Τρίτη, 04 Νοεμβρίου 2014 00:46

Πολύτιμη νίκη για Σάντερλαντ στο Λονδίνο

Με τους τρεις βαθμούς έφυγε από το «Σέλχαρστ Παρκ» η Σάντερλαντ, που χωρίς να είναι ανώτερη της γηπεδούχου Κρίσταλ Πάλας εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες της για να φτάσει στο 3-1 και να «αποδράσει» από το Λονδίνο με μια νίκη που στην πορεία του πρωταθλήματος ενδέχεται να της φανεί πολύτιμη.

Οι «Μαύρες Γάτες» προηγήθηκαν στο 31ο λεπτό με τον Στίβεν Φλέτσερ, όμως το αυτογκόλ του Γουές Μπράουν στο 55΄ έφερε το παιχνίδι να ξεκινά από την αρχή.

Οι φιλοξενούμενοι ξαναπήραν το προβάδισμα, ενάντια στη ροή του αγώνα, με γκολ του Ζόρντι Γκόμες στο 79΄, ενώ στο 87΄ αποβλήθηκε ο Μάιλ Τζέντινακ των γηπεδούχων. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με το δεύτερο τέρμα του ο Φλέτσερ.