Σάββατο, 31 Ιανουαρίου 2015 23:04

Βόλεϊ: Οι Μακεδόνες την έκπληξη, 3-2, την ΑΕΚ

Οι Μακεδόνες έκαναν τη μεγάλη έκπληξη στην 14η αγωνιστική της Α1 βόλεϊ γυναικών κι επιβλήθηκαν με 3-2 σετ της ΑΕΚ.

Η Ένωση παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0, κατάφερε να προηγηθεί με 2-1, αλλά οι γηπεδούχες έστειλαν το ματς στο ται μπρέικ, όπου επιβλήθηκαν δύσκολα με 17-15.

Ο πρωτοπόρος, Ολυμπιακός, πέρασε άνετα το εμπόδιο του Ηρακλή με 3-0 με όλα τα σετ να τελειώνουν 25-12 υπέρ του. Με το ίδιο σκορ νίκησε και ο δεύτερος της βαθμολογίας, Παναθηναϊκός, το Ρέθυμνο, ενώ πολύ δύσκολη νίκη πήρε ο ΑΟ Θήρας επί του Ανατόλια με 3-2.

Λόγω των κακών καιρικών συνθηκών αναβλήθηκε το παιχνίδι, Πανναξιακός-Μαρκόπουλο.