Τρίτη, 14 Απριλίου 2015 23:45

Champions League: Δύσκολα η Γιουβέντους 1-0 τη Μονακό

Η Γιουβέντους δυσκολεύτηκε αρκετά στο Τορίνο απέναντι στη Μονακό αλλά βρήκε το γκολ που έψαχνε για να φτάσει στη νίκη επί των Μονεγάσκων με 1-0, στο πλαίσιο της προημιτελικής φάσης του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η πρωταθλήτρια Ιταλίας απόκτησε έτσι ένα μικρό προβάδισμα στα προγνωστικά ενόψει της ρεβάνς στο «Λουί ΙΙ» του πριγκιπάτου, που είναι προγραμματισμένος για τις 22 Απριλίου.

Η «βέκια σινιόρα» του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι ήταν ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο κι έχασε δύο καλές ευκαιρίες για να πάρει το προβάδισμα, αρχικά με τον Κάρλος Τέβες στο στο 27ο λεπτό και στη συνέχεια με τον Αρτούρο Βιδάλ στο 45ο.

Η καλά οργανωμένη ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ άντεξε όμως, για να καμφθεί τελικώς από τα 11 μέτρα μετά την εκτέλεση πέναλτι του Βιδάλ, στο οποίο υπέπεσε ο Ρικάρντο Καρβάλιο επί του Άλβαρο Μοράτα.