Σάββατο, 18 Απριλίου 2015 21:20

Η Τσεζένα σταμάτησε τη Σαμπντόρια στο «Μαράσι»

Απρόσμενη όσο και οδυνηρή εντός έδρας ισοπαλία παραχώρησε στην Τσεζένα η Σαμπντόρια, που έμεινε στο 0-0 με την αντίπαλό της στο «Μαράσι» της Γένοβας για την 31η αγωνιστική στο καμπιονάτο.

Οι «μπλουτσερκιάτι» του Σίνισα Μιχάιλοβιτς προσπάθησαν να φτάσουν στη νίκη με κάθε τρόπο, έπαιξαν από την αρχή με τέσσερις επιθετικούς, τους Ετό, Έντερ, Μουριέλ και Οκάκα, αλλά απέτυχαν να «ξεκλειδώσουν» το σκορ.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Έντερ έχασε τρεις ευκαιρίες για το 1-0. Στην επανάληψη ο Λουκίνι απέκρουσε πάνω στη γραμμή την κεφαλιά του Ρομανιόλι, ενώ λίγο αργότερα ο τερματοφύλακας Αλιάρντι είπε επίσης «όχι» στον Μεσμπά.

Η Σαμπντόρια έφτασε τη Νάπολι (4η) στους 50 βαθμούς αλλά με παιχνίδι περισσότερο, ενώ η ομάδα της Εμίλια-Ρομάνια (18η) έφτασε στους 23 βαθμούς αλλά βρίσκεται εντός της ζώνης υποβιβασμού, με έξι πόντους λιγότερους από τη 17η Αταλάντα.