Τετάρτη, 13 Μαΐου 2015 20:30

Ποδόσφαιρο: Αποκλεισμός από τους «8» στις καθυστερήσεις για την Εθνική Παίδων

Η Εθνική Παίδων έφτασε ως την... πηγή αλλά νερό δεν ήπιε. Το γκολ που δέχθηκε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε τη νίκη στη Γαλλία με 1-0 και άφησε την ελληνική ομάδα εκτός των προημιτελικών στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Βουλγαρίας.

Το μοναδικό τέρμα σημείωσε ο Ραμπό, ο οποίος είχε περάσει στο παιχνίδι ως αλλαγή δύο λεπτά πριν από τη λήξη των 80 λεπτών, όσο δηλαδή διαρκούν οι αγώνες των Παίδων.

Την ίδια ώρα η Ρωσία επικρατούσε 2-0 της Σκοτίας στο δεύτερο παιχνίδι του 3ου ομίλου και έπιανε την Ελλάδα στη δεύτερη θέση (από 4 βαθμούς), κερδίζοντας την πρόκριση στη διαφορά των γκολ (4-3 έναντι 3-3), ενώ πρώτη με τρεις νίκες τερμάτισε η Γαλλία.

«Είμαστε περήφανοι για την προσπάθεια που κάναμε. Αξίζουν πολλά μπράβο στους ποδοσφαιριστές μας για τη συνολική εικόνα τους σε όλο το τουρνουά, αλλά αυτό είναι το ποδόσφαιρο» δήλωσε ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Βασίλης Γεωργόπουλος.

«Δεν τελείωσε τίποτα για τα παιδιά. Το μέλλον είναι μπροστά τους και αξίζει να προσεχθούν, γιατί έχουν και ταλέντο και πάθος» συμπλήρωσε ο Έλληνας προπονητής.