Σάββατο, 25 Οκτωβρίου 2014 17:14

Η Γουέστ Χαμ «λύγισε» τη Μάντσεστερ Σίτι

Εκπληκτική η Γουέστ Χαμ, νίκησε 2-1 την πρωταθλήτρια Μάντσεστερ Σίτι στο «Μπολέιν Γκράουντ» στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του αγγλικού πρωταθλήματος και την πλησίασε στον ένα βαθμό.

Το σκορ άνοιξε ο Μόργκαν Αμαλφιτανό στο 21ο λεπτό, ενώ στο 75΄ ο Σενεγαλέζος Ντιαφρά Σακό έγινε ο πρώτος παίκτης στην ιστορία των «σφυριών» που σκόραρε σε έβδομο διαδοχικό παιχνίδι τους και έκτο στο πρωτάθλημα.

Δύο λεπτά αργότερα ο Νταβίντ Σίλβα μείωσε για τους «πολίτες», που είχαν δύο δοκάρια με τους Σέρχιο Αγουέρο και Γιάγια Τουρέ αλλά δεν κατόρθωσαν να πάρουν ούτε ένα βαθμό από αυτόν τον αγώνα.