LIVE: ΑΕΚ - Πανιώνιος

Κυριακή, 10 Απριλίου 2016 20:00
Updated:20:52
INTIME SPORTS/LATO KLODIAN

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την πιο σημαντική αναμέτρηση της 29ης αγωνιστικής της Super League, ανάμεσα στην ΑΕΚ και στον Πανιώνιο στο Ολυμπιακό Στάδιο.

20:52Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Καλή σας νύχτα

20:51Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Τέλος στο ματς: ΑΕΚ-Πανιώνιος 2-0.

Με 10 παίκτες και ο Πανιώνιος στο 92΄. Τη δέχεται ο Μπακασέτας για φάουλ στον Άρθο.

20:45Κυριακή 10 Απριλίου 2016

INTIME SPORTS/ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ
20:39Κυριακή 10 Απριλίου 2016

«Καθαρίζει» το ματς ο Τσέχος και πάλι από πάσα του Μπαρμπόσα. Ο Πέκχαρτ κάνει καλό κοντρόλ και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Διούδη (η μπάλα βρήκε σε παίκτη του Πανιωνίου).

20:38Κυριακή 10 Απριλίου 2016

2-0 στο 80΄ και πάλι ο Πέκχαρτ.

20:37Κυριακή 10 Απριλίου 2016

20:33Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Ο Λαμπρόπουλος στην θέση του Μπουονανότε στο 74΄.

20:32Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Σε μία στιγμή που τα πράγματα άρχισαν να δυσκολεύουν για την ομάδα του Πογέτ μετά την αποβολή του Κορδέρο, οι δύο αλλαγές του Πογέτ άλλαξαν τα δεδομένα στο ματς. Από τη σέντρα του Μπαρμπόσα ο Πέκχαρτ με καταπληκτικό γκολ (τακουνάκι) καταφέρνει να νικήσει τον Διούδη.

20:31Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Ο Πέκχαρτ με φοβερό γκολ παραβιάζει την εστία του Πανιωνίου και βάζει μπροστά την Ένωση.

20:30Κυριακή 10 Απριλίου 2016

ΓΚΟΛ η ΑΕΚ στο 72΄.

Δέκα λεπτά νωρίτερα ο Ισπανός είχε παρατηρηθεί για πρώτη φορά από το διαιτητή και πριν από λίγο έκανε σκληρό φάουλ στον Μπακασέτα με αποτέλεσμα να δει το δρόμο προς τα αποδυτήρια. Με 10 παίκτες η ΑΕΚ στα τελευταία 20 λεπτά συν τις καθυστερήσεις.

20:28Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Αποβάλλεται ο Κορδέρο στο 70΄

20:26Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Μπαρμπόσα και Πέκχαρτ στο ματς αντί των Αραβίδη και Βάργκας στο 67ο και 68ο λεπτό αντίστοιχα

20:19Κυριακή 10 Απριλίου 2016

20:18Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς για παίκτη της ΑΕΚ την είδε στο 60΄ ο Κορδέρο.

Σωτήρια προβολή του Οικονόμου στο 58΄ στην προσπάθεια για σουτ του Μπουονανότε.

20:12Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ στο 53΄. Από τη σέντρα του Γκάλο ο επερχόμενος Μάνταλος έπιασε την καρφωτή κεφαλιά, αλλά ο Διούδης σε εκπληκτική βραδιά πετάχτηκε στην αριστερή του γωνία και απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

20:10Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Νευρικό και από τις δύο ομάδες το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά του δεύτετου ημιχρόνου

20:03Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο

19:54Κυριακή 10 Απριλίου 2016

19:47Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ, ΑΕΚ-Πανιώνιος 0-0

19:44Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Σουτ του Μπακασέτα στο 43΄ η μπάλα λίγο άουτ από την εστία του Μπαρόχα.

19:43Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Άλλα τρία λεπτά για το πρώτο μέρος

19:42Κυριακή 10 Απριλίου 2016

ACTION IMAGES PRESS AGENCY/ΣΑΓΙΑΣ ΤΑΚΗΣ

Κίτρινη κάρτα στο 40΄ είδε ο Μπακασέτας

19:37Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Μετά το 30΄ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν κάποια μέτρα στο γήπεδο.

19:36Κυριακή 10 Απριλίου 2016

19:31Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Από το σουτ του Αραβίδη η μπάλα βρήκε στο πάνω μέρος της οριζόντιας δοκού κι έφυγε άουτ στην τρίτη μεγάλη ευκαιρία της Ένωσης στο ματς.

19:30Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Δοκάρι στο 28΄ η ΑΕΚ.

19:27Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Πάρα πολύ οριακή φάση για τους «κυανέρυθρους», που είδαν τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Μπαρόχα από τον Ανσαριφάρντ στο 23΄ αλλά με υπόδειξη του βοηθού το γκολ δε μέτρησε. Ακόμη κι από το τηλεοπτικό ριπλέι δεν φαίνεται καθαρά εάν ο Ιρανός στράικερ ήταν πιο μπροστά από τον τελευταίο αμυντικό της Ένωσης.

19:24Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Δεν μέτρησε γκολ για τον Πανιώνιο

19:23Κυριακή 10 Απριλίου 2016

19:21Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Καλή στιγμή για την ΑΕΚ στο 19΄. Ο Γιόχανσον ήταν οφσάιντ που δεν υποδείχθηκε έβγαλε τη σέντρα και μετά την πάσα του Αραβίδη στον Βάργκας ο τελευταίος έπιασε το σουτ και ο Διούδης έκανε μεγάλη επέμβαση.

19:14Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Αρχίζει να πιέζει η ΑΕΚ και στο 11΄ το σουτ του Βάργκας βρήκε στη σωστή θέση τον Διούδη.

19:11Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Στο 9΄ μεγάλη ευκαιρία η ΑΕΚ. Ο Βάργκας έδωσε στον Ντίντακ, εκείνος έβγαλε τη μπαλιά στο κέντρο της άμυνας του Πανιωνίου εκεί όπου ο Μπουονανότε με δυνατό σουτ δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

19:06Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Στη διάταξη αυτή οι Κορδέρο και Γιόχανσον ειναι τα αμυντικά χαφ, δεξιά στη μεσαία γραμμή βρίσκεται ο Μάνταλος, αριστερά ο Βάργκας, σε πιο ελεύθερο ρόλο ο Μπουονανότε και στην κορυφή της επίθεσης ο Αραβίδης.

18:55Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Οι αναπληρωματικοί του Πανιωνίου: Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος, Καραμάνος, Βιγιάλμπα, Μπαργκάν, Ποζατζίδης, Κ. Βλάχος.

18:54Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Στον πάγκο της ΑΕΚ κάθονται οι: Ανέστης, Λαμπρόπουλος, Τζανετόπουλος, Μπακάκης, Μπαρμπόσα, Πέκχαρτ, Τζιμπούρ

18:53Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Με μία σημαντική απουσία θα παραταχθεί η ΑΕΚ στον αγωνιστικό χώρο, καθώς δεν θα παίξει ο τιμωρημένος Σιμόες.

18:50Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Το ματς θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών, καθώς η Ένωση θα εκτίσει την πρώτη από τις δύο αγωνιστικές αποκλεισμού της έδρας που της επιβλήθηκαν για τα επεισόδια στο Περιστέρι.

18:38Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Η ενδεκάδα του Πανιωνίου: Διούδης, Βλάχος, Πατσατζόγλου, Οικονόμου, Τασουλής, Κόρμπος, Σιώπης, Καθάριος, Μπακασέτας, Μασούρας, Ανσαριφάρντ

18:28Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Οι δύο ομάδες μπαίνουν για την καθιερωμένη προθέρμανση στον αγωνιστικό χώρο

17:56Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Ο Πανιώνιος από την άλλη κέρδισε μέσα στο γήπεδο τη συμμετοχή του στα play offs, αλλά δεν έλαβε άδεια από την αρμόδια επιτροπή της ΕΠΟ και αν δεν δικαιωθεί από το δευτεροβάθμιο όργανο δεν θα μπορέσει να αγωνιστεί στο μίνι πρωτάθλημα που θα ακολουθήσει. Οι «κυανέρυθροι» προέρχονται από τη μεγάλη νίκη με 3-1 επί του ΠΑΟΚ.

17:54Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Η ΑΕΚ θέλει πάση θυσία το «τρίποντο». Προέρχεται από δύο σερί αποτυχημένες εμφανίσεις με Παναιτωλικό και Καλλονή (0-1, 0-0), ενώ πρόσφατα τιμωρήθηκε από την πειθαρχική επιτροπή της Super League και με αφαίρεση τριών βαθμών από το πρωτάθλημα. Παραμένει στην 2η θέση πίσω από τον Ολυμπιακό, ωστόσο, ο Παναθηναϊκός πλησίασε στο -3 κι αν ισχύσει η ποινή που επιβλήθηκε στην Ένωση (αναμένεται η ετυμηγορία από την επιτροπή εφέσεων), τότε οι δύο ομάδες είναι ισόβαθμες. Η ΑΕΚ, όμως, υπερτερεί στην ισοβαθμία...

17:51Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Πριν από λίγα λεπτά έγινε γνωστή η ενδεκάδα της Ενωσης. Ο Γκουστάβο Πογέτ θα παρατάξει τους: Μπαρόχα, Ντίντακ, Κολοβέτσιο, Άρθο, Γκάλο, Μάνταλο, Κορδέρο, Γιόχανσον, Μπουονανότε, Αραβίδη, Βάργκας.

17:49Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Καλησπέρα σας από το ΟΑΚΑ όπου σε 70 λεπτά θα ξεκινήσει η αναμέτρηση, ΑΕΚ-Πανιώνιος, για την 29η αγωνιστική της Super League.