Πέμπτη, 26 Νοεμβρίου 2015 21:12
Updated:27/11/2015 00:00
INTIME SPORTS/VILLA

Σκόνδρας.

Θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα του ΠΑΟΚ με την Γκαμπάλα για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

00:00Παρασκευή 27 Νοεμβρίου 2015

Καλή σας νύχτα...

Η βαθμολογία του 3ου ομίλου σε 5 αγώνες: Ντόρτμουντ 10, Κράσνονταρ 10, ΠΑΟΚ 4, Γκαμπάλα 2.

23:59Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Στις δηλώσεις που μόλις έκανε ο Τούντορ στην κάμερα του OTE Sports τόνισε ότι είναι περήφανος για την ομάδα του, για τον τρόπο που έπαιξε, αλλά στάθηκε στις ευκαιρίες που χάθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο και που καμία από αυτές δε... μεταφράστηκε σε γκολ.

23:58Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Η αλήθεια είναι ότι καμία από τις δύο ελληνικές ομάδες (σ.σ. η άλλη ήταν ο Παναθηναϊκός), που αντιμετώπισαν την Γκαλμπάλα δεν κατάφερε να νικήσει, με τους Αζέρους να παίρνουν 4 ισοπαλίες!

23:56Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Μετά από 3 νίκες στην Τούμπα στα προκριματικά του καλοκαιριού, ο ΠΑΟΚ αναδείχθηκε για τρίτη φορά ισόπαλος στην έδρα του στους ομίλους του Europa League. Έτσι δεν κατάφερε να πάρει «τρίποντο» μέσα στο «σπίτι» του και έφτασε τους 4 βαθμούς, καθώς έχει και μία ισοπαλία εκτός πάλι με την Γκαμπάλα με το ίδιο αποτέλεσμα.

23:49Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Μεγάλη ευκαιρία για την Γκαμπάλα στο 89΄. Την χάνει ο Ζετς από πολύ κοντά, ωστόσο, καθοριστική ήταν η έγκαιρη έξοδος του Γλύκου που του έκλεισε το οπτικό πεδίο

23:48Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Πιέζει ο ΠΑΟΚ στα τελευταία λεπτά

23:47Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Γκαμπάλα στο 87΄. Ο Σαντίγκοφ εκτός και στην θέση του ο Τζαμάλοφ

23:46Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Μετά το κόρνεν και τη σέντρα του Τζαβέλλα, ο Τζιόλης βρέθηκε και πάλι στην «καρδιά» της μεγάλης περιοχής αλλά το σουτ που επιχείρησε έφυγε άουτ

23:45Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Από το σουτ του Τζιόλη στο 85΄ αιφνιδιάστηκε ο Μπεζοντόσνι και η μπάλα έφυγε κόρνερ.

23:43Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Εκτός ματς ο Ζαργκάροφ και μπαίνει ο Μιρζαφέντοφ

23:39Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Επικίνδυνο φάουλ για τους Αζέρους στο 79΄, ο Γλύκος έκανε άστοχη έξοδο, αλλά ευτυχώς η μπάλα έφυγε κόρνερ.

23:38Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

INTIME SPORTS/ΣΙΑΡΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
23:37Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Έξω και ο Κίτσιου στο 78΄ και στην θέση του ο Αθανασιάδης. Τα παίζει όλα για όλα ο Τούντορ.

Ο Ζεφντόφ βγαίνει και μπαίνει ο Ζαβντάνοφ στο 77΄.

23:36Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ στο ματς ακριβώς στο 75΄. Ο Μακ μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε, αλλά ο Μπεζοντόσνι με διπλή προσπάθεια απεσόβησε τα χειρότερα.

23:34Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Άλλα 15 λεπτά στο παιχνίδι και όλα... μηδέν στο παιχνίδι.

23:31Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ στο 71΄. Ο Μυστακίδης παίρνει την θέση του Μπερμπάτοφ, που δεν φάνηκε ιδιαίτερα.

23:24Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Δυνατό σουτ του Ροντρίγκες έξω από την περιοχή η μπάλα λίγο άουτ, στο 64΄ η φάση.

23:22Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

54% - 46% η κατοχή της μπάλας υπέρ του ΠΑΟΚ

23:20Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Μία ώρα αγώνα στην Τούμπα και το 0-0 δεν έχει αλλάξει.

Τεράστια ευκαιρία χάνει ο Σάμπο στο 59΄, μετά την πάσα του Μπερμπάτοφ. Ο μέσος του ΠΑΟΚ αστόχησε από τη  μικρή περιοχή κι ενώ δεν πιεζόταν από κανέναν.

23:17Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Τζαβέλλας.

23:09Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Ο Γλύκος μπλοκάρει το δυνατό σουτ του Γκάι στο 49΄.

23:08Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Ο Τζαβέλλας το εκτελεί και η μπάλα βρήκε στο τείχος και κατέληξε στην αγκαλιά του Μπεζοντόσνι. Στο 48΄ η φάση για τον ΠΑΟΚ.

23:07Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Ακριβώς στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής στήνεται η μπάλα. Το κέρδισε ο Μπερμπάτοφ

Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ

23:05Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Αρχίζει το β΄ ημίχρονο κάτω από δυνατή βροχή

Με μία αλλαγή θα ξεκινήσει το δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ. Ο Σάμπο στην θέση του Πέλκα

22:54Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

22:51Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Αποδοκιμάζει ο κόσμος τους παίκτες του ΠΑΟΚ. Ο «δικέφαλος» ήταν εκτός παιχνιδιού για 30΄ λεπτά, δοκίμασε στα τελευταία 15 λεπτά να πιέσει και να φέρει τη μπάλα στην περιοχή των Αζέρων, αλλά το γκολ δεν ήρθε. Με βάση την εικόνα του ματς στο πρώτο 45λεπτο το 0-0 είναι απόλυτα δίκαιο αποτέλεσμα.

22:50Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Ημίχρονο στην Τούμπα: ΠΑΟΚ-Γκαμπάλα 0-0.

22:49Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος

Η πιο μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΟΚ στο 44΄. Από το κόρνερ του Πέλκα και το γύρισμα του Μαλεζά στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα έφτασε στον Μακ που έδειξε να αιφνιδιάζεται και η κεφαλιά που επιχείρησε έφτασε στην αγκαλιά του Μπεζοντόσνι.

22:44Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Πέντε λεπτά για το πρώτο μέρος. Πάντα στο 0-0 το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ να δείχνει διάθεση να πιέσει τους παίκτες της Γκαμπάλα

22:43Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Καθυστέρησε ο Μακ στην περιοχή, μετά το κλέψιμο του Ροντρίγκες. Η φάση αυτή στο 39΄.

22:39Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Πρώτο σουτ των παικτών του ΠΑΟΚ στο 35΄. Μετά από ωραία εναλλαγή της μπάλας ανάμεσα σε Ροντρίγκες και Πέλκα, ο Κάτσε έξω από την περιοχή έπιασε το δυνατό σουτ κι έστειλε τη μπάλα άουτ.

22:36Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Μετά από 31 λεπτά στο παιχνίδι οι Μπερμπάτοφ και Ροντρίγκες είναι κυριολεκτικά... άφαντοι. Το ίδιο και ο Πέλκας, παίκτες που περιμένει πολλά ο Τούντορ...

22:34Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Τριάντα λεπτά στην Τούμπα και τίποτα δεν έχει αλλάξει στο παιχνίδι (0-0). Ο ΠΑΟΚ θέλει, αλλά δε μπορεί. Είναι προφανές ότι το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ψυχολογικό, χρειάζεται ένα γκολ η ελληνική ομάδα για να πάρει... μπροστά. Η Γκαμπάλα είναι πιο επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις και μέχρι τώρα στο ματς είναι αυτή που έχει τη μεγαλύτερη ευκαιρία με το σουτ του Αντόνοφ.

22:33Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Ροντρίγκες.

22:19Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Συμπληρώθηκαν 15 λεπτά στην Τούμπα και το 0-0 παραμένει. Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί κυρίως από δεξιά με τον Κίτσιου να βγάλει επιθέσεις, αλλά μέχρι τώρα δεν έχει απειλήσει την εστία των φιλοξενούμενων. Ο Ροντρίγκες από αριστερά δεν έχει αξιοποιηθεί καθόλου.

22:17Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Μεγάλη ευκαιρία για την Γκαμπάλα στο 13΄. Ο Αντόνοφ έπιασε το σουτ μέσα από την περιοχή, εντελώς αμαρκάριστος, κι ο Γλύκος έκανε σπουδαία επέμβαση.

22:12Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Η κεφαλιά του Μαλεζά στο 8΄, μετά από σέντρα του Κάτσε, δεν ανησύχησε τον Μπεζοτόσνι

21:46Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Η πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων στο Μπακού του Αζερμπαϊτζάν είχε τελειώσει χωρίς γκολ (0-0).

21:45Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Από την άλλη ο ΠΑΟΚ παραμένει αήττητος στην Τούμπα στην εφετινή ευρωπαϊκή του πορεία. Σε 5 ματς που έχει δώσει έως τώρα μετράει 3 νίκε (στους προκριματικούς του καλοκαιριού) και 2 ισοπαλίες (με Ντόρτμουντ και Κράσνονταρ) στον όμιλο που συμμετέχει.

21:44Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Επτά ματς εκτός έδρας έχει δώσει έως τώρα η Γκαμπάλα και δεν έχει «γευτεί» ακόμη την χαρά της νίκης (2 ισοπαλίες-5 ήττες).

21:43Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Εάν σκοράρει απόψε ο Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ θα φτάσει τα 35 γκολ σε διοργανώσεις της UEFA και θα ισοφαρίσει το ρεκόρ του παλαίμαχου μεγάλου Βούλγαρου παίκτη, Χρίστο Στόιτσκοφ.

21:40Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Το αποψινό ματς θα είναι το 400ό στην καριέρα του Αλέξανδρου Τζιόλη σε όλες τις ομάδες που έχει αγωνιστεί.

21:39Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Στη βαθμολογία του 3ου ομίλου οι Ντόρτμουντ και Κράσνονταρ έχουν από 10 βαθμούς μετά από 5 παιχνίδια και προκρίθηκαν στην φάση των «32», ενώ με ένα ματς λιγότερο ο ΠΑΟΚ έχει 3 και η Γκαμπάλα 1.

21:37Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Στον πάγκο του «δικεφάλου» του Βορρά βρίσκονται οι: Όλσεν, Λέοβατς, Τσιμιροτ, Μυστακίδης, Σάμπο, Ζάιρο, Αθανασιάδης

21:35Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Η ενδεκάδα της Γκαμπάλα: Μπεζοτόσνι, Στάνκοβιτς, Ρικαρντίνιο, Ντασντεμίροφ, Ράφελ, Σάντιγκοφ, Γκάι, Ζαργκάροφ, Ζεκ, Ζενιόφ, Αντόνοφ

21:33Πέμπτη 26 Νοεμβρίου 2015

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Γλύκος, Μαλεζάς, Σκόνδρας, Τζαβέλλας, Κίτσιου, Τζιόλης, Μακ, Ροντρίγκες, Κάτσε, Πέλκας, Μπερμπάτοφ