Πέμπτη, 09 Απριλίου 2015 22:05

Βόλεϊ: Ισοφάρισε τον Παναθηναϊκό ο ΠΑΟΚ

Ο Παναθηναϊκός πήγε να κάνει νέα έκπληξη κερδίζοντας για τρίτη φορά στους τελευταίους ισάριθμους αγώνες τον ΠΑΟΚ, που όμως αντέδρασε στο τέταρτο σετ και το κατάκτησε με ανατροπή για να φτάσει στη νίκη με 3-1.

Ο «Δικέφαλος» ισοφάρισε τη σειρά των τελικών με τους «πράσινους» σε 1-1, με τα επόμενα δύο παιχνίδια όμως να φιλοξενούνται στο κλειστό της Κυψέλης και να προοιωνίζονται εξίσου αμφίρροπα.

Οι γηπεδούχοι πήραν το πρώτο σετ χωρίς να «ιδρώσουν» (25-12), αλλά στα υπόλοιπα έγινε μάχη. Ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε (25-21), αλλά στη συνέχεια με τους Γκόμες και Χιμένεθ καθοριστικούς και όπλο το σερβίς η μακεδονική ομάδα κατάκτησε τα τελευταία σετ με 25-22 και 25-23.