Τετάρτη, 04 Φεβρουαρίου 2015 22:55

Μπάσκετ: Ήττα ΠΑΟΚ και από τη Λιμόζ

Την τέταρτη ήττα στον 10ο όμιλο του EuroCup γνώρισε απόψε ο ΠΑΟΚ, που έχασε στην Πυλαία 68-79 στο πλαίσιο της προτελευταίας (5ης) αγωνιστικής στη φάση των «32» και ουσιαστικά από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Την τέταρτη ήττα στον 10ο όμιλο του EuroCup γνώρισε απόψε ο ΠΑΟΚ, που έχασε στην Πυλαία 68-79 στο πλαίσιο της προτελευταίας (5ης) αγωνιστικής στη φάση των «32» και αποκλείστηκε από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Οι «λιμουζό» προηγήθηκαν στο 14ο λεπτό με 23-19, αλλά με τους Λιάπη (2/2 τρίποντα), Μαργαρίτη, Λάνγκφορντ να απαντούν ο «Δικέφαλος» έφτασε στο +7 (32-25), 1.30΄΄ πριν το τέλος της δεύτερης περιόδου, διαφορά που μειώθηκε στους δύο πόντους στο ημίχρονο (34-32).

Με συνεχή τρίποντα ως το 33΄ (Βέστερμαν 3/4, Κάρτερ 2/2) υπήρξε ισορροπία στη συνέχεια (54-54, 57-57, 60-60), αλλά στο 35΄ με γκολ-φάουλ του Ζελαμπάλ οι Γάλλοι προηγήθηκαν με 6 πόντους (66-60).

Ο ΠΑΟΚ μείωσε στον πόντο (65-66), τα λάθη ωστόσο κόστισαν άλλη μία ήττα. Η Λιμόζ ανέβασε τη διαφορά εκ νέου στο +6 (65-71) και λίγο αργότερα στο +7 (68-75), τελειώνοντας ουσιαστικά το ματς.