Σάββατο, 04 Οκτωβρίου 2014 19:21

Αγγλία: Δύσκολη νίκη η Λίβερπουλ επί της Γουεστ Μπρομ με 2-1

Η Λίβερπουλ επέστρεψε στις νίκες, έστω και με δύσκολο τρόπο, επικρατώντας στο «Ανφιλντ» με 2-1 της Γουέστ Μπρομ, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ.

Ο Γιώργος Σαμαράς πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι για λογαριασμό των φιλοξενούμενων στο 86ο λεπτό αντικαθιστώντας τον Μπραντ.

Στην αποστολή της Σάντερλαντ βρέθηκε ο Χάρης Μαυρίας, αλλά δεν χρησιμοποιήθηκε από το Γκουστάβο Πογιέτ, στο νικηφόρο 3-1 επί της Στόουκ Σίτι στο «Στάδιο του Φωτός».

Χωρίς νίκη για 7η σερί αγωνιστική παραμένουν οι Νιιουκάστλ και Μπέρνλι. Οι «ανθρακωρύχοι» απέσπασαν εκτός έδρας ισοπαλία, 2-2, από τη Σουόνσι, αν και βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ, ενώ με το ίδιο αποτέλεσμα ολοκληρώθηκε και η συνάντηση ανάμεσα στη Λέστερ και στη Μπέρνλι.

Το «χρυσό» βαθμό στους φιλοξενούμενος χάρισε ο Γουάλας στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων. Μεγάλη βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε στην έδρα της η Χαλ επί της Κρίσταλ Πάλας με 2-0.