Σάββατο, 22 Νοεμβρίου 2014 20:58

Βόλεϊ: «Τρένο» τα κορίτσια του Παναθηναϊκού

Ούτε στη Σαντορίνη σταμάτησε ο Παναθηναϊκός. Οι «πράσινες» πέρασαν νικηφόρα και το εμπόδιο του ΑΟ Θήρας (3-1) κι έκαναν το 7Χ7 στο πρωτάθλημα της Α1 γυναικών.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, καθώς οι γηπεδούχες πήραν το πρώτο σετ με 25-23, τα κορίτσια της αθηναϊκής ομάδας έφτασαν δύσκολα στην ισοφάριση (27-25) κι από κει και πέρα δεν είχαν κανένα πρόβλημα να φτάσουν στη νίκη (25-16, 25-21).

Στα υπόλοιπα παιχνίδια τα φαβορί επικράτησαν. Ολυμπιακός και ΑΕΚ πέρασαν εύκολο απόγευμα απέναντι σε Ρέθυμνο και Μαρκόπουλο (3-0 σετ αντίστοιχα), ενώ με 3-1 επιβλήθηκαν οι Μακεδόνες του Ηρακλή.

Η «αυλαία» της 7ης αγωνιστικής θα πέσει αύριο το μεσημέρι με τον αγώνα, Ηλιούπολη-Πανναξιακός (13:30).