Θα παρακολουθήσουμε από το «Μαδριγάλ» τον πρώτο ημιτελικό του Europa League ανάμεσα στη Βιγιαρεάλ και στη Λίβερπουλ

00:00Παρασκευή 29 Απριλίου 2016

Στον άλλο ημιτελικό, Σαχτάρ Ντόνετσκ-Σεβίλη 2-2.

Καλή σας νύχτα

23:55Πέμπτη 28 Απριλίου 2016

Τέλος στο ματς. Η Βιγιαρεάλ με το γκολ του Λόπεθ στο 92΄ νίκησε 1-0 τη Λίβερπουλ στον πρώτο ημιτελικό του Europa League. Η ρεβάνς στις 5 Μαΐου στο «Ανφιλντ»

23:54Πέμπτη 28 Απριλίου 2016

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αντριαν Λόπεθ ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους. Βιγιαρεάλ-Λίβερπουλ 1-0

23:53Πέμπτη 28 Απριλίου 2016

ΓΚΟΛ η Βιγιαρεάλ

23:51Πέμπτη 28 Απριλίου 2016

Μπεντέκε στο ματς στο 90΄ αντί του Φιρμίνο. Αλλαγή τακτικής για τον Κλοπ

23:50Πέμπτη 28 Απριλίου 2016

Μεγάλη φάση για τη Λίβερπουλ στο 88΄. Ο Μορένο βγήκε στην αντεπίθεση μπήκε στην περιοχή αλλά αστόχησε

23:36Πέμπτη 28 Απριλίου 2016

Εκτός αγώνα και ο Σολντάντο στην θέση του ο Αντριαν Λόπες στο 74΄ η δεύτερη αλλαγή της Βιγιαρεάλ

23:34Πέμπτη 28 Απριλίου 2016

Πρώτη αλλαγή για το «κίτρινο υποβρύχιο». Ο Καστιγέχο παίρνει την θέση του Ντος Σάντος στο 72΄

Κίτρινη κάρτα στον Χάουμε Κόστα

Πάνω κάτω η μπάλα με ένα δοκάρι για τη Βιγιαρεάλ στο 46΄ με τον Μακαμπού, αλλά το 0-0 παραμένει στο 60ο λεπτό

23:08Πέμπτη 28 Απριλίου 2016

Η Λίβερπουλ έκανε αλλαγή και αντί του Κουτίνιο μπήκε στο ματς ο Αιμπ

23:07Πέμπτη 28 Απριλίου 2016

Έναρξη στο δεύτερο μέρος

22:53Πέμπτη 28 Απριλίου 2016

Ημίχρονο και στον άλλο ημιτελικό: Σαχτάρ Ντόνετσκ-Σεβίλη 2-1

Ισορροπημένο ήταν τοι πρώτο μέρος, με τη Βιγιαρεάλ να έχει την ελαφρά υπεροχή και τις καλύτερες φάσεις για να πετύχει το γκολ. Η Λίβερπουλ είναι επηρεασμένη από τις σημαντικές απουσίες που έχει και είναι φανερό ότι κατέβηκε στον αγωνιστικό χώρο για να μην χάσει.

22:51Πέμπτη 28 Απριλίου 2016

Ημίχρονο στο Μαδριγάλ. Βιγιαρεάλ-Λίβερπουλ 0-0

22:47Πέμπτη 28 Απριλίου 2016

Μεγάλη ευκαιρία για την Βιγιαρεάλ στο 42΄. Ο Σολντάντο με εξαιρετικό σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ

22:43Πέμπτη 28 Απριλίου 2016

Γυρίζει το ματς η Σαχτάρ Ντόνετσκ και προηγείται 2-1 της Σεβίλης στην Ουκρανία. Το δεύτερο γκολ ο Στεπανένκο στο 36΄.

22:42Πέμπτη 28 Απριλίου 2016

Πιέζει στο τελευταίο πεντάλεπτο η Βιγιαρεάλ

22:41Πέμπτη 28 Απριλίου 2016

Καλή φάση για τους γηπεδούχους με τον Πίνα να πιάνει το σουτ αλλά η μπάλα βρήκε στον Μορένο

22:38Πέμπτη 28 Απριλίου 2016

REUTERS/Heino Kalis
22:37Πέμπτη 28 Απριλίου 2016

Το ματς έχει ρυθμό, ένταση και πάθος στις διεκδικήσεις της μπάλας από τους παίκτες και των δύο ομάδων, αλλά οι ευκαιρίες μπροστά από τις εστίες είναι ελάχιστες

Περάσαμε το ημίωρο και το 0-0 παραμένει στο Μαδριγάλ

22:28Πέμπτη 28 Απριλίου 2016

Σαχτάρ Ντόνετσκ-Σεβίλη 1-1

Ισοφαρίζει η Σαχτάρ στο 23΄ με τον Μάρλος

22:27Πέμπτη 28 Απριλίου 2016

Πολιορκία στα καρέ της Λίβερπουλ με διαδοχικά σουτ από Πίνα και Σολντάντο που απομακρύνθηκαν από τους παίκτες της Λίβερπουλ και τον Μινιολέ

22:11Πέμπτη 28 Απριλίου 2016

Έδιωξαν οι αμυντικοί της Λίβερπουλ

Κόρνερ για τη Βιγιαρεάλ

Στον άλλο ημιτελικό η Σεβίλη άνοιξε το σκορ με τον Βιτόλο στο 6΄ και προηγείται 1-0 της Σαχτάρ Ντόνετσκ

22:10Πέμπτη 28 Απριλίου 2016

Πρώτη φάση στο ματς για τη Λίβερπουλ στο 5΄ με το πλασέ του Άλεν από το σημείο του πέναλτι να μην αιφνιδιάζει τον Ασένχο

22:05Πέμπτη 28 Απριλίου 2016