Δευτέρα, 17 Νοεμβρίου 2014 12:25

NBA: Νέα νίκη για τους Μπακς του Αντετοκούνμπο

«Άλλη» ομάδα είναι φέτος το Μιλγουόκι υπό την καθοδήγηση του Τζέισον Κιντ...

«Άλλη» ομάδα είναι φέτος το Μιλγουόκι υπό την καθοδήγηση του Τζέισον Κιντ...

Οι Μπακς, που πέρυσι αποτέλεσαν το «όνειδος» του πρωταθλήματος, μετρούν ήδη πέντε νίκες σε δέκα αγώνες μετά την τελευταία επιτυχία τους και μάλιστα εκτός έδρας.

Τα «Ελάφια» νίκησαν στο Μαϊάμι τη Χιτ 91-84, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να ξεκινά για πρώτη φορά στην αρχική πεντάδα, να παίζει 32,5 λεπτά και να σκοράρει 11 πόντους, να κατεβάζει επτά ριμπάουντ και να μοιράζει τρεις ασίστ.

Κορυφαίος των νικητών ήταν πάντως ο Μπράντον Νάιτ, με 20 πόντους, ενώ από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Μάριο Τσάλμερς με 18.

Ο Κώστας Παπανικολάου, αντίθετα, έπαιξε μόνο 15 λεπτά με τους Χιούστον Ρόκετς, που επικράτησαν εκτός έδρας των Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ με το αστείο για αγώνα του NBA σκορ 69-65.

Ο «Παπ» δεν σκόραρε αλλά πήρε τέσσερα ριμπάουντ στη νίκη της ομάδας του, που είχε πρώτο σκόρερ τον Τζέιμς Χάρντεν με 19 πόντους, ενώ από τους γηπεδούχου διακρίθηκαν οι Τόμας και Τζάκσον με 15 πόντους ο καθένας.