Σάββατο, 22 Νοεμβρίου 2014 21:10

Ιταλία: Πέρασε από το Μπέργκαμο η Ρόμα

Με τους Τοροσίδη και Μανωλά στην αρχική ενδεκάδα, η Ρόμα πέρασε νικηφόρα από το Μπέργκαμο επικρατώντας με 2-1 της Αταλάντα στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η «αυλαία» της 11ης αγωνιστικής στη Serie A.

Οι «Ρωμαίοι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στι 2ο λεπτό από το γκολ του Μοράλες, ωστόσο, πριν το τέλος του ημιχρόνου έφτασαν στην ανατροπή και τελικά στη νίκη, χάρις στα τέρματα των Λιάτζιτς (23΄) και Ναϊνγκολάν (42΄). Με το «τρίποντο» αυτό η ομάδα της πρωτεύουσας «έπιασε» στην κορυφή τη Γιουβέντους (από 28 βαθμούς), που παίζει σε λίγη ώρα στο «Ολίμπικο» κόντρα στην φορμαρισμένη Λάτσιο.

Στο 49΄ ο Τοροσίδης έδωσε την θέση του στο Σομά, ενώ ο Μανωλάς έπαιξε σε όλο το 90λεπτο.