Δευτέρα, 23 Φεβρουαρίου 2015 20:11

Football League: «Διπλά» για Απόλλωνα Σμύρνης και Αιγινιακό

Νέα νίκη και μάλιστα εκτός έδρας για τον Απόλλωνα Σμύρνης, που στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Β΄ Εθνικής επικράτησε του Αλίμου 1-0 στον Άγιο Δημήτριο και πλησίασε τη δεύτερη Παναχαϊκή στους δύο βαθμούς.

Η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη έφτασε στην επιτυχία με το γκολ του Κύργια στο 42ο λεπτό, ενώ στο 35΄ είχε χάσει πέναλτι που εκτέλεσε ο Σουάνης και απέκρουσε ο Σταυριανός, στην ανατροπή του Βάντερσον από τον Καρακώστα

Με νικήτρια τη φιλοξενούμενη ομάδα και μάλιστα με το ίδιο σκορ έληξε και η μοναδική σημερινή αναμέτρηση στον 2ο όμιλο. Ο Αιγινιακός πέρασε από τη Θεσσαλονίκη κερδίζοντας το τρίποντο απέναντι στον Απόλλωνα Καλαμαριάς, με γκολ που σημείωσε ο Γουέλκαμ στο 87ο λεπτό.