LIVE: Ολυμπιακός - Λαμποράλ Κούτσα 59 - 52

Πέμπτη, 26 Νοεμβρίου 2015 23:00
Updated:23:38
INTIME SPORTS/LATO KLODIAN

Μάντζαρης.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Λαμποράλ Κούτσα στο ΣΕΦ, για την 7η αγωνιστική στον 2ο όμιλο της Euroleague.

23:38Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Ο Ολυμπιακός δεν έχασε ποτέ το προβάδισμα και ανάγκασε την Λαμποράλ σε 23 λάθη, όταν ο μέσος όρος της είναι 16. Η ζωή συνεχίζεται ωραία για τους «ερυθρόλευκους», παρά τα προβλήματά τους. Καληνύχτα.

23:37Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Οι πόντοι:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Χάντερ 8 (10 ριμπάουντ), Παπαπέτρου 6, Σπανούλης 10, Στρόμπερι 6, Τσαϊρέλης 2, Αγραβάνης 6, Μάντζαρης 9, Χάκετ 6, Αθηναίου 6.

ΛΑΜΠΟΡΑΛ: Κοζέρ 2, Χάνγκα 6, Μπουρούσης 16, Μπλάζιτς 11, Ντιόπ 1, Άνταμς 11, Κορμπάτσο 5.

23:35Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Η στατιστική του Ολυμπιακού: 10/17 βολές, 20/52 δίποντα, 3/15 τρίποντα, 30-11 ριμπάουντ, 15 λάθη, 15 ασίστ, 10 κλεψίματα.

Και της Λαμποράλ: 13/20 βολές, 15/39 δίποντα, 3/14 τρίποντα, 36-8 ριμπάουντ, 23 λάθη, 6 ασίστ, 11 κλεψίματα.

23:34Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Ο Ολυμπιακός κατέθεσε και πάλι την ψυχή του, έδειξε το χαρακτήρα του, κρατά την εξωπραγματική άμυνα που έπαιξε αλλά τα υπόλοιπα θα ήθελε να τα ξεχάσει.

23:33Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Πολύ κακό παιχνίδι, όμως για τον Ολυμπιακό ήταν φυσιολογικό με τόσες απουσίες και τον Σπανούλη να ξανατραυματίζεται στη διάρκεια του αγώνα. Η Λαμποράλ σκόραρε ως τώρα μέσο όρο 88 πόντους στην Ευρωλίγκα και ο πρωταθλητής Ελλάδας την κράτησε απόψε στους 52, δηλαδή 36 λιγότερους!!!

23:31Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Στο 6-1 το ρεκόρ του Ολυμπιακού, στο 4-3 η Λαμποράλ και η πρώτη θέση είναι πού δύσκολο να χαθεί πια.

23:30Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

ΛΗΞΗ: 59-52 νίκησε ο Ολυμπιακός και ισοφάρισε τη διαφορά της ήττα του στη Βιτόρια, με τον Μάντζαρη να χάνει το καλάθι που θα την υπερκάλυπτε.

23:28Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Αγκαλιά με τη νίκη και την πρώτη θέση στον Β΄ όμιλο ο Ολυμπιακός.

Μόνος του με το καλάθι στον αιφνιδιασμό βέβαια δεν έχει πρόβλημα να κάνει το 59-52, μετά την ασίστ του Αθηναίου.

23:26Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Ο Στρόμπερι έχει χάσει όλα τα λέι απ που δοκίμασε απόψε!

57-52 με 1/2 βολές ο Μπουρούσης.

23:23Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

57-51 με νέο τρίποντο, από τον Αθηναίου. Τάιμ άουτ η Λαμποράλ.

23:22Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

54-51 με βολές του Άνταμς.

23:20Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

54-49 με τεράστιο τρίποντο Μάντζαρη, μετά από τρίπλα.

23:19Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

51-49 ο Άνταμς που έκλεψε την μπάλα από τον Χάκετ. Τάιμ άουτ ο Σφαιρόπουλος.

23:16Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

4΄45΄΄ ως τη λήξη.

23:15Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Ανάσα για τον Ολυμπιακό, σε ένα πολύ κακό επιθετικά παιχνίδι και από τις δύο ομάδες. Εν τω μεταξύ ο Σπανούλης φαίνεται να αντιμετωπίζει πάλι πρόβλημα, καθώς δεν πατά καλά το πόδι του και έφυγε για τα αποδυτήρια.

23:14Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

51-47 με κάρφωμα του Παπαπέτρου.

0/2 ο Μάντζαρης.

23:10Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Πολύ βιαστικοί στην επίθεση οι παίκτες του Ολυμπιακού, θέλουν όλοι να γίνουν σκόρερ.

23:09Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

49-47 και το παιχνίδι ξεκινά από την αρχή.

49-46 ο Χάνγκα, πήρε και φάουλ από τον Παπαπέτρου. Ο Ολυμπιακός δεν έχει λύσεις στην επίθεση.

23:08Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

49-44 ο Μπουρούσης.

Άστοχος και σε τρίποντο, δεν βοηθάει μέχρι στιγμής.

49-42 με μία βολή του Σπανούλη, που έχει χάσει άλλες τρεις.

23:03Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

30΄ 44-39 με τρίποντο από τα 8,5 μέτρα ο Άνταμς, απάντηση του Τσαϊρέλη όμως στην εκπνοή και 46-39.

23:00Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

44-36 πάλι με βολές του Μπουρούση. Έχει μπλοκάρει στην επίθεση ο Ολυμπιακός, κάτω από τους 10 πόντους η διαφορά ύστερα από ώρα.

22:53Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

44-28 ο Χάκετ που πήρε και το φάουλ. Τάιμ άουτ.

22:52Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

42-28 με φανταστικό κάρφωμα του Χάντερ από ασίστ Αθηναίου.

40-28 με 2/2 του Χάνγκα από το 4ο φάουλ του Στρόμπερι.

22:48Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

40-26 με 2/2 από τον Σπανούλη.

Τρίτο φάουλ του Μπουρούση, στον Σπανούλη. Καλό νέο για τον Ολυμπιακό.

22:46Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Νέο λάθος του Σπανούλη, υποχρεώνει τον Μάντζαρη να κάνει το τρίτο φάουλ του.

22:38Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Στους αποψινούς αγώνες της Ευρωλίγκας που έχουν ολοκληρωθεί σημειώθηκαν τα αποτελέσματα: Χίμκι-Μπάγερν Μονάχου 70-81, Φενέρμπαχτσε-Στρασμπούρ 81-64, Ζιελόνα Γκόρα-Μπαρτσελόνα 64-93.

22:36Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Η στατιστική του Ολυμπιακού στο ημίχρονο: 7/10 βολές, 13/27 δίποντα, 1/8 τρίποντα, 15-7 ριμπάουντ, 7 λάθη, 9 ασίστ, 5 κλεψίματα.

Της Λαμποράλ: 3/5 βολές, 8/22 δίποντα, 1/8 τρίποντα, 15-6 ριμπάουντ, 13 λάθη, 2 ασίστ, 6 κλεψίματα.

22:34Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Για τον Ολυμπιακό έχουν σκοράρει: Χάντερ 6, Παπαπέτρου 4, Σπανούλης 5, Στρόμπερι 4, Αγραβάνης 6, Μάντζαρης 6, Χάκετ 2, Αθηναίου 3.

Για την Λαμποράλ οι:  Κοζέρ 2, Χάνγκα 1, Μπουρούσης 7, Μπλάζιτς 9, Ντιόπ 1, Κορμπάτσο 2.

22:26Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Ημίχρονο στο ΣΕΦ: Ολυμπιακός - Λαμποράλ 36-22

22:25Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

36-22, πάλι ο Παπαπέτρου.

34-22 με 1/2 βολές του Ντιοπ.

22:24Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Σπανούλης και Τσαϊρέλης για Στρόμπερι και Αγραβάνη.

34-21 με ανάποδο λέι απ του Παπαπέτρου, φανταστική ενέργεια του μικρού.