητής είναι ο Ιταλός Νικόλα Ριτσόλι.

21:43Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

Ο Ντιντιέ Ντεσάμπ από την πλευρά του θα παίξει με τους Λορίς, Σανιά, Ουμτιτί, Κοσιελνί, Εβρά, Πογκμπά, Ματουιντί, Μουσά Σισοκό, Παγέτ, Γκριζμάν και Ζιρού.

21:42Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

Ο Γιόαχιμ Λεβ θα ξεκινήσει με τους Νόιερ, Κίμιχ, Χέβεντες, Τζερόμ Μπόατενγκ, Έκτορ, Εμρέ Τσαν, Σβάινσταϊγκερ, Κρόος, Οζίλ, Ντράξλερ και Μίλερ.

21:41Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

Οι Γερμανοί μετρούν σημαντικές απουσίες, αφού Κεντίρα και Γκόμεζ είναι τραυματίες και ο Χούμελς τιμωρημένος.

21:40Πέμπτη 07 Ιουλίου 2016

Καλησπέρα. Μεγάλο παιχνίδι απόψε στη Μασσαλία, όπου συγκρούονται η διοργανώτρια του Euro 2016 Γαλλία με την παγκόσμια πρωταθλήτρια Γερμανία με έπαθλο το εισιτήριο για τον τελικό, όπου περιμένει η Πορτογαλία.