Τετάρτη, 24 Σεπτεμβρίου 2014 00:41

Όρθια η Μίλαν στο «Καστελάνι»

Η Μίλαν είχε ένα «σοκαριστικό» ξεκίνημα με αντίπαλο την Έμπολι στο γήπεδο «Καστελάνι», βρέθηκε να χάνει με 2-0 ύστερα από 21 λεπτά αγώνα αλλά έφυγε τελικά από την Καμπανία με ένα βαθμό.

Στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της τέταρτης αγωνιστικής στην Ιταλία οι γηπεδούχοι σκόραραν με τους Λορέντσο Τονέλι στο 13ο και Μανουέλ Πουτσαρέλι στο 21ο λεπτό, για να μειώσει στο 43΄ ο Φερνάντο Τόρες με το παρθενικό τέρμα του στο καμπιονάτο και να γράψει το 2-2 ο Κεϊσούκε Χόντα στο 57΄.

Ο διαιτητής Καλβαρέζε απέβαλε στο πρώτο ημίχρονο τον προπονητή της γηπεδούχου ομάδας, Μαουρίτσιο Σάρι και στο 86ο λεπτό τον Μίρκο Βαλντιφιόρι της Έμπολι, για σκληρό φάουλ στον Νάιτζελ Ντε Γιονγκ.