Τρίτη, 23 Φεβρουαρίου 2016 22:00
Updated:23:39
REUTERS/Dylan Martinez

Στιγμιότυπο του αγώνα.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το πρώτο μεγάλο ματς των «16» του Champions League ανάμεσα στην Άρσεναλ και στην Μπαρτσελόνα.

23:39Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Καλή σας νύχτα...

23:38Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Πολύ μεγάλη νίκη η Μπαρτσελόνα μέσα στο Λονδίνο επί των «κανονιέρηδων», στην πρώτη μεταξύ τους μάχη στην φάση των «16» του Champions League. Μετά από ένα κακό πρώτο 45λεπτο, ιδιαίτερα από την πλευρά της ομάδας του Λουίς Ενρίκε, στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους και με τον Λιονέλ Μέσι να βρίσκει δύο φορές το δρόμο προς τα δίχτυα (71΄ και 83΄ πέναλτι) έφτασαν δίκαια στο 2-0. Πλέον, οι πρωτοπόροι της primera division βρίσκονται σχεδόν και με τα δύο πόδια στους προημιτελικούς του Champions League, ενώ η Άρσεναλ για 4η σερί σεζόν θα πει «αντίο» στην φάση των «16».

23:34Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Λήξη στο παιχνίδι: Άρσεναλ-Μπαρτσελόνα 0-2

23:32Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Μεγάλη επέμβαση του Τσεχ στην κεφαλιά του Νεϊμάρ στο 91΄.

Κίτρινη στον Πικέ για σκληρό φάουλ στον Γουέλμπεκ

Απόλυτος πρωταγωνιστής του αγώνα ο Λιονέλ Μέσι που έχει πετύχει και τα δύο γκολ της «Μπαρτσα»

23:24Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Τυπική, πλέον, η ρεβάνς στο Νόου Καμπ της Βαρκελόνης

Ο Μέσι εκτελεί και στέλνει στην άλλη γωνία τον Τσέχ: Άρσεναλ-Μπαρτσελόνα 0-2 στο 83΄.

23:21Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Καμία σχέση το δεύτερο 45λεπτο με το πρώτο. Περισσότερες φάσεις στις δύο εστίες, καλύτερος ρυθμός, πολύ καλύτερο παιχνίδι

23:20Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Στο 79΄ οι γηπεδούχοι «άγγιξαν» την ισοφάριση με την κεφαλιά-πάσα του Γουέλμπεκ στον Ράμσι, ο τελευταίος έκανε την προβολή, αλλά ο Τερ Στέγκεν βγήκε έγκαιρα κι έσωσε την ομάδα του.

Μεγάλη φάση για την Άρσεναλ

23:19Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Δοκάρι στο 78΄ η Μπαρτσελόνα. Ο Σουάρες από κοντά σημαδεύει το αριστερό δοκάρι του Τσεχ και χάνει τη μεγάλη ευκαιρία να «καθαρίσει» την πρόκριση από το πρώτο κιόλας ματς για τους Καταλανούς.

23:15Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Στο 75΄ το παιχνίδι. Από το γκολ του Μέσι στο 71΄ η Μπαρτσελόνα προηγείται 1-0 της Άρσεναλ στο «Εμιρέιτς»

23:14Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Ήταν η πρώτη φορά στο παιχνίδι που η ισπανική ομάδα βρήκε τόσο ανοιχτό χώρο στην αντεπίθεση

23:13Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Ο Γουέλμπεκ στην θέση του Ζιρού στο 72΄

Η τριάδα της Μπάρτσα κυκλοφόρησε τη μπάλα εξαιρετικά. Ο Σουάρες έδωσε στον Νεϊμάρ, αυτός μπήκε στην περιοχή έδωσε στον Μέσι και ο μεγάλος αυτός παίκτης πλάσαρε για το 1-0.

23:12Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

ΓΚΟΛ η Μπαρτσελόνα στο 71΄

23:10Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Έχει πάρει πολύ γρήγορο ρυθμό το παιχνίδι ενώ πλησιάζουμε στο 70΄.

23:07Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Φοβερό σουτ του Μέσι στρο 66΄ σταμάτησε στα πόδια αμυντικών, στη συνέχεια της φάσης το σουτ του Σουάρες από πλάγια στην περιοχή έφυγε άουτ,

23:01Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Πρώτη φάση για την Άρσεναλ στο δεύτερο μέρος

23:00Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Δύσκολη επέμβαση του Τερ Στέγκεν στο 60΄ σε κεφαλιά του Ζιρού.

22:59Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Στο άλλο μεγάλο ματς της βραδιάς η Μπάγερν φαίνεται να «καθαρίζει» την πρόκριση μέσα στο Τορίνο με το 2-0 επί της Γιουβέντους. Σκόρερ του δεύτερου τέρματος των Βαυαρών ο Ρόμπεν στο 55΄. Είχε προηγηθεί η ομάδα του Γκουαρντιόλα στο 44΄ με τον Μίλερ.

22:57Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

REUTERS/Toby Melville
22:56Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Πιέζει πολύ η Μπαρτσελόνα. Στο 55΄ Μέσι και Νεϊμάρ άλλαξαν τη μπάλα, αλλά η τελευταία πάσα του Βραζιλιάνου δεν ήταν καλή

22:52Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Η Μπαρτσελόνα δείχνει μεγαλύτερη διάθεση στην επανάληψη για να επιτεθεί και ψάχνει το γκολ περισσότερο

22:50Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Δε μπορεί να συνεχίσει ο Τσέμπερλεν και στο 50΄ ο Θίο Γουόλκοτ μπαίνει στο παιχνίδι.

Τρομερή ασίστ του Ινιέστα στον Νεϊμάρ, ο Βραζιλιάνος μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε αλλά ο Τσεχ απόκρουσε με τα πόδια σωτήρια.

22:49Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Μεγάλη ευκαιρία για τη Μπαρτσελόνα στο 49΄.

22:46Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

22:45Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος

22:34Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Χρειάστηκε να φτάσουμε στην εκπνοή του πρώτου μέρους για να δούμε τη Μπαρτσελόνα να κάνει την πρώτη της ευκαιρία με το γύρισμα του Σουάρες, ο οποίος στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων αστόχησε με κεφαλιά εξ επαφής στην κορυφαία φάση του 45λεπτου. Η Άρσεναλ είχε απειλήσει με τον Τσάμπερλεν στο 22΄, σε ένα πρώτο ημίχρονο που οι «κανονιέρηδες» δεν απειλήθηκαν καθόλου, εκτός από τις φάσεις με τον Ουρουγουανό, έδωσαν χώρο στους Ισπανούς και προσπάθησαν να «χτυπήσουν» στην αντεπίθεση.

22:30Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Ημίχρονο στο ματς: Άρσεναλ-Μπαρτσελόνα 0-0

Απίστευτη ευκαιρία με τον Σουάρες στο 45΄+1

22:29Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Μεγάλη ευκαιρία για τη Μπαρτσελόνα στο 45΄. Ο Σουάρες γύρισε, αλλά την τελευταία στιγμή απομάκρυναν οι αμυντικοί προ του Μέσι

22:26Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

72% η κατοχή μπάλας υπέρ της Μπαρτσελόνα, αλλά ούτε μία ευκαιρία για τους Καταλανούς. Τη μοναδική κλασική φάση για γκολ στο ματς την έχει κάνει η Άρσεναλ

22:15Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Κεφαλιά του Μέσι από σέντρα του Νεϊμάρ η μπάλα άουτ στο 31΄.

22:14Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Τριάντα λεπτά στο παιχνίδι και το 0-0 παραμένει

22:11Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Ο Λουίς Ενρίκε χειροκροτεί τους παίκτες του, ωστόσο, η εμφάνισή τους δεν είναι καθόλου καλή μέχρι τώρα κι ενώ πλησιάζουμε στο ημίωρο

22:10Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Βρίσκει κενούς χώρους στην αντεπίθεση η Άρσεναλ και είναι σαφώς πιο απειλητική από τους Καταλανούς που δεν έχουν φανεί καθόλου επιθετικά

22:08Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Γρήγορη αντεπίθεση της Άρσεναλ στο 25΄ και κόρνερ από τον Πικέ

22:06Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Από την ασίστ του Οζίλ, ο Τσάμπερλεν βρέθηκε εντελώς αμαρκάριστος στο σημείο του πέναλτι, αλλά το πλασέ που επιχείρησε μπλόκαρε ο Τερ Στέγκεν

Τεράστια ευκαιρία για την Άρσεναλ στο 22΄.

22:01Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Και οι 11 παίκτες της Άρσεναλ κάτω από τη μεσαία γραμμή

Έχει πέσει πάρα πολύ ο ρυθμός του ματς

22:00Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Πρώτη επίσκεψη της Μπαρτσελόνα στην περιοχή της Άρσεναλ στο 16΄. Ο Ινιέστα γύρισε τη μπάλα, αλλά ο Τσεχ δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει.

21:59Τρίτη 23 Φεβρουαρίου 2016

Περάσαμε το πρώτο 15λεπτο, το 0-0 παραμένει. Δεν παίζουν καλό ποδόσφαιρο οι δύο ομάδες μέχρι τώρα