Σάββατο, 18 Ιουλίου 2015 23:55

Βόλεϊ: Προέλαση της Εθνικής Ανδρών στο European League

''Καρέ'' νικών για την Εθνική ομάδα των Ανδρών, που σημείωσε την τέταρτη επιτυχία της σε ισάριθμους αγώνες στον Β΄ όμιλο του European League.

Όπως χθες το βράδυ έτσι κι απόψε το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα νίκησε με 3-1 την Τουρκία, στο κλειστό γήπεδο του Ευόσμου και παραμένει επικεφαλής στην κατάταξη.

Στο πρώτο σετ η ομάδα του Σωτήρη Δρίκου έκανε... περίπατο (25-14), αλλά στο δεύτερο οι Τούρκοι αντέδρασαν, το πήραν με 25-20 και ισοφάρισαν, για να γίνει μεγάλη μάχη στη συνέχεια.

Η ελληνική ομάδα βρέθηκε να χάνει 21-23, ο Πρωτοψάλτης ισοφάρισε σε 23-23 και μετά από συνολικά τέσσερα χαμένα σετ μπολ ο Πετρέας με επίθεση και μπλοκ έκανε το 32-30 για το 2-1, που άνοιξε το δρόμο για τη νίκη αφού η Ελλάδα κατάκτησε και το επόμενο σετ, με 25-17.