LIVE: Μπαρτσελόνα - Ατλέτικο Μαδρίτης 2 - 1

Τρίτη, 05 Απριλίου 2016 23:00
Updated:23:50
REUTERS/Sergio Perez

Στιγμιότυπο του αγώνα.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα Μπαρτσελόνα - Ατλέτικο Μαδρίτης, τον πρώτο ανάμεσα στις δύο ομάδες για τα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:50Τρίτη 05 Απριλίου 2016

23:44Τρίτη 05 Απριλίου 2016

Αξιοπρόσεκτη ήταν πάντως η κακή βραδιά του Λιονέλ Μέσι, που ήταν πολύ μακριά από τον καλό εαυτό του, δεν πήρε προσπάθειες και ό,τι επιχείρησε το άφησε ημιτελές, εκτός από ένα εντυπωσιακό ψαλίδι που έφυγε μόλις άουτ. Να φταίνε άραγε τα Panama Papers; Καληνύχτα σας.

23:42Τρίτη 05 Απριλίου 2016

Σε κάθε περίπτωση, η ρεβάνς στο «Βιθέντε Καλντερόν» μόνο εύκολη δεν θα είναι καθώς στους «ροχιμπλάνκος» αρκεί ένα γκολ και να κρατήσουν το «μηδέν» στην άμυνα. Θα το δούμε στις 13 Απριλίου, δηλαδή την άλλη Τετάρτη.

23:40Τρίτη 05 Απριλίου 2016

Η πρωταθλήτρια Ευρώπης γλίτωσε τα χειρότερα με τα δύο γκολ του Λουίς Σουάρες, αλλά χρειάστηκε να μείνει η Ατλέτικο με 10 παίκτες για να πάρει η Μπαρτσελόνα τα ηνία του αγώνα.

23:39Τρίτη 05 Απριλίου 2016

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ: Μπαρτσελόνα - Ατλέτικο Μαδρίτης 2-1.

23:35Τρίτη 05 Απριλίου 2016

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις, που θα είναι 5 λεπτά.

23:34Τρίτη 05 Απριλίου 2016

90΄ Μέσα και ο Άνχελ Κορέα στη θέση του Σαούλ Νιγκές.

23:32Τρίτη 05 Απριλίου 2016

23:30Τρίτη 05 Απριλίου 2016

86΄ Κίτρινη στον Αουγκούστο Φερνάντες.

23:29Τρίτη 05 Απριλίου 2016

85΄ Έπεσε στην περιοχή μετά από «σόλο» ο Μέσι, δεν συγκινήθηκε ο Μπριχ.

23:27Τρίτη 05 Απριλίου 2016

83΄ Κλείνει τις αλλαγές του ο Λουίς Ενρίκε με τον Αρντά Τουράν στη θέση του Ινιέστα.

23:26Τρίτη 05 Απριλίου 2016

82΄ «Κίτρινος» και ο Μασεράνο...

Ο Σουάρες με τον Μέσι πανηγυρίζουν.

REUTERS/Albert Gea

80΄ Σέρτζι Ρομπέρτο για Μπουσκέτς στην Μπαρτσελόνα, κι ενώ από το 64΄ ο Ραφίνια παίζει αντί του Ράκιτιτς και από το 76΄ μπήκε ο Πάρτεϊ στη θέση του Γκριεζμάν.

23:23Τρίτη 05 Απριλίου 2016

79΄ Κίτρινη και στον Όμπλακ, για καθυστέρηση.

23:22Τρίτη 05 Απριλίου 2016

78΄ Κίτρινη στον Λούκας Ερνάντεθ για φάουλ στον Νέιμαρ, που έκανε «δραματικό» το πέσιμό του.

23:20Τρίτη 05 Απριλίου 2016

Ο Σουάρες κάνει τη διαφορά σε λιγότερο από 10 λεπτά.

23:19Τρίτη 05 Απριλίου 2016

Ο Ντάνι Άλβες τον βρήκε με «συστημένη» σέντρα και ο Ουρουγουανός, με δύο επαφές σε τελικές έως τώρα, σκοράρει δύο γκολ και φέρνει την ανατροπή!

74΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 2-1 πάλι από τον Σουάρες.

23:18Τρίτη 05 Απριλίου 2016

73΄ Κίτρινη και ο Γκριεζμάν.

23:15Τρίτη 05 Απριλίου 2016

70΄ Κίτρινη κάρτα στον Σουάρες για αντικανονική ενέργεια στον Φιλίπε Λουίς. Θα μπορούσε να είναι και κόκκινη.

23:09Τρίτη 05 Απριλίου 2016

Η Ατλέτικο πιεζόταν ήδη πολύ. Τώρα, θα υποφέρει.

23:08Τρίτη 05 Απριλίου 2016

Ήταν θέμα χρόνου η ισοφάριση για την Μπαρτσελόνα με τη μορφή που είχε πάρει ο αγώνας, έστω κι αν το γκολ του σπουδαίου Ουρουγουανού προήλθε από... καραμπόλα.

23:07Τρίτη 05 Απριλίου 2016

63΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 1-1 ο Σουάρες.

23:06Τρίτη 05 Απριλίου 2016

62΄ Μόλις άστοχο το ξαφνικό σουτ του Νέιμαρ.

23:05Τρίτη 05 Απριλίου 2016

61΄ Κίτρινη στον Φιλίπε Λουίς που κράτησε τον Σουάρες.

23:01Τρίτη 05 Απριλίου 2016

56΄ Σουτ του Μέσι, σωτήρια απόκρουση του Όμπλακ και στη συνέχεια ο Χουανφράν απομάκρυνε προ του Νέιμαρ.

23:00Τρίτη 05 Απριλίου 2016

55΄ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα, με τον Νέιμαρ να πιάνει την κεφαλιά αλλά να στέλνει την μπάλα πάνω στον Όμπλακ.

22:57Τρίτη 05 Απριλίου 2016

53΄ Πρώτη αλλαγή στον αγώνα, με τον Αουγκούστο Φερνάντες να μπαίνει αντί του Καράσκο.

22:56Τρίτη 05 Απριλίου 2016

«Μπάρτσα - Μπάρτσα» στις εξέδρες. Φορτσάρουν οι Καταλανοί, στο μισό γήπεδο παίζεται ο αγώνας εδώ και μερικά λεπτά.

22:55Τρίτη 05 Απριλίου 2016

51΄ «Οβίδα» του Νέιμαρ στο οριζόντιο δοκάρι. Κοχλάζει το «Καμπ Νου».

22:54Τρίτη 05 Απριλίου 2016

50΄ Εκπληκτικό κοντρόλ και εν συνεχεία ψαλίδι από τον Μέσι στη σέντρα του Νέιμαρ, η μπάλα μόλις άουτ! «Άναψε» το παιχνίδι από νωρίς.

22:53Τρίτη 05 Απριλίου 2016

49΄ «Υπνωτισμένη» η Μπαρτσελόνα, δέχθηκε και δεύτερη ευκαιρία για τον Γκριεζμάν.

22:52Τρίτη 05 Απριλίου 2016

48΄ Κίτρινη κάρτα και για τον Μπουσκέτς.

47΄ Η πρώτη φάση από την Ατλέτικο, με την κεφαλιά του Φιλίπε Λουίς να βρίσκει στο σώμα του Μασεράνο!

22:50Τρίτη 05 Απριλίου 2016

Έναρξη β΄ ημιχρόνου.

22:35Τρίτη 05 Απριλίου 2016

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, με την Ατλέτικο να προηγείται 1-0 με το γκολ του Τόρες στο 25΄. Απολύτως τίποτα ως τώρα η Μπαρτσελόνα, αλλά θα παίξει όλο το 45λεπτο στην επανάληψη με παίκτη περισσότερο.

22:34Τρίτη 05 Απριλίου 2016

Δυνατό αλλά άστοχο σουτ από τον Νέιμαρ.

22:32Τρίτη 05 Απριλίου 2016

Δύο λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις στο «Καμπ Νου» για το πρώτο ημίχρονο.

22:25Τρίτη 05 Απριλίου 2016

Από «ωραίος» ενδεχομένως μοιραίος ο σκόρερ της Ατλέτικο, που «κατόρθωσε» να δει δύο κίτρινες σε πέντε λεπτά από τον Γερμανό διαιτητή Φέλιξ Μπριχ για ισάριθμα φάουλ. Το δεύτερο ήταν αχρείαστο πάνω στον Μπουσκέτς. Ανόητη η ενέργεια του Ισπανού επιθετικού.

22:22Τρίτη 05 Απριλίου 2016

35΄ ΚΟΚΚΙΝΗ για Τόρες!!!

22:20Τρίτη 05 Απριλίου 2016

33΄ Κίτρινη και ο Κόκε για φάουλ στον Μέσι.

22:19Τρίτη 05 Απριλίου 2016

Στο έδαφος, τραυματίας στο αριστερό χέρι ο Ζόρντι Άλμπα.

32΄ Μεγάλη απόκρουση του Τερ Στέγκεν σε σουτ του Γκριεζμάν. Κοντά στο 0-2 η Ατλέτικο.

22:16Τρίτη 05 Απριλίου 2016

30΄ Πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι, τη βλέπει ο Φερνάντο Τόρες για φάουλ στον Νέιμαρ.

22:13Τρίτη 05 Απριλίου 2016

Έξοχη κάθετη πάσα από τον Κόκε, ο Τόρες μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε κάτω από τα πόδια του Τερ Στέγκεν.

22:12Τρίτη 05 Απριλίου 2016

25΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 0-1 ο Τόρες.

22:11Τρίτη 05 Απριλίου 2016

24΄ Μακρινό, συρτό και άστοχο σουτ με το αριστερό από τον Γκριεζμάν. Πρώτη τελική για την Ατλέτικο.

22:10Τρίτη 05 Απριλίου 2016

22:09Τρίτη 05 Απριλίου 2016

Έχει ανεβάσει στροφές η Μπαρτσελόνα στα τελευταία λεπτά και φτάνει πιο εύκολα έξω από την περιοχή του Όμπλακ, αλλά προς το παρόν μόνο ως εκεί.

22:07Τρίτη 05 Απριλίου 2016

19΄ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα: ο Ντάνι Άλβες σέντραρε, ο Νέιμαρ έπιασε την κεφαλιά ανενόχλητος και αστόχησε από εξαιρετικά ευνοϊκή θέση.

22:02Τρίτη 05 Απριλίου 2016

Παρατεταμένο το χειροκρότημα του κοινού στο 14ο λεπτό, στη μνήμη του Γιόχαν Κρόιφ.

22:01Τρίτη 05 Απριλίου 2016

13΄ Νέα τελική για την Μπαρτσελόνα, πάλι με τον Μέσι, που δεν έβαλε σωστά το πόδι και αστόχησε στη σέντρα του Ζόρντι Άλμπα.

21:55Τρίτη 05 Απριλίου 2016

Μέχρι στιγμής η πίεση της Ατλέτικο έχει αποτέλεσμα, καθώς αφήνει μακριά από την περιοχή της τους γηπεδούχους.

21:52Τρίτη 05 Απριλίου 2016

Πρώτη φάση με τον Μέσι να σουτάρει με το αριστερό μόλις άουτ.

21:51Τρίτη 05 Απριλίου 2016

Η Ατλέτικο πιέζει πολύ ψηλά σε αυτά τα πρώτα λεπτά του αγώνα.