LIVE: Παναθηναϊκός - Αστέρας Τρίπολης 2 - 0

Κυριακή, 13 Δεκεμβρίου 2015 19:00
Updated:21:29
ACTION IMAGES PRESS AGENCY/MARKOS CHOUZOURIS

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναθηναϊκός - Αστέρας Τρίπολης για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

21:29Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
21:26Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Ο Παναθηναϊκός παρέμεινε στο γκρουπ των ομάδων που θα διεκδικήσουν τη δεύτερη θέση, ο Αστέρας γνώρισε τρίτη σερί ήττα, έμεινε στους 21 βαθμούς, αλλά η διαφορά από τους προπορευόμενους δεν είναι απαγορευτική. Καληνύχτα σας.

21:25Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Μεγάλη νίκη για τον Παναθηναϊκό απέναντι σε έναν πολύ δύσκολο αντίπαλο. Δεύτερη σερί νίκη για τους «πράσινους», που έχουν δεχθεί μόλις ένα γκολ σε 6 αγώνες στην έδρα τους φέτος, πρώτη εντός έδρας για τον Αντρέα Στραματσόνι.

21:23Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

ΛΗΞΗ: Παναθηναϊκός - Αστέρας Τρίπολης 2-0.

Η διασφάλιση του τρίποντου για τον Παναθηναϊκό δευτερόλεπτα πριν τη λήξη, με ασίστ του Καρέλη.

21:22Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

ΓΚΟΛ 2-0 ο Καλτσάς.

21:21Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων η τεράστια χαμένη ευκαιρία των Αρκάδων: «συστημένη» σέντρα του Μάσα, κεφαλιά «δυναμίτης» του Κουρμπέλη και η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.

21:20Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

ΔΟΚΑΡΙ ο Αστέρας.

21:19Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά της κανονικής διάρκειας, θα παιχθούν άλλα 4 ως καθυστερήσεις.

21:16Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

87΄ Κλείνει τις αλλαγές του και ο Παναθηναϊκός, με τον Ταυλαρίδη στη θέση του Πέτριτς. Με τρεις στόπερ και οι γηπεδούχοι για το υπόλοιπο του αγώνα.

21:13Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

84΄ Ο Καρέλης χάνει την ευκαιρία να «σφραγίσει» τον αγώνα υπέρ της ομάδας του σουτάροντας πάνω από το δοκάρι του Μπαντή, από τη θέση που είχε ανοίξει το σκορ.

21:07Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

INTIME SPORTS/ΒΟΛΙΤΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
21:06Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

78΄ Αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό, με τον Μαρινάκη αντί του Βέμερ.

21:05Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

77΄ Τρίτη αλλαγή για τους Αρκάδες, με τον Παπαδόπουλο στη θέση του Ντουντού.

21:04Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

76΄ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, ο Στιλ λέει «όχι» στο τετ α τετ με τον Γιάννου.

21:02Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Όγδοο γκολ για τον διεθνή επιθετικό και τρίτο στην καριέρα του απέναντι στον Αστέρα. Με αριστερό διαγώνιο σουτ από την αριστερή πλευρά νίκησε τον Μπαντή, αξιοποιώντας την πάσα του Πέτριτς και τιμωρώντας την αμυντική ανισορροπία του Αστέρα στη συγκεκριμένη φάση.

21:01Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

72΄ ΓΚΟΛ 1-0 ο Καρέλης.

20:59Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

INTIME SPORTS/ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ
20:58Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

69΄ Ο Αλόκο στη θέση του Φερνάντες. Αλλάζει σχηματισμό ο Βεργέτης με τρεις κεντρικούς αμυντικούς και τον Μάσα να πλαισιώνει τον Γιάννου στην επίθεση του Αστέρα. Γεμίζει τους χώρους ο προπονητής του Αστέρα.

20:56Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

67΄ Νέα κεφαλιά, του Κουρμπέλη αυτή τη φορά, αρκετά άστοχη όμως.

20:52Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Σε φάση διαρκείας στην περιοχή του Παναθηναϊκού και σέντρα του Κουρμπέλη, ο Μάσα πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Αφρικανός στόπερ αστόχησε σε δεύτερη από τα 3 - 4 μέτρα!

20:50Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

62΄ Απίστευτη χαμένη ευκαιρία του Αστέρα με τον Σανκαρέ.

20:49Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

59΄ Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, με τον Χαμντανί να αντικαθιστά τον Μπερτόλιο και να παίρνει κίτρινη κάρτα, καθώς δεν είχε πάρει το Ο.Κ. του Κουκουλάκη για να εισέλθει στον αγωνιστικό χώρο!

20:43Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

54΄ Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία στον αγώνα: η μπαλιά του Εσιέν πέρασε από λάθος υπολογισμό του Σανκαρέ αλλά ο Καλτσάς νικήθηκε από τον Μπαντή, ενώ λίγα δευτερόλεπτα αργότερα το σουτ του Καρέλη έφυγε άουτ.

20:40Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

50΄ Καλό μακρινό σουτ του Λούι με το αριστερό, η μπάλα πάνω από το δοκάρι του Στιλ.

20:38Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Δυνατό το ξεκίνημα του Παναθηναϊκού, ακριβώς όπως και στο πρώτο ημίχρονο.

20:37Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

47΄ Γρήγορη αντεπίθεση για τον Παναθηναϊκό και σέντρα του Πέτριτς στον Καρέλη, αλλά το σουτ του διεθνή επιθετικού βρήκε στον Σανκαρέ και κατέληξε κόρνερ.

20:36Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Εσωτερική αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης με τον Μπερτόλιο να περνά κεντρικός μέσος.

20:34Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

46΄ Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο με αλλαγή για τον Παναθηναϊκό και τον Καλτσά στη θέση του Αμπέντ.

20:21Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

20:16Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

ΛΗΞΗ Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: Παναθηναϊκός - Αστέρας Τρίπολης 0 - 0

20:13Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Στο 58% η κατοχή της μπάλας για τον Παναθηναϊκό, αλλά χωρίς ουσία για τους «πράσινους».

20:09Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

39 λεπτά αγώνα, απολύτως τίποτα στο παιχνίδι. Από πλευράς Παναθηναϊκού είναι εμφανής η απουσία ενός επιτελικού μέσου με ικανότητα στην οργάνωση και το κράτημα της μπάλας.

20:05Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

34΄ Ο Λούι βλέπει την πρώτη κίτρινη κάρτα στον αγώνα, για φάουλ στον Πέτριτς.

20:03Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

20:01Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Μισή ώρα αγώνα στο «Απ. Νικολαΐδης», στο 0-0 ο Παναθηναϊκός με τον Αστέρα.

19:59Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

29΄ Πολύ καλή ανάπτυξη του Αστέρα και σέντρα του Ντουντού στο δεύτερο δοκάρι του Στιλ, με τον Μάσα να «πιάνει αέρα» στο τελικό σουτ.

19:58Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Ξαναπέρασε στο παιχνίδι ο Γαλλοαλγερινός παίκτης, κανένα πρόβλημα.

19:57Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

27΄ Στο έδαφος ο Αμπέντ, έπιασε τον οπίσθιο μηριαίο του ο παίκτης του Παναθηναϊκού.

19:56Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

INTIME SPORTS/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
19:52Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

22΄ Έχει ανεβεί μέτρα στο γήπεδο ο Αστέρας και πιέζει εδώ κι ένα δίλεπτο.

19:49Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Ο ρυθμός έχει πέσει, οι παίκτες έγιναν πιο προσεκτικοί στις ενέργειές τους.

19:43Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

13΄ Πρώτη τελική στο παιχνίδι, με τον Καρέλη να σουτάρει και τον Μπαντή να αποκρούει.

19:39Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Πάνω - κάτω η μπάλα αλλά όχι φάση ακόμη, καθώς οι ομάδες «ψάχνονται».

19:35Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Καλό ξεκίνημα, με γρήγορο ρυθμό στο παιχνίδι και τους δύο αντίπαλους να δείχνουν διάθεση να τρέξουν.

19:30Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Έναρξη αγώνα.

Το «Απόστολος Νικολαΐδης» είναι άδειο λόγω της τιμωρίας του Παναθηναϊκού για τα έκτροπα στον αγώνα με τον Ολυμπιακό, που ματαιώθηκε.

19:29Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Μιχάλης Κουκουλάκης.

19:27Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Οι δύο ομάδες έχουν σημαντικές απουσίες, αφού από τους γηπεδούχους θα απουσιάσουν οι τραυματίες Μπεργκ, Τελάντερ και από τους Αρκάδες οι Γκοϊάν, Φούντας, Τσοκάνης και Κοσίτσκι.

19:23Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Ο Στάικος Βεργέτης, από την πλευρά του, εμπιστεύτηκε τις 11 αρχικές θέσεις στους Μπαντή, Ντουντού, Μάσα, Φερνάντες, Ζησόπουλο, Σανκαρέ, Γιαννούλη, Μπερτόλιο, Κουρμπέλη, Λούι και Γιάννου.

19:22Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Για τον Παναθηναϊκό ο Αντρέα Στραματσόνι, που θα κοουτσάρει για πρώτη φορά εντός έδρας, ξεκινά με τους Στιλ, Σάντσεθ, Βέμερ, Νάνο, Κουτρουμπή, Εσιέν, Ζέκα, Πράνιτς, Αμπέντ, Καρέλη και Πέτριτς.

19:21Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Ο Παναθηναϊκός προέρχεται από τη νίκη στη Βέροια, ο Αστέρας από δύο σερί εντός έδρας ήττες: 1-2 με τον Ηρακλή για το πρωτάθλημα, 0-4 από τη Σάλκε στο Γιουρόπα Λιγκ.

19:20Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Καλησπέρα. Πολύ σημαντικό παιχνίδι απόψε στη (δυστυχώς) άδεια έδρα του Παναθηναϊκού, που αντιμετωπίζει τον Αστέρα Τρίπολης.