Τρίτη, 12 Απριλίου 2016 23:00
Updated:23:40
REUTERS/Sergio Perez

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο κάνει το 1 - 0.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τη ρεβάνς των προημιτελικών του Champions League ανάμεσα στη Ρεάλ Μαδρίτης και στη Βόλφσμπουργκ από το «Σαντιάγκο Μπερναμπέου».

23:40Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Καλή σας νύχτα...

Στο άλλο αποψινό ματς, η Μάντσεστερ Σίτι με το γκολ του Κέβιν ντε Μπράιν στο 76΄ νίκησε 1-0 την Παρί Σεν Ζερμέν και προκρίθηκε στους ημιτελικούς.

23:39Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Η Ρεάλ Μαδρίτης βρίσκεται στους ημιτελικούς του Champions League. Αν και είχε ηττηθεί με 0-2 την περασμένη εβδομάδα στη Γερμανία, κατάφερε να ανατρέψει τα εις βάρος της δεδομένα και να προκριθεί πανηγυρικά στην τετράδα της διοργάνωσης. Απόλυτος πρωταγωνιστής του ματς ήταν ο Κριστιάνο Ρονάλντο που πέτυχε χατ τρικ (16΄,17΄,77΄) κι έφτασε τα 16 γκολ στην κορυφαία ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση.

23:32Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Μπλοκάρει ξανά ο Μπενάλιο το σουτ του Μπέιλ στο 90΄.

23:31Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Δύο λεπτά χωρίς τις καθυστερήσεις

23:24Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Ο Καρίμ Μπενζεμά πανηγυρίζει το δεύτερο γκολ της Ρεάλ Μαδρίτης.

Σπουδαία επέμβαση του Μπενάλιο στο σουτ του Μπενζεμά στο 81΄.

23:22Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Κίτρινη κάρτα στον Κριστιάνο Ρονάλντο στο 80΄.

23:20Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Απίστευτος Κριστιάνο Ρονάλντο. Με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Πορτογάλος στέλνει τη «βασίλισσα» στους ημιτελικούς του Champions League. Χατ τρικ ο CR7

23:19Τρίτη 12 Απριλίου 2016

ΓΚΟΛ η Ρεάλ 3-0 στο 77΄

23:18Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Κίτρινη κάρτα στον Λουίς Γκουστάβο στο 76΄ κι επικίνδυνο φάουλ για τη Ρεάλ έξω από την περιοχή

23:11Τρίτη 12 Απριλίου 2016

23:09Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Από το κόρνερ που εκτελέστηκε ο Σέρχιο Ράμος έπιασε την κεφαλιά η μπάλα βρήκε στο αριστερό δοκάρι και στη συνέχεια με ένα πολύ τυχερό τρόπο μπλόκαρε ο Μπενάλιο. Πολύ κοντά στο 3-0 η «βασίλισσα».

23:08Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Φοβερή ευκαιρία για τη Ρεάλ στο 66΄.

23:03Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Στο 60΄ το ματς και ο Μπενάλιο απεσόβησε τα χειρότερα στο λάθος του Νάλντο στην προσπάθειά του να απομακρύνει τη σέντρα του Μόντριτς

22:48Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Σέντρα στο δεύτερο μέρος από την Βόλφσμπουργκ

22:42Τρίτη 12 Απριλίου 2016

22:34Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν μέσα σε δύο λεπτά να ισοφαρίσουν το σκορ της ήττας που γνώρισαν πριν από μία εβδομάδα στη Γερμανία (2-0) με τα δύο γκολ του Ρονάλντο (έφτασε τα 15 στη διοργάνωση). Η Βόλφσμπουργκ έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Ενρίκε να μειώσει στο 37΄ και τα πάντα θα κριθούν στο δεύτερο μέρος.

22:33Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Στις καθυστερήσεις είδε κίτρινη κάρτα ο Άρνολντ

22:32Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Ημίχρονο: Ρεάλ Μαδρίτης-Βόλφσμπουργκ 2-0

22:23Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πανηγυρίζει για το γκολ που πέτυχε.

22:22Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Ο Ενρίκε από πολύ κοντά αστοχεί

Τεράστια ευκαιρία για τη Βόλφσμπουργκ στο 37΄.

22:19Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Φοβερή επέμβαση του Νάβας σε βολίδα του Λουίς Γκουστάβο στο 33΄.

22:17Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Αναγκαστική αλλαγή για τη Βόλφσμπουργκ στο 32΄. Εκτός αγώνα ο Ντράξλερ και στην θέση του ο Κρούζε

22:15Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Ημίωρο στο «Μπερναμπέου» με τη Ρεάλ να προηγείται 2-0 της Βόλφσμπουργκ από τα γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο στο 16΄ και 17΄.

22:14Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Ο Μπενάλιο μπλοκάρει στη γωνία του το σουτ του Μπενζεμά στο 29΄.

22:12Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Πρώτο σουτ στο ματς από τη Βόλφσμπουργκ στο 27΄ με τον Λουίς Γκουστάβο. Ο Νάβας σε καλή θέση μπλόκαρε.

22:03Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Δεκαεπτά λεπτά χρειάστηκε η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν για να ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα και όλα ξεκινούν από την αρχή.

22:02Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Και πάλι ο Ρονάλντο είναι ο σκόρερ με κεφαλιά από κόρνερ.

ΓΚΟΛ η Ρεάλ Μαδρίτης 1-0 στο 16΄

Πρώτο 15λεπτο στο παιχνίδι, το 0-0 παραμένει.

21:53Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Φάουλ για κίτρινη κάρτα κάνει ο Μόντριτς στον Λουίς Γκουστάβο, αλλά ο διαιτητής «κλείνει τα μάτια»

21:52Τρίτη 12 Απριλίου 2016

ΠΙέζει πάρα πολύ η Ρεάλ στο ξεκίνημα και προσπαθεί για να ανοίξει γρήγορα το σκορ

21:51Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Από το κόρνερ του Κρόος, ο Σέρχιο Ράμος με γυριστή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο πάνω μέρος της οριζόντιας δοκού και στη συνέχεια άουτ.

21:18Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Σημαντική η σημερινή βραδιά για τον Κριστιάνο Ρονάλντο. Για τον Πορτογάλο είναι το ματς νούμερο 125 στο Champions League και με αυτό «πιάνει» τον Ολλανδό πρώην άσο της «βασίλισσας», Κλάρενς Ζέεντορφ, στην 5η θέση της λίστας.

21:15Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Στις 21:45 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα

21:11Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Η γερμανική ομάδα ξεκινάει το ματς με τους: Μπενάλιο, Βιεϊρίνια, Νάλντο, Ντάντε, Ροντρίγκεζ, Λουίς Γκουστάβο, Γκιλαβογκί, Ενρίκε, Άρνολντ, Ντράξλερ, Σίρλε

21:10Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Οι «μερένγκες» θα παραταχθούν με τους: Κέιλορ Νάβας, Πέπε, Σέρχιο Ράμος, Ρονάλντο, Κρόος, Μπενζεμά, Μπέιλ, Μαρσέλο, Κασεμίρο, Καρβαχάλ, Μόντριτς

21:09Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Ας δούμε, όμως, τις ενδεκάδες των δύο ομάδων

21:08Τρίτη 12 Απριλίου 2016

Καλησπέρα σας, το ματς έχει τεράστιο ενδιαφέρον μετά το νικηφόρο 2-0 των «λύκων» την περασμένη εβδομάδα