Πέμπτη, 25 Φεβρουαρίου 2016 22:00
Updated:26/02/2016 00:38
INTIME SPORTS/LATO KLODIAN

Στιγμιότυπο του αγώνα.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα ρεβάνς Ολυμπιακός - Άντερλεχτ, για τη φάση των «32» του Europa League.

00:38Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

ΛΗΞΗ: Ολυμπιακός - Άντερλεχτ 1-2. Η πρόκριση στους Βέλγους. Οι «ερυθρόλευκοι» για άλλη μια φορά στην Ευρώπη δεν κατορθώνουν να ανατρέψουν ήττα στον πρώτο αγώνα. Καλή σας νύχτα.

00:37Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Οι δύο ομάδες απλά περιμένουν να τελειώσει το παιχνίδι.

00:36Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Τα ματς με τους Βέλγους ήταν κι ένας «καθρέφτης» για τις αδυναμίες του Ολυμπιακού, που λόγω της χαμηλής δυναμικότητας των ομάδων της Σούπερ Λίγκας δεν φαίνονται στο πρωτάθλημα. Η ευρωπαϊκή πορεία του πρωταθλητή ολοκληρώθηκε απόψε, με ακόμη ένα κακό για το ελληνικό ποδόσφαιρο αφού οι «ερυθρόλευκοι» δεν πήραν ούτε βαθμό στα δύο παιχνίδια με τους Βέλγους. Τουλάχιστον ως τώρα, δύο λεπτά πριν τη λήξη.

00:34Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Ως εκ τούτου, στη Νιόν σήμερα θα βρεθούν για την κλήρωση της φάσης των «16» οι άνθρωποι της Άντερλεχτ.

00:33Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Ο Ολυμπιακός έκανε πολύ μεγάλη προσπάθεια αλλά πλήρωσε ατομικά λάθη των παικτών του και το ότι δεν σκόραρε στις Βρυξέλλες, όπου είχε τις ευκαιρίες. Ευκαιρίες είχε και απόψε, πολύ περισσότερες από τους Βέλγους, όμως κατά τα ψέμματα οι «ερυθρόλευκοι» παίζουν χωρίς σέντερ φορ εδώ και καιρό και στην Ευρώπη δεν είχαν το εύκολο γκολ, αφού ο Ιντέγε έχει πάρει «διαζύγιο» με το σκοράρισμα.

00:30Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Ο Ολυμπιακός δέχεται και δεύτερο γκολ από λάθος των παικτών του, ενώ την μπάλα είχαν οι ίδιοι. Αυτή τη φορά την έχασε ο Ζντιέλαρ στο κέντρο, πιθανότατα του έγινε φάουλ, αλλά τι σημασία έχει πια;

00:29Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

111΄ ΓΚΟΛ: 1-2 και πάλι με τον Ατσεαμπόνγκ. Τετέλεσται.

00:25Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Ο Ντα Κόστα έχει περάσει σε θέση σέντερ φορ, δίπλα στον Ιντέγε, με στόπερ τον Μιλιβόγεβιτς. Τα παίζει όλα για όλα ο Σίλβα.

00:23Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

106΄ Νέα επέμβαση του Προτό σε μακρινό σουτ του Ντομίνγκες.

Ξεκίνησε και το β΄ ημίχρονο της παράτασης.

00:22Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Ο Ολυμπιακός προκρίνεται πια μόνο με σκορ που θα έχει δύο γκολ διαφορά υπέρ του.

Με το γκολ του Ατσεαμπόνγκ δεν υπάρχει πια περίπτωση για πέναλτι.

00:21Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Λήξη του πρώτου μέρους της παράτασης.

Οι παίκτες του Σίλβα προσπαθούσαν να παίξουν με πάσες πέριξ της περιοχής αντί να τη διώξουν μακριά. Βασικός υπεύθυνος για άλλη μία φορά ο αδιόρθωτος σε τέτοιες επιπολαιότητες Μαζουακού.

00:19Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Απίθανο γκολ από τον παίκτη της Άντερλεχτ με περίτεχνο σουτ, σε μια φάση που οι παίκτες του Ολυμπιακού έκαναν όσα λάθη δεν είχαν κάνει σε όλο το παιχνίδι.

00:18Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

103΄ ΓΚΟΛ: 1-1 η Άντερλεχτ με τον Ατσεαμπόνγκ.

00:13Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

97΄ Ο Ντεφούρ στη θέση του Ντεντόνκερ. Έκλεισε τις αλλαγές της και η Άντερλεχτ.

00:09Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Εν τω μεταξύ, ο Νέιτνικ έχει αντικαταστήσει τον Μπούτνερ.

00:08Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Ο Χάντερ δεν έδωσε ολοφάνερο πέναλτι στον Μποτία, τον οποίο τράβηξαν από το χέρι μπροστά στα μάτια του!!!!

00:05Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Έναρξη της παράτασης.

00:02Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Είναι το μοναδικό παιχνίδι της βραδιάς που θα χρειαστεί έξτρα χρόνος για να αναδειχθεί η ομάδα που θα προκριθεί. Στα υπόλοιπα ματς η Βιγιαρεάλ έκανε την έκπληξη αποκλείοντας τη Νάπολι με ισοπαλία 1-1 στο «Σαν Πάολο», ενώ προκρίθηκαν και οι Τότεναμ, Μπορούσια Ντόρτμουντ, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Σεβίλη, Βασιλεία.

00:00Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2016

Λήξη του αγώνα. Παράταση.

23:59Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

90΄+6 Ο Φορτούνης υποχρέωσε τον Προτό σε νέα απόκρουση, αλλά θα μπορούσε να πασάρει δεξιά στον Σεμπά.

23:58Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

Ο Χάντερ σταματάει το παιχνίδι για φάουλ υπέρ του Ολυμπιακού, ενώ οι γηπεδούχοι έφευγαν στην κόντρα!!!

23:56Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

90΄+3 Ο Προτό σώζει την Άντερλεχτ στο σουτ του Σεμπά. Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό να το τελειώσει.

23:53Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

Έξι λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

23:52Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

89΄ Ο Ρομπέρτο σώζει τον Ολυμπιακό στο τραγικό λάθος του Ομάρ και το κοντινό σουτ του Ατσεαμπόνγκ.

23:50Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

87΄ Κάρτα και στον Μπατζί.

23:49Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

86΄ Κίτρινη στον Ατσεαμπόνγκ για φάουλ στον Σεμπά.

23:48Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

85΄ Άουτ η κεφαλιά του Ντεσάχτ, σε φάουλ του Μπούτνερ.

23:47Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

Δυνατό το παιχνίδι, με πολλές προσωπικές μονομαχίες.

23:46Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

83΄ Κλείνει τις αλλαγές του ο Ολυμπιακός, με τον Σεμπά να μπαίνει στη θέση του Πουλίδο.

23:45Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

82΄ Ο Σοάρες στη θέση του Τζούρισιτς. Πρώτη αλλαγή για την Άντερλεχτ.

23:44Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

Ο Σεμπά θα είναι η τρίτη αλλαγή του Μάρκο Σίλβα. Κατά πάσα πιθανότητα στη θέση του Πουλίδο.

23:41Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

78΄ Μεγάλη απόκρουση του Προτό σε βολίδα του Ντομίνγκες έξω από την περιοχή.

Οι «ερυθρόλευκοι» δείχνουν κουρασμένοι, γι΄ αυτό και θα πρέπει να κρατούν την μπάλα αντί να την «πουλάνε» προσπαθώντας να παίξουν γρήγορα.

23:38Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

75΄ Το 1-0 παραμένει αλλά ο Ολυμπιακός έχει χάσει μέτρα στο γήπεδο και κάνει εύκολα το λάθος.

23:32Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

69΄ Κίτρινη κάρτα από τον Χάντερ στον Ντομίνγκες.

23:30Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

67΄ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό με τον Ζντιέλαρ στη θέση του Καμπιάσο.

23:29Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

Ο Ολυμπιακός ήταν θολωμένος στα τελευταία λεπτά και είναι τυχερός που γλίτωσε την ισοφάριση.

23:28Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

65΄ Κίτρινη κάρτα στον Ναχάρ για φάουλ στον Φορτούνη.

23:27Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

64΄ Δοκάρι για την Άντερλεχτ με σουτ του Ναχάρ.

63΄ Διπλή ευκαιρία για την Άντερλεχτ στην ίδια φάση, με τον Ρομπέρτο να αποκρούει τα σουτ των Τζούρισιτς και Ατσεαμπόνγκ.

23:25Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
23:22Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

59΄ Ο Ναχάρ παίρνει την μπουκιά από το στόμα του Φορτούνη, που άργησε να εκτελέσει απέναντι στον Προτό. Νέα χαμένη ευκαιρία.

58΄ Το φάουλ εκτέλεσε ο Ολλανδός Μπούτνερ αλλά ο Ρομπέρτο δεν ανησύχησε.

23:21Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

57΄ Ο Μποτία είδε την κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Τζούρισιτς, που «τσίμπησε» την μπάλα κι έφυγε μπροστά αλλά υπήρχε και ο Ντα Κόστα, ευτυχώς γι΄ αυτόν. Ρίσκαρε την κόκκινη ο Ισπανός στόπερ.

23:17Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

53΄ Ο Κάρα τραυματίζει άθελά του τον Προτό στο κεφάλι με τις τάπες. Μικρή διακοπή στο παιχνίδι, έχει ματώσει ο Βέλγος τερματοφύλακας.

23:15Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

52΄ Τεράστια ευκαιρία για το 2-0 από τον Πουλίδο. Ο Τσόρι του έδωσε έτοιμο γκολ αλλά ο Μεξικανός πλάσαρε ελάχιστα άουτ.

23:14Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

Ο Φορτούνης θα πάει, λογικά, στο αριστερό άκρο της επίθεσης που έπαιζε ο Σουηδός και ο Τσόρι θα αναλάβει το παιχνίδι στον άξονα.

23:13Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

50΄ Ο Ντουρμάζ δεν θα μπορέσει να συνεχίσει. Γίνεται αλλαγή με πρόβλημα στον προσαγωγό, χειροκροτείται και στη θέση του περνά ο Ντομίνγκες.

23:11Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Ντουρμάζ για λίγο, ο Σίλβα κάλεσε τον Τσόρι για προθέρμανση αλλά ο Σουηδός επέστρεψε.

23:08Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

Έναρξη στο 2ο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι ομάδες.

22:58Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

22:54Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

Κίτρινη κάρτα στον Μπούτνερ για διαμαρτυρία, μετά το σφύριγμα της λήξης.

22:53Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ολυμπιακός - Άντερλεχτ 1-0 με το πέναλτι του Φορτούνη στο 29΄.

22:52Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

45΄ Παραλίγο αυτογκόλ του Ντεσάχτ με την κεφαλιά προς τα πίσω, δεν αιφνιδιάστηκε ο Προτό. Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

22:50Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

42΄ Εκτέλεση φάουλ από τον Φορτούνη, ο Καμπιάσο προσπάθησε να μπει στην πορεία της μπάλας αλλά δεν έφτασε για να κάνει την κεφαλιά.

22:47Πέμπτη 25 Φεβρουαρίου 2016

Ως διαπίστωση μέχρι τώρα, οι Βέλγοι έχουν ρίξει μεγάλο μέρος στην αναχαίτιση της δεξιάς πλευράς του Ολυμπιακού γι΄ αυτό και ο Ομάρ δεν έχει βρει χώρους έως τώρα για τις συνήθεις επελάσεις του.