LIVE: Πανιώνιος-ΑΕΚ

Σάββατο, 12 Δεκεμβρίου 2015 19:58
Updated:21:25
INTIME SPORTS/ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ

Θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό το πιο σημαντικό ματς της 14ης αγωνιστικής της Super League ανάμεσα στον Πανιώνιο και στην ΑΕΚ.

21:25Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Καλή σας νύχτα...

21:24Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Μοιράστηκαν βαθμούς κι εντυπώσεις οι δύο ομάδες. Η ΑΕΚ διατήρησε το αήττητο για 4ο σερί ματς στο πρωτάθλημα (3 νίκες, μία ισοπαλία), ενώ οι «κυανέρυθροι» έμειναν για δεύτερο διαδοχικό ματς χωρίς «τρίποντο». Η Ένωση έφτασε στους 27 βαθμούς, ενώ 23 έχει ο Πανιώνιος. Αρνητικός πρωταγωνιστής του αγώνα ο διαιτητής Στυλιαράς. Δεν έδωσε πέναλτι στο πρώτο μέρος στην ΑΕΚ, στην ανατροπή του Γιόχανσον, ενώ κακώς μέτρησε το γκολ της ισοφάρισης της Ένωσης (οφσάιντ ο Τζιμπούρ).

21:22Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Η ΑΕΚ πέτυχε γκολ με τον Αραβίδη στις καθυστερήσεις το οποίο σωστά ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ του Ντίντακ στον Μητρόπουλο

21:15Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Πέφτει στην περιοχή ο Μπουμάλ από μαρκάρισμα του Ντιντάκ (88΄) και ο Στυλιαράς δείχνει να συνεχιστεί το ματς. Δεν φαίνεται να υπάρχει παράβαση πάνω στον σκόρερ του Πανιωνίου

21:13Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Οι οπαδοί του Πανιωνίου, πάντως, τον χειροκρότησαν

Εμφανώς απογοητευμένος ο Τζιμπούρ ενώ κατευθύνεται προς τον πάγκο κλωτσάει και πετάει ένα αντικείμενο πριν καθίσει

21:07Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Βγαίνει ο Μασούρας και μπαίνει ο Βιγιάλμπα στο 79΄. Δεύτερη κίνηση από τον Ουζουνίδη

21:06Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Κοντά στο 2-1 ο Πανιώνιος στο 77΄

Μεγάλη επέμβαση του Μπαρόχα στο δεξί παραθυράκι, μετά την αλλαγή πορεία της μπάλας από τη σέντρα που επιχείρησε ο Οικονόμου

20:58Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Αλλαγή για την ΑΕΚ. Θα βγει ο κορυφαίος παίκτης της ΑΕΚ στο ματς και σκόρερ της ομάδας, Μπαρμπόσα, στο 70΄ και θα μπει ο Λαμπρόπουλος.

20:55Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Σωστή η υπόδειξη του ρέφερι, καθώς το φάουλ του Ισπανού στον Καραμάνο ήταν αντιαθλητικό

Με 10 παίκτες η ΑΕΚ στο 68΄. Ο Άρθο βλέπει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον Στυλιαρά

20:52Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Πρώτη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Καραμάνος στο 64΄ παίρνει την θέση του Μπακασέτα που δεν φάνηκε ιδιαίτερα στο σημερινό ματς

20:47Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Μεγάλη φάση για τον Πανιώνιο στο 59΄. Ο Μπαρόχα με εκπληκτική επέμβαση έδιωξε σε κόρνερ το βολέ του Μασούρα. Η μπάλα βρήκε και στην εξωτερική πλευρά του δοκαριού

20:45Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Το γκολ δεν θα έπρεπε να μετρήσει. Μετά το σουτ του Μπαρμπόσα, ο Τζιμπούρ βρέθηκε στην πορεία της μπάλας, ενώ είχε ξεκινήσει από θέση οφσάιντ και επηρέαζε σαφώς την φάση.

20:44Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

20:43Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Με φοβερό σουτ του Μπαρμπόσα ισοφαρίζει η Ένωση (1-1)

ΓΚΟΛ η ΑΕΚ 1-1 στο 56΄

20:41Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Κίτρινη ο Μπουμάλ στο 53΄. Είναι η 4η και θα χάσει ένα από τα επόμενα 4 ματς του Πανιωνίου

20:39Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Μεγάλη ευκαιρία χάνει η ΑΕΚ στο 52΄, όταν μετά το λάθος του Χατζηισαΐα δε βρέθηκε κανείς παίκτης της Ένωσης να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα

20:34Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Αλλαγή συστήματος για την Ένωση στο δεύτερο μέρος, με τον Αραβίδη να φεύγει από τα πλάγια και να πηγαίνει δίπλα στον Τζιμπούρ. Το 4-3-3 του πρώτου μέρους γίνεται 4-4-2 στην επανάληψη

20:16Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη: Πανιώνιος - ΑΕΚ 1-0. Το γκολ ο Μπουμάλ στο 37΄.

20:14Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος στο πρώτο 45λεπτο

Μπαίνουμε στο 45΄ του πρώτου μέρους, ο Πανιώνιος με το υπέροχο γκολ του Μπουμάλ στο 37΄ προηγείται 1-0 της ΑΕΚ

20:08Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

ICON PRESS/ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ

Το 7ο γκολ των «κυανέρυθρων» στο πρώτο μέρος σε ισάριθμα ματς

20:06Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Με το φοβερό σουτ του Μπουμάλ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή η μπάλα «καρφώθηκε» στα δίχτυα του Μπαρόχα και με τον τρόπο αυτό ο Πανιώνιος ανοίγει το σκορ εις βάρος της ΑΕΚ (1-0).

20:05Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

ΓΚΟΛ ο Πανιώνιος στο 37΄

19:54Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Φτάσαμε στο 25΄ και το 0-0 παραμένει ανάμεσα στον Πανιώνιο και στην ΑΕΚ.

Εχει... αγριέψει το ματς στα τελευταία λεπτά. Από μία κίτρινη στους Ντίντακ και Μπακασέτα

19:52Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Τζιμπούρ στο 23΄.

19:45Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Σπουδαία επέμβαση του Διούδη στο 16΄ μετά από το σουτ του Μπαρμπόσα

19:44Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Δεκαπέντε λεπτά στο ματς και το 0-0 παραμένει

19:42Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Ο Γιόχανσον πέφτει στην περιοχή από μαρκάρισμα του Κόρμπου, στο 11΄, αλλά ο Στυλιαράς που ήταν κοντά στην φάση έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι. Φαίνεται, πάντως, ότι υπάρχει παράβαση και θα έπρεπε να δοθεί πέναλτι υπέρ της ΑΕΚ.

19:34Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Ο Πανιώνιος έχει πάρει 13 βαθμούς στη Νέα Σμύρνη και 9 εκτός έδρας

19:33Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

18 βαθμούς έχει μαζέψει στο ΟΑΚΑ η ΑΕΚ, αλλά μόλις 8 μακριά από την έδρα της

19:31Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Απειλεί η ΑΕΚ στο 1΄ με την κεφαλιά του Τζιμπούρ. Έχει μπει δυνατά στο ματς η Ένωση και πιέζει την άμυνα του Πανιωνίου

19:29Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Η ΑΕΚ στη σέντρα και ο αγώνας άρχισε....

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το ματς

Τελευταία φορά που η ΑΕΚ βρέθηκε σε αυτό το γήπεδο ήταν τον Οκτώβριο του 2012

19:28Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

4-3-3 η ΑΕΚ

4-2-3-1 το σύστημα του Πανιωνίου

19:27Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Οι δύο ομάδες και το διαιτητικό τρίο κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:26Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Στην εξέδρα των επισήμων της Νέας Σμύρνης βρίσκεται και ο ομοσπονδιακός τεχνικός της εθνικής Ελλάδας, Μίχαελ Σκίμπε, για να παρακολουθήσει το παιχνίδι.

19:25Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Διαιτητής της αναμέρτησης θα είναι ο Δημήτρης Στυλιαράς του συνδέσμου Αιτωλοακαρνανίας

19:23Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Η ΑΕΚ προέρχεται από 4 σερί νίκες (3 στο πρωτάθλημα και μία στο Κύπελλο), ενώ οι Νεοσμυρνιώτες από την εκτός έδρας ήττα από τον ΠΑΟΚ με 1-2.

19:22Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Οι 11 του Πιογέτ: Μπαρόχα, Κολοβέτσιος, Άρθο, Ντίντακ, Γκάλο, Σιμόες, Γιόχανσον, Μάνταλος, Μπαρμπόσα, Αραβίδης, Τζεμπούρ

19:21Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Η ενδεκάδα του Πανιωνίου: Διούδης, Μπακασέτας, Μπουμάλ, Χατζηισαΐας, Κόρμπος, Σιώπης, Ρισβάνης, Ανσαριφάρντ, Οικονόμου, Βλάχος, Μασούρας