Σάββατο, 25 Απριλίου 2015 21:33

Νίκη με Φερναντίνιο για Μάντσεστερ Σίτι

Με γκολ του Φερναντίνιο στο 89ο λεπτό η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε στο «Έτιχαντ» με 3-2 την Άστον Βίλα και με 67 βαθμούς βρέθηκε στη δεύτερη θέση του αγγλικού πρωταθλήματος, με την Άρσεναλ που ακολουθεί (66) να έχει πάντως δύο αγώνες λιγότερους (32).

Με γκολ του Φερναντίνιο στο 89ο λεπτό η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε στο «Έτιχαντ» με 3-2 την Άστον Βίλα και με 67 βαθμούς βρέθηκε στη δεύτερη θέση του αγγλικού πρωταθλήματος, με την Άρσεναλ που ακολουθεί (66) να έχει πάντως δύο αγώνες λιγότερους (32).

Αντίθετα η ήττα βάζει σε περιπέτειες τους «χωριάτες», οι οποίοι με μόλις 32 βαθμούς βρίσκονται μόλις δύο πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού και κινδυνεύουν άμεσα.

Η Σίτι προηγήθηκε 2-0 με τους Αγουέρο (3΄) και Κόλαροφ (66΄), η Άστον Βίλα ισοφάρισε με τους Κλέβερλι (68΄) και Σάντσες (86΄), για να δώσει τους τρεις βαθμούς ο Βραζιλιάνος άσος ελάχιστα πριν τη λήξη.