Παρασκευή, 26 Φεβρουαρίου 2016 22:00
Updated:23:40
INTIME SPORTS

Στιγμιότυπο του αγώνα.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός, για την 8η ημέρα στο Top-16 της Ευρωλίγκας.

23:40Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Σήμερα ο πρωταθλητής Ελλάδας γνώρισε διπλή ήττα, αφού όχι μόνο η Μπαρτσελόνα τον προσπέρασε αλλά υπερκάλυψε τη διαφορά της ήττας της στο ΣΕΦ, που σημαίνει ότι ο Ολυμπιακός υστερεί των Καταλανών σε ενδεχόμενη ισοβαθμία. Η ζημιά έγινε κυρίως από τον Ντόρσεϊ, που έδειξε περίτρανα τη γύμνια της πειραϊκής ομάδας στη γραμμή των ψηλών της, σε αυτό το επίπεδο. Για να δούμε τι έχει να δώσει και αν θα προσφέρει ο Ουόρικ στη συνέχεια. Καλή σας νύχτα.

23:37Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Στο 4-4 οι Καταλανοί, στο 3-5 ο Ολυμπιακός στον 6ο όμιλο. Οι «ερυθρόλευκοι» έχουν να ανεβούν βουνό στη συνέχεια και πλέον κινδυνεύουν άμεσα να μείνουν εκτός προημιτελικών αν δεν κάνουν τις νίκες που πρέπει στα παιχνίδια που ακολουθούν.

23:35Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

ΛΗΞΗ: Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 82-66

82-66 με 1/2 από τον Ναβάρο.

23:34Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Έχασε το τρίποντο ο Αθηναίου και μάλλον και την ευκαιρία για τη μείωση της διαφοράς στο επίπεδο που θα ήθελε ο Ολυμπιακός.

23:33Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

81-66 με τις βολές του Χάκετ.

23:32Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Τα έχει «σπάσει» απόψε ο Στρόμπερι, που δεν είναι καθόλου σταθερός επιθετικά. Έχασε άλλο ένα από τα τρίποντα που επιχείρησε απόψε.

23:31Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

81-64 με τον Ναβάρο από βολές.

2΄13΄΄ για τη λήξη. Έχει χρόνο για να κατεβάσει τη διαφορά κάτω από τους 12 ο Ολυμπιακός. Όχι όμως αν σπαταλάς τις επιθέσεις, όπως ο Παπαπέτρου που έκανε βήματα σε μια κρίσιμη επίθεση.

23:30Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

79-61 ο Περπέρογλου απέναντι στον Στρόμπερι, που με τρίποντο απαντά και γράφει το 79-64.

23:27Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

77-61 με τον Τζόνσον-Όντομ. Τάιμ άουτ ο Πασκουάλ που βλέπει τη διαφορά να μειώνεται.

23:26Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

77-59 ο Πρίντεζης.

23:25Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Φόλοου ο Παπαπέτρου, 77-57.

77-55 με τις βολές του Σάμιουελς.

23:24Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Και ο Αθηναίου στο παιχνίδι, αντί του Χάκετ που κουράστηκε.

75-55 με μία βολή του Αγραβάνη, που αφήνει τη θέση του στον Παπαπέτρου.

23:10Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

8/18 βολές πια για τον Ολυμπιακό, με τον Παπανικολάου να χάνει ακόμη μία: 71-47.

71-46. Ο Ντόρσεϊ πέρασε τον Αγραβάνη που δεν έπαιξε άμυνα στον Αμερικανό ούτε με τα... μάτια, έτσι για τα προσχήματα.

23:09Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Μειώνει πάλι ο Χάκετ με βολές. 69-46, στους 14 πόντους ο Ιταλός.

23:08Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Νέα τεχνική ποινή στον Ολυμπιακό, τη δέχθηκε ο Χάκετ. 69-44.

23:07Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Καλάθι και φάουλ του Ντόρσεϊ από τον Χάντερ. Το πάρτι της Μπαρτσελόνα συνεχίζεται: 68-44.

23:06Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Καλάθι και φάουλ από τον Χάκετ. Μόνο ο Ιταλός παίζει μπάσκετ για τον Ολυμπιακό στην τρίτη περίοδο. 66-44.

23:05Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

66-41 με επιθετικό ριμπάουντ ο Ντόρσεϊ. Αν συνεχίσει έτσι, ο Ολυμπιακός θα διασυρθεί.

23:04Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

5/14 βολές ο Ολυμπιακός!!! Ο Παπαπέτρου πέταξε άλλες δύο στα «σκουπίδια».

23:03Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

64-41 ο Σατοράνσκι. Τι λέγαμε πριν; Μπροστά στον Τζόνσον-Όντομ το καλάθι.

23:02Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

61-41 και πάλι ο Χάκετ.

61-38 αφύλαχτος ο Σατοράνσκι. Ένα βάζουν δύο δέχονται οι «ερυθρόλευκοι».

58-38 με τρίποντο ο Χάκετ. Ο Ολυμπιακός δεν πρέπει να παρατήσει το ματς αλλά να παίξει για τη διαφορά.

23:01Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Έξω ο Σπανούλης, στη θέση του ο Τζόνσον-Όντομ.

23:00Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Λάθος και από τον Χάκετ στην επίθεση του Ολυμπιακού.

Οι «ερυθρόλευκοι» έχουν ήδη δεχθεί 12 πόντους σε 4,5 λεπτά αγώνα στην τρίτη περίοδο!

22:58Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

58-35 με νέο τρίποντο του Περπέρογλου. Τάιμ άουτ από τον Σφαιρόπουλο. Αγνώριστος ο Ολυμπιακός απόψε.

55-35 με τον Περπέρογλου, δεν βγαίνει το μαρκάρισμα με τον Πρίντεζη πάνω του.

22:57Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Τεχνική ποινή από τον Λα Μόνικα στον Σπανούλη, ο οποίος διαμαρτυρήθηκε ότι του έγινε φάουλ.

22:56Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

52-35 με τρίποντο του Όλεσον. Δεν παίζει άμυνα ο Ολυμπιακός.

49-35 με επιθετικό ριμπάουντ και καλάθι του Χάντερ.

49-33 με τον Τόμιτς να νικά τον Χάντερ εύκολα. Σε κακή βραδιά ως τώρα σχεδόν το σύνολο των παικτών του Ολυμπιακού.

22:54Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Τέταρτο φάουλ ο Μιλουτίνοφ, στη θέση του ο Χάντερ.

22:53Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

47-33 ο Σατοράνσκι.

45-33 ο Μιλουτίνοφ.

22:51Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο.

22:38Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Καταστροφική η δεύτερη περίοδος για τον Ολυμπιακό, τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά. Στη ρακέτα του δέχθηκε 26 πόντους, στην επίθεση σκόραρε μόλις 12. Στο δεύτερο ημίχρονο χρειάζεται πολύ μεγάλη προσπάθεια. Και αν δεν μπορέσουν να επιστρέψουν στο ματς οι «ερυθρόλευκοι», τουλάχιστον να μη χαθεί η διαφορά του πρώτου αγώνα.

22:35Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 45-31 με τρίποντο του Ναβάρο.

22:34Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

42-31 ο Σατοράνσκι.

22:33Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Λάθος και από τον Σπανούλη στην επίθεση του Ολυμπιακού. Τάιμ άουτ στα 55΄΄ πριν το ημίχρονο.

40-31 με 1/2 ο Πρίντεζης. Τραγωδία στις βολές ο Ολυμπιακός. Εν τω μεταξύ ο Χάντερ έχασε νέο σουτ από κοντά.

22:31Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

40-30 με τρίποντο του Περπέρογλου.

37-30 ο Σπανούλης.

22:30Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

0/2 βολές ο Στρόμπερι.

37-28 ο Αρόγιο, με τον Χάκετ να κάνει λάθος στην επαναφορά και στη συνέχεια να χάνει και τον παίκτη του.