Ξάνθη-Παναθηναϊκός 0-1

Σάββατο, 03 Οκτωβρίου 2015 22:00
Updated:22:20
INTIME SPORTS/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι το παιχνίδι Ξάνθη-Παναθηναϊκός στα Πηγάδια, για την 6η αγωνιστική της Super League.

22:20Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Λήξη του αγώνα. Νικητής ο Παναθηναϊκός με σκορ 0 - 1.

22:15Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

0 -1 για τον Παναθηναϊκό με κεφαλιά του Τελάντερ στο 83'.

21:58Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Σωτήρια επέμβαση του Τσέναμο στο σουτ του Καρέλη στο 73΄.

21:56Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Βγήκε γρήγορα στην αντεπίθεση η Ξάνθη, αλλά ο Ζέκα ανέκοψε την τελευταία στιγμή την πάσα του Μπέρτου στο 71΄.

21:54Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Αλεπάλληλα τα λάθη των βοηθών. Ο Μπεργκ έφυγε από κανονική θέση και υποδείχθηκε λανθασμένα οφσάιντ στο 69'.

21:53Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Νέο λάθος του βοηθού για οφσάιντ του Τελάντερ, που και αυτός καλυπτόταν μετά την σέντρα του Καρέλη στο 67΄.

21:51Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Η φάση αυτή έγινε στο κέντρο της άμυνας του Παναθηναϊκού μόλις βγήκε ο Ταυλαρίδης.

Μεγάλη ευκαιρία για τη Ξάνθη στο 66΄. Ο Στιλ απόκρουσε εκπληκτικά την κεφαλιά του Βασιλακάκη.

21:49Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Εκτός αγώνα και ο Καπετάνος στο ίδιο λεπτό και στην θέση του ο Κρίστοφερ.

21:48Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Μπαίνει στο ματς ο Ισπανός στο 64΄ αντί του Ταυλαρίδη. Υποχρεωτική η αλλαγή για τον Αναστασίου.

Αλλαγή ζητάει ο Ταυλαρίδης που ένιωσε τράβηγμα στον οπίσθιο μηριαίο σε διεκδίκηση της μπάλας με τον Καπετάνο. Ετοιμάζεται ο Σάντσεθ.

21:45Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Συμπληρώσαμε μία ώρα στα Πηγάδια και το 0-0 παραμένει.

Κίτρινη και ο Αμπέντ στο 60΄. Σωστή η κάρτα που είδε ο Αλγερινός για φάουλ από πίσω στον Βασιλακάκη.

21:43Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Αλλαγή για το «τριφύλλι». Ο Καρέλης στο 59΄ παίρνει την θέση του Καλτσά που δεν φάνηκε καθόλου.

21:42Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Αρχίζει και παίρνει πιο γρήγορο ρυθμό το ματς, με τον Παναθηναϊκό να προσπαθεί περισσότερο για το γκολ.

Πρώτη αλλαγή για τους Ακρίτες. Ο Μπαξεβανίδης στην θέση του Ντιμιτρόφ στο 57΄.

21:38Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Λάθος υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ στον Ντιμιτρόφ, που καλυπτόταν. Η φάση αυτή στο 53΄.

21:34Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Πέρασε ανεκμετάλλευτο

21:33Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Κόρνερ για τη Ξάνθη

21:32Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Πρώτη καλή φάση για τους «πράσινους» στο 47΄, με τη σέντρα σουτ του Μαρινάκη να διώχνει δύσκολα ο Τσέναμο.

21:31Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

21:18Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Το αποτέλεσμα στα πρώτα 45 λεπτά αποτυπώνει ακριβώς την εικόνα του ματς. Μέχρι το 30΄ οι δύο ομάδες «κακοποίησαν» το ποδόσφαιρο, ενώ στα τελευταία 15 λεπτά οι «πράσινοι» έψαξαν το γκολ, είχαν μία ευκαιρία με τον Καλτσά, ωστόσο, δεν έπεισαν με την εμφάνισή τους απέναντι στη Ξάνθη που δεν φάνηκε καθόλου στο γήπεδο.

21:16Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Ημίχρονο στα Πηγάδια. Ξάνθη-Παναθηναϊκός 0-0.

21:14Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος στο πρώτο μέρος

21:09Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Η πρώτη τελική του Παναθηναϊκού ήρθε μετά από 40 λεπτά αγώνα. Το μακρινό σουτ του Αμπέντ μπλόκαρε εύκολα ο Τσέναμο.

Πέντε λεπτά για το τέλος του ημιχρόνου και το 0-0 παραμένει.

21:03Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Έχουν ανέβει οι «πράσινοι» μετά το 30΄ και βγαίνουν πιο συχνά στην επίθεση.

21:02Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Δεύτερη κάρτα στο παιχνίδι πάλι σε παίκτη του Παναθηναϊκού. Τη δέχεται ο Ζέκα στο 33΄.

21:01Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Διαμαρτύρεται για πέναλτι ο Παναθηναϊκός στο 31΄. Ο Μπεργκ έπεσε στο έδαφος από μαρκάρισμα του Γουάλας, με τον Βοσκάκη να λέει «παίζετε»...

20:59Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Ημίωρο στο ματς με τον Παναθηναϊκό να πλησιάζει στο γκολ με τον Καλτσά, ο οποίος έκανε κακό κοντρόλ απέναντι στον Τσέναμο.

20:49Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Συμπληρώθηκαν 20 λεπτά στο ματς. Καμία τελική για τον Παναθηναϊκό, ένα σουτ του Μπέρτου για τη Ξάνθη.

20:46Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Πήγε να βγει ο Μπεργκ στην πλάτη του Φλίσκα, αλλά έκανε επιθετικό φάουλ.

20:45Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Πιέζουν ψηλά οι παίκτες της Ξάνθης και δημιουργούν προβλήματα στον Παναθηναϊκό, οι ποδοσφαιριστές του οποίου δε μπορούν να αλλάξουν δεύτερη πάσα.

20:41Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Πρώτο σουτ στο ματς για τη Ξάνθη. Ο Μπέρτος στο 12΄ έστειλε τη μπάλα με δυνατό σουτ πάνω από το δοκάρι του Στιλ.

20:38Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Δέκα λεπτά στα Πηγάδια και οι δύο ομάδες δεν παίζουν καθόλου καλό ποδόσφαιρο. Παιχνίδι τακτικής, χωρίς ευκαιρίες και πολλά λάθη.

20:36Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Μπεργκ στο 7΄.

20:35Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

33 ματς έχει στον πάγκο της Ξάνθης ο Ραζβάν Λουτσέσκου με απόλυτη ισορροπία στα αποτελέσματα: 11 νίκες, 11 ισοπαλίες και 11 ήττες

20:33Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Με προπονητή τον Γιάννη Αναστασίου ο Παναθηναϊκός έχει ηττηθεί ισάριθμες φορές τα δύο τελευταία χρόνια με 2-4 και 1-3, ενώ έχει μία ισοπαλία στον θεσμό του Κυπέλλου (1-1).

20:29Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Το ματς ξεκινάει...

20:27Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

4-2-3-1 και ο Παναθηναϊκός

4-2-3-1 το σύστημα της Ξάνθης

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Μιχάλης Βοσκάκης από το σύνδεσμο Ρεθύμνου με βοηθούς τους Βλάσση και Καλφάκη.

20:25Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Οι δύο ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο και όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει το ματς.

20:24Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Δύο «λευκές» ισοπαλίες και μία ήττα «μετράει» μέχρι τώρα με τους «μεγάλους» του ελληνικού ποδοσφαίρου η Ξάνθη στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος. 0-0 με ΠΑΟΚ (εκτός) και ΑΕΚ (εντός), ενώ έχασε 1-3 από τον Ολυμπιακό στα Πηγάδια.

20:18Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Καλτσάς, Λαγός και Αμπέντ είναι τα νέα πρόσωπα στο αρχικό σχήμα των «πρασίνων».

20:17Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Τρεις αλλαγές έχει επιφέρει στην ενδεκάδα του Παναθηναϊκού ο Γιάννης Αναστασίου σε σχέση με αυτή που παρέταξε εναντίον του Πλατανιά την περασμένη Κυριακή στο «Απόστολος Νικολαΐδης». Εκτός έμειναν οι Πράνιτς, Κουτρουμπής και Καρέλης, που βρίσκονται στον πάγκο με τους Κοτσόλη, Κλωναρίδη, Λουντ και Σάντσεθ.

20:07Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Ο Παναθηναϊκός προέρχεται από 2 σερί εντό έδρας νίκες (έχει 4 συνολικά σε 5 ματς), ενώ ακόμη δεν έχει ισοπαλία στο πρωτάθλημα. Η Ξάνθη, από την άλλη, έχει μόλις μία νίκη κι αυτή εκτός έδρας (1-0 τον Ατρόμητο), ενώ έως τώρα στην έδρα της σε δύο αγώνες έχει μία ήττα και μία ισοπαλία (1-3 από τον Ολυμπιακό και 0-0 με την ΑΕΚ).

20:00Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Οι 11 της Ξάνθης: Τσενάμο, Μπέρτος, Γουάλας, Λουσέρο, Βασιλακάκης, Παπαστεριανός, Χερέα, Φλίσκας, Καπετάνος, Λισγάρας, Ντιμιτρόφ

19:59Σάββατο 03 Οκτωβρίου 2015

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Στιλ, Αμπέντ, Λαγός, Μπεργκ, Μαρινάκης, Ατζαγκούν, Ταυλαρίδης, Νάνο, Καλτσάς, Τελάντερ, Ζέκα